GRIMES – Visions [2012]

Kai Grimes pateko 2010-aisiais į asmeninį best of’ą, nesitikėjau, kad iš jo neišlips tiek ilgai – „Halfaxa” iki šiol yra dažniausiai grojama paskutiniųjų metų plokštelė. Esu tikras, kad naująjį albumą ištiks panašus likimas.

„Visions”, tik pasirodęs, jau vadinamas viena geriausių metų plokštele. Ir ne be pagrindo. Kanadietė Claire Boucher savo neįprastu raganišku dainavimu kuria užburiantį vientisą darinį, kuriame nesinori nieko išmesti, nieko pridėti,- visko čia tiek daug, bet ne per daug. Elektroninės sintezės sluoksnius galima nesunkiai atskirti, bet jie netampa stokojantys melodingumo ar įmantrumo. Vokalas čia net labiau pagaunamas ir pabrėžiamas nei „Halfaxoj”, tad dainingumas liejasi per kraštus. Bendra nuotaika pabėga nuo įprastos, tamsios vaiduoklinės ambientinės psichodelikos, ir linksta daugiau į synthpopo šokių sales ir šviesų, saulėtą optimizmą. Nesitikėjau to, bet tai kaip tai skamba stipriai, žaviai, įtaigiai ir afygienai. O dar – ar pastebėjot, kaip „Visions” skambesio grožis kinta sulig paros metu: kaip pagilėja ir pasodrėja sutemus ir išskysta į įdienojus. Grimes – tobulas tamsos hibridas, moteriška gorgonė Medūza, kurios nebūtina matyti, pakanka išgirsti.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uP0e7BZ1giE

Oblivion

Tikiuosi neprašausiu pasakęs, kad Claire Boucher aka Grimes šiemet turėtų tapti naujoji Lady Gaga (nors ir primena jaunesniąją Madonną) – t.y. ją linksniuoti turėtų net jos nemėgstantys (nors už ką šitokio muzikavimo nemėgti, neįkertu), kad pasipils remiksai, koveriai, duetai, kviestiniai sudalyvavimai vienur kitur, bet „Visions” nuo to nenukentės. Liks geriausiu metų albumu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=55qcaq0ZNYg

Skin

ps. Ir kaži ką galėtų reikšti keistokas albumo viršelis su rusišku Ahmatovos tekstu:

Но я предупреждаю вас,

Что я живу в последний раз.

ir kitu, iš „Песня последней встречи”:

Я обманут моей унылой
Переменчивой, злой судьбой”.
Я ответила: „Милый, милый –
И я тоже. Умру с тобой!” 

Lyg kokia užuomina, kad „Visions” gali būti paskutinis susitikimas su Grimes.

httpv://www.youtube.com/watch?v=KdGkWtmbMu4

Genesis

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.