HEALTH – Death Magic [2015]

we’re never growing young

Po siaubingo industrinio triukšmo pripildytų dviejų albumų, kuriuos daug klausomesniais paversdavo kiti (tarp jų CFCF ir Crystal Castles) kompiliacijose „Disco”, amerikiečiai HEALTH įrašė trečiąjį albumą „Death Magic”. Su šiuo įrašu HEALTH jau lipa iš alternatyvaus pogrindžio ir netruks tapti nauju jaunimėlio trendu. Žiūrėk, dar vienas panašus ilgagrojis ir jų koncertų salės nebesutalpins norinčiųjų patekti. Nenustebsiu net jei mūsų radijo stotys išdrįs kokį „L.A. Looks” prasukti.

O tas posūkis iš alternatyvos į pop, iš triukšmo į melodingumą padarytas paprastai – prie visų sintezatorinių čaižumų prilipdant vaikiškai romantišką minkštą vokalą, kuris sukuria neatsiklausomą atsvarą kietai tamsiai muzikai. HEALTH fonas taip pat kiek palengvėjo, tačiau tarpgriuvėsiniai pašaudymai iš kalašnikovų, vibruojantys betono gręžimai, metalo pjovimai ir lengva triukšmo siena liko. Ir man tai visai patinka. Klausau ir lyg jaunėju, nes visą tai man primena mane penkiolika metų atgal, kai kanadiečiai The Birthday Massacre buvo viena mėgstamiausių grupių. Ji naudojo panašų receptą, tik labiau link rock, nei industrial.

Taigi, „Death Magic” geriausiu metų albumu nebus, tačiau mašinoje, visu garsu, lekiant per purviną miestą suksis ne kartą.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.