HELLSONGS – Hymns In The Key Of 666 [Despotz Records, 2008].

dftgAr pamenate, kaip stebuklingai minkštai ir maloniai susiklausė prancūzų projektas Nouvelle Vague? Seni geri gabalai bosanovos ritmu – kažkas panašaus į tai, iš ko bando lietuvaičiai pelnytis po pavadinimu „Atsitiko“. Jauna Švedijos (jau nebesistebiu) grupė Hellsongs daro tą patį, tik kitokiu stiliumi, kurį melomanai jau praminė lounge metal.

Dar negirdėtas darinys, lounge metal, slepia dvigubą reikšmę:
1) senų metalo grupių (tokių kaip Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden, Megadeath ir kt.) hit‘ų pergrojimas lengvu popietės priešmiegio stiliumi, – t.y. iš hard padaromas soft; 2) moteriškas minkštas lyrinis sopranas (a la Heather Nova, Tori Amos, Kate Bush) kontrastuoja su akustiniais instrumentais grojama muzika, kurios skambėjimo pagrindas žemi registrai su minimaliai paspalvintais aukštesniais tonais – taip išgaunamas įspūdis, lyg dingus elektrai, metalistai brazdina turimais instrumentais ir leidžia padainuoti nekaltai, į garažą užsukusiai abiturientei.

Nėra ko stebėtis, kad toks minėtų stilių suplakimas, parinktų dainų interpetavimas ir dar folk bei country aksesuarų pridėjimas Hellsongs albume „Hymns In The Key Of 666“ skamba lyg naujas vėjo gūsis šiandieninėje muzikos kakofonijoje.

Taip pat žavi pasirinkti kūriniai – nėra iki gyvo kaulo įgrisusių topų šturmuotojų, o specialiai parinkti mažiau žinomi. Tiesą sakant, ne iš karto suvokiau, kad tai klasikinių kietojo metalo hitų koverių albumas. Tai išdavė tik penkta daina – Twisted Sister „We’re Not Gonna Take It”. Dainų aranžuotės skamba tikrai naujai, nesiekiant padaryti kuo panašiau į originalą: „The Trooper” (Iron Maiden) pradžia skamba lyg ją grotų Nirvana; „Symphony of Destruction” (Megadeth) perdaryta gospeliškai lyg būtų giedamos eilutės iš evangelijos; bosanoviškai džiaziškas „Blackened” (Metallica) ir kokybiškas disko įrašas neleidžia atsimerkti ir tik sustiprina įspūdį, kad sėdi gyvo garso koncerte; stiprus kontrabosas ir kietas pianinas per man geriausią gabalą „Seasons of the Abyss” (Slayer) kerta iš peties ir net nesitiki, kad tai trijulės darbas, rodos, muzikorių turėtų būti visas orkestras su trim dirigentais priešaky. Žinoma, tai šiek tiek apgaulinga, nes grupė gyvai neskamba taip stipriai kaip įraše.

Šis albumas – puiki dovana seniems metalistams, nostalgijai paaitrinti, ir jaunajai kartai, siekiant supažindinti su ilgaplaukių muzikos tekstų stiprumu. Taigi, pradedant viršeliu, baigiant muzika, pilnas kontrastų albumas laukia Jūsų verdikto.

[youtube RlC1WhovGU8]

Hellsongs – Thunderstruck (live)

[youtube DWLHSRnVqug]

Hellsongs – Paranoid

http://www.hellsongs.com/

http://www.myspace.com/hellsongs

fb-share-icon

3 komentarai apie “HELLSONGS – Hymns In The Key Of 666 [Despotz Records, 2008].

  1. offca, reikėjo parašyti, kad tai muzika nedarbui :) t.y. labai gerai skamba fone „darbo” metu :) iš tiesų, labai susimoviau perskaitęs tavo apibrėžimo pirmą punktą, kuriame paminėtos kietokos grupės – kad TIK imamas jų tekstas (truputis melodijos) nesuvedžiau. o kai klausai – tai muzika tikrai į tą pačią dūdą, kaip ir ‘Nouvelle Vague’ – apie nieką, bet gražu, paprasta, neerzina.

  2. tai kaip tik muzika darbui, po pietų grįžti pilnu skrandžiu lašinių, pasileidi Hellsongs ir virškini senus laikus prisimindamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.