Ilgoji muziejų naktis @ Berlynas, 2011 01 29

Lankyti Vokietijos sostinės meno lobynus pradėjome jau nuo penktadienio vakaro. Ir gerai padarėme: šešių valandų tikrai nebūtų užtekę, be to, labiausiai visiems patikusi Dali paroda (Dalí – Die Ausstellung am Potsdamer Platz) į Lange Nacht programą nebuvo įtraukta. „Ateikite į mano smegenis“ – kažkada kvietė ponas Salvadoras. Painiais šio genijaus smegenų vingių labirintais būtume klajoję, kad ir iki ryto: visi 450 eksponatų (litografijos, ksilografijos, skulptūros…) nepaprastai įdomūs ir stebina savo puikia technika. Tristanas ir Izolda, Karmen, Dieviškoji komedija, Don Kichotas, Alisa stebuklų šalyje – niekur dar nematyti. Darbai surinkti daugiausiai iš privačių kolekcijų. Pats siurrealistiškiausias laikas Berlyne!

Jei dar nebuvote Berlyno muziejuose anksčiau, taupant laiką Lange Nacht specialiems renginiams, muziejų salos objektus verta aplankyti atskirai. Saloje yra net penki muziejai: „Altes Museum“, „Neues Museum“, „Pergamonmuseum“, „Bode-Museum“ ir „Alte Nationalgalerie“. Vienam muziejui verta skirti bent po vieną-dvi valandas. „Pergamonmuseum“ yra įspūdingi Babilono Ištarės vartai ir Pergamo altorius. „Neues Museum“ – įstabioji Nefertitės galva. Vien dėl jos verta pamesti galvą!

Labai džiaugėmės, kad pagrindinių muziejų nepasilikome nakčiai. Ne tik dėl to, kad šiems objektams tikrai verta skirti valandas, o ne minutes, bet ir dėl to, kad norinčiųjų patekti į šiuos muziejus buvo iš tiesų daug. Pavyzdžiui, eilė nuo „Altes Museum“ buvo nusidreikusi net iki „Berliner Dom“. Nenuostabu, tokia gausybė lankytojų! Kitą rytą organizatorių interneto svetainėje buvo skelbiama, kad renginyje dalyvavo maždaug 30.000 žmonių.

Taigi, Lange Nacht der Museen. Šios, jau 28-ąjį kartą organizuojamos ilgosios nakties moto – „Kūnas sutinka sielą“. Taip buvo orientuojamasi į Federalinės švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtą metų temą „Sveikata“. Todėl visos ekskursijos ir paskaitos interpretuojančios žmogaus sielos ir kūno vienovę temiškai labai tiko. Specialių ekskursijų sielos-kūno tema buvo begalės. Tačiau, kas iš to – viskas vokiečių kalba, todėl daugumai turistų neįkandama. Apskritai, net Lange Nacht programa nebuvo nuosekliai išversta į anglų kalbą – tik po vieną sakinį angliškai prie išsamaus vokiško aprašymo. Na tiek jau to, iš tiesų dauguma specialiosios programos dalių buvo, kaip parašyta programoje, self-explanatory (savaime aiškios).

Naktį savo duris lankytojams atvėrė 110 objektų: ne tik muziejai, bet ir rūmai, bažnyčios, galerijos, parodų centrai, planetariumai, lėlių teatrai… Programoje dalyvavo patys įvairiausi muziejai. Grandai, tokie kaip: „Deutches Historisches Museum“, „Akademie der Kunste“, „Altes Museum“, „Gemäldegalerie“, „Bode-Museum“, „Deutche Guggenheim Berlin“… Ir mažesni muziejai: Kenedžio, muzikos instrumentų, kompiuterinių žaidimų, aklųjų, cukraus, skrydžio stimuliatoriaus…

Kaip sakydavo vienas mano pažįstamas vokietis: „Pasaulio grožis – įvairovėje“. Ta prasme naktis iš tiesų buvo graži: vyko šviesos instaliacijų šou, buvo mokoma šokio, per teleskopus stebimas dangus, degustuojama arbata, pristatomos masažo technikos, vyko aibė koncertų: vargonų – Katedroje, gospelų choro – „DDR Museum“, arfos ir povandeninių garsų „Zoo-Aquarium Berlin“… Beveik visi muziejai buvo paruošę specialią programą vaikams.

Mums labai patiko Agathe Snow instaliacijos „All Access World“ Gugenheimo muziejuje ir fotografo Ingo Arndt paroda „Automobil Forum Unter den Linden“. Čia grojant vokiečių roko grupei galima buvo pamatyti nuotraukas iš naujo projekto „Tier Reich“ ir … naujausius Bentley, Bugatti, SEAT, Volkswagen automobilius…

Bilieto (The Kombiticket) kaina vienam asmeniui – 15 EUR. Į bilieto kainą įeina ir transportas. Susisiekimas labai patogus. Beje, keliauti naktyje galima buvo ir dviračiais – Berlyne visiškai nėra sniego.

Lange Nacht der Museen organizuojama (pasirodo!) du kartus metuose. Kita naktis vyksšių metų rugpjūčio 27 d. Visi muzikos mylėtojai ruoškitės – tema „Musik im Leben der Völker”.

Lankyti:
1. Dali. Die Ausstellung
2. Altes Museum
3. Neues Museum
4. Pergamonmuseum
5. Bode-Museum
6. Automobil Forum Unter den Linden
7. Deutsche Guggenheim Berlin

Visą  Lange Nacht der Museen programą rasite čia.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.