Intriguojantis džiazo vakaras „Mulen ruže“ (nemokamai).

Naujuosius metus menų laboratorijoje „Mulen ružas“ Lietuvos džiazo federacija pradeda sausio 8 dieną. Čia išvysime du įspūdingus pasirodymus, kuriuos jungs perkusininkas Arkadijus Gotesmanas ir netradicinis požiūris į džiazą. Pirmajame pasirodyme A. Gotesmanui balsu ir tekstu talkins Rolandas Rastauskas – tai poetinio džiazo pokalbis, pavadinimu „Metimas“.

Arkadijus Gotesmanas – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios muzikos kūrėjas. Ukrainoje gimęs muzikantas jau beveik 30 metų gyvena ir kuria Lietuvoje, groja su Petru Vyšniausku ir Viačeslavu Ganelinu („Trio Alliance”), Liudu Mockūnu, nuo 1994 yra nuolatinis Dainiaus Pulausko grupės narys, muzikuoja solo. Jo įkvėpimo šaltiniais neretai tampa ir kitos meno rūšys (poezija, teatras, šokis). Jis groja ne tik džiazą, bet ir šiuolaikinę akademinę muziką (Anatolijaus Šenderovo, Fausto Latėno, Šarūno Nako kūriniai), dalyvauja šios muzikos festivaliuose, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, komponuoja muziką teatrui, atlieka ją gyvai spektakliuose.

Rolandas Rastauskas – dramaturgas, poetas, eseistas, vertėjas, performeris. Debiutavo eilėraščių knyga „Albumas“ (1987). Išleido dar kelias poezijos knygas, parašė pjesių ir scenarijų dramos teatrams, išleido esė ir pjesių rinkinius. 2001 m. R. Rastauskui paskirta LR kultūros ministerijos premija už geriausią metų kultūrinę publicistiką, 2006 m. – Ievos Simonaitytės premija bei Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto premija už geriausią 2005-ųjų metų knygą „Kitas pasaulis“. Pastaruoju metu vis dažniau pasirodo kaip skaitymo performansų, kuriuose jungia balsą, šokį ir kino bei video vaizdą, atlikėjas.

Antrame duete perkusininkas Arkadijus Gotesmanas pasirodys kartu su vokaliste Andre Pabarčiūte. „Manai, kad esi gyvas?..“- to žiūrovų klausia šis duetas, susibūręs projektui „You think you are alive?“. Sufijų poezijos, dainavimo ir būgnų muzikos renginys žada ištraukti iš kasdienybės ir priversti iš naujo pažvelgti į save.

Pasak pačių muzikantų, „You think you are alive?“ – tai visų pirma provokacija. Norime paklausti savęs ir žiūrovų – ar gyveni? Ar darai tai, ką nori, ar esi tas, kas esi? Būtent dėl to pasirinkome sufijų poeto Rumi eilėraščius. Sufijai – tai žmonės, visuomet ieškoję kažko pakylėto, kažko daugiau. Nepaisant to, kad Rumi kūrė be galo seniai, jo tekstai aktualūs ir šiandien. Norime pakviesti išsinerti iš kasdienybės ir paieškoti savęs“, – sako atlikėjai.

Muzika kuriama akustiškai: garsas, mintis, jausmas perduodamas žiūrovui tiesiogiai, be jokios papildomos technikos, tokios kaip mikrofonai ir pan. Muzikantai siekia kuo nuoširdesnio, šiltesnio bendravimo su klausytojais. Nėra scenos, atskiriančios klausytojus ir atlikėjus. Klausytojai tampa gyva kūrybinio proceso dalimi. Jie stipriai įtakoja kuriamą muzikinį spektaklį, dialogą su atlikėjais, dialogą su savimi pačiais. Svarbiausia būti čia ir dabar .

Sausio 8d. 20 val. menų laboratorijoje „Mulen ružas“ V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilniuje.
Visą sausio mėnesį Džiazo federacijos koncertai „Mulen ruže“ nemokami!

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.