Sausio 12 d. 19.00 val. šv. Kotrynos bažnyčioje Italijos džiazą Artscape programoje pristatys vienu sėkmingiausių vadinamas Europos džiazo duetų. Nori laimėti kvietimą? Skaityk toliau… Nori sužinoti, kodėl verta? Irgi skaityk.
Gianluigi Trovesi – Gianni Coscia (Italija)
Gianluigi Trovesi – piccolo, alto clarinets
Gianni Coscia – accordion
Italijos džiazą Artscape programoje pristatys neįprastas duetas. Vienas iškiliausių šios šalies džiazo muzikų – saksofonininkas ir klarnetininkas Gianluigi Trovesi savą muzikos viziją plėtos su akordeonininku Gianni Coscia. Išradingas, emocionalus ir provokatyvus duetas kuria virtuozišką, klasifikacijoms nepaklūstančią muziką, prisodrintą įvairiausių įtakų – nuo džiazo šaknų ir klasikos iki populiariosios bei liaudies muzikos.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=_AUKOIugkqo
Gianluigi Trovesi – legendinio Italijos džiazo žvaigždžių sambūrio Instabile Orchestra bei Giorgio Gaslini Quintet narys, atlieka įvairią muziką nuo džiazo ir akademinės klasikos iki šokių bei pop. Tarsi muzikos archeologas jis tyrinėja įvairias muzikines idiomas ir tarsi alchemikas kuria džiazo improvizacijų lydinius su Europos klasikine bei italų liaudies muzika, tvirtindamas, kad džiazas jam – tai ne šiaip upė, bet plati delta, pritvinkusi gausybės muzikos srovių ir srovelių.
Kaip lyderis debiutavęs 1977-aisiais, daugiau nei 3 dešimtmečius G.Trovesi aktyviai muzikuoja Italijos ir tarptautinėse scenose su savo trio, kvintetu, oktetu, Roccellanea ansambliu. Nuo 9-to dešimtmečio pradžios ne sykį įvertintas kaip geriausias Italijos džiazo muzikas, geriausios italų grupės lyderis ar geriausio Italijos albumo autorius, jis pasirodo ne tik su savo kolektyvais, bet groja, gastroliuoja ir įrašinėja su pasaulinio garso improvizacinės muzikos korifėjais, tokiais kaip Anthony Braxton, Misha Mengelberg, Steve Lacy, John Carter, Han Bennink, Mark Dresser, Tony Oxley, Günter Sommer, Horace Tapscott, Evan Parker, Kenny Wheeler.
Artscape programoje pasirodantis, maždaug 10-metį gyvuojantis jo duetas su akordeoniniku Gianni Coscia vadinamas vienu sėkmingiausių Europos džiazo duetų.
Bilietus platina Bilietai LT , kaina – 30 Lt.
Nori laimėti kvietimą 2 asmenim? Iki sausio 8 d. (penktadienio) 15.00 adresu jazz[@]g-taskas.lt pažadėk, kad po koncerto po šiuo įrašu paliksi bent dviejų sakinių komentarą apie pamatytą koncertą. Pažadėtojas bus išrinktas burtų keliu.
Pažadu, būtinai parašyčiau komentarą:)
Juliau, nurodytu mail ;)
Pramiegojau d.dienos pabaigą, bet skelbiu, kad kvietimą šį kartą laimėjo alchemikas Kšištofas (alchemikazz@..). Sveikinimai.
Ką gi, laikausi savo pažado ir pateikiu šviežius įspūdžius iš koncerto ;] Pradėję nuo lėtesnių melodijų, vėliau italai įsivažiavo, ir užgrojo energingiau. Muzikantai įtraukė ir publiką, kai kurių kompozicijų metu ragindami sušukti „ole” arba „jė”. O Gianluigi Trovesi, atrodo, tikrai nemirtų iš kuklumo. Po veik kiekvieno kūrinio sekdavo komentaras – „piece” arba „masterpiece”, nesvarbu, ar tai būdavo jo ar kito autoriaus kompozicija. Lietuvių publika nepašykštėjo plojimų, tad manau, kad šiuos džiazo meistrus dar išvysime Lietuvoje.
Meistrai dideli. Džiugu, kad pūtikas atvžiuos vėl su „jazzinės” sudėties grupe. Į Vilnius jazz, matyt.
Dabar gi, fueto muzikavimas labiau instrumentinė muzika, nei terminas jazz. Buvo žydų „klečmerų” (ar kaip jų ten stilius vadinasi), balkanų sąskambių, itališko melodingumo. Duetas daugiau orientuojasi į tembrą, piano sąskambius. Energijos pridėtų bent kokios ritm instrumento buvimas (kad ir kontraboso). Deja, jaučiasi „seniotiškumas” – kiek daugoka melancholijos, kiek per mažai draivo. Jo daugiau buvo finaliniame gabale (masterpiece pagal Debiusy, :)), todėl ir išjudino publiką. Kiek mažoka iš tikrų meistrų…