JAU ŠEŠTUS METUS „SENAMIESČIO ŽIOGE“ – IEVA NARKUTĖ IR „RAUDONI VAKARAI“

„Senamiesčio žiogas“ – tai didžiausias Kaune vasaros metu rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis, kuris šiemet švenčia 6 metų gimtadienį. Birželio 2d. įvykęs festivalio atidarymas neapsiejo be gamtos išdaigų – dėl itin ne vasariškų orų, renginys iš tradiciškai vykstančio Ryšių istorijos muziejaus kiemelio, buvo perkeltas į kitą Kauno senamiesčio erdvę – Fluxus ministeriją. Tačiau tai nesutrukdė įsimintinai ir labai jaukiai „atidaryti“ festivalį jau šeštąjį kartą kartu su daugybe Kauno miesto gyventojų ir svečių. Renginyje dalyvavę Andrius Kaniava su grupe, Eglė Sirvydytė, grupė „Saulės broliai“ senąją Lituanicos gamyklą pripildė dainuojamosios poezijos garsų ir vasariškos nuotaikos.

Birželio 28 d. 19 val. festivalis visus geros muzikos mylėtojus kviečia prisijungti prie gražios vakarojimo po atviru dangumi tradicijos ir atvykti į antrąjį VI-ojo sezono koncertą Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje.

Savo dainomis ir gitarų skambesiu antrajame koncerte žiūrovus džiugins IEVA NARKUTĖ – atlikėja, kurios muzika netelpa į jokius rėmus. Jos balsas – nepaprastai švelnus ir užburiantis, o dainų tekstai – jautrūs ir gilūs. Daugelis apie Ievą sužinojo išgirdę filme „Tadas Blinda. Pradžia“ nuskambėjus dainai „Raudoni vakarai“. Festivalio „Senamiesčio žiogas“ klausytojai Ievą ir „Raudonus vakarus“ pažįsta jau šešerius metus. Šį kartą koncerte ji pasirodys drauge su Kęstučiu Pleita (fleita) ir Karoliu Jančenkovu (gitara).

Taip pat renginyje pasirodys OLEGAS DITKOVSKIS IR NEDA MALŪNAVIČIŪTĖ. Prie aktoriaus, bardo Olego Ditkovskio, turinčio savitą požiūrį į autorinę dainą, puikiai dera moteriškas Nedos vokalas ir skaidrios, virtuoziškos fleitos bei vokalo improvizacijos. Prasmingi tekstai, nebanali muzika, džiazo elementai ir stipri vidinė energija – visa tai galima pamatyti dueto pasirodymuose. Programoje skambės naujos ir senos, laiko patikrintos dainos, kurios kiekvieną kartą atliekamos vis kitaip.

Pirmą kartą festivalyje pasirodys dainuojamosios poezijos gerbėjams puikiai žinoma grupė „ARBATA“. Jau 11 m. gyvuojanti grupė vis dar nepaliauja stebinti nuotaikinga, linksma ir užvedančia gyva muzika. Grupės nariai: Andrius Zalieska (vokalas, gitara), Sigitas Lobė (akordeonas, klavišiniai, back vokalas), Povilas Račas (gitara ir visokie garsai). Grupė per savo gyvavimo laikotarpį grojo vienoje scenoje su tokiais pasaulinio lygio atlikėjais kaip „Electric Light Orchestra”, „Mumiy Troll“ ir kt. “Senamiesčio Žioge” „Arbata“ truputėlį nurims ir prisės ieškoti dar negirdėtų melodijų, garsų ir stengsis klausytojo ausį džiuginti kiek rimtesniu ir ramesniu garsu. Bet niekas negarantuoja, kad pasirodymas nepasibaigs šokiais.

Siekiant festivalio klausytojus supažindinti ir su užsienio dainuojamosios poezijos žanro atstovais, koncerte bus pristatomas pasaulio muzikos duetas iš Baltarusijos – TATIANA SOLOVIOVA ir ALEKSANDER BLOKHIN. Tatiana yra daugelio Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Lenkijoje vykstančių festivalių laureatė. Dainų autorė ir atlikėja mėgstanti eksperimentuoti su muzikiniais žanrais juos maišydama ir ieškodama kitokio skambesio. Aleksandras Blokhin multiinstrumentalistas, grupės NEMO lyderis, grojantis fleita, perkusija, arfa, kalimba ir daugybe kitų instrumentų, didžiąją dalį jų pasigaminantis savo rankomis. Tai duetas neturintis sienų, kuris festivalyje „Senamiesčio Žiogas“ pristatys gilias Baltarusijos dainuojamosios poezijos žanro tradicijas.

Tradiciškai festivalio koncertą pradės jaunieji dainuojamosios poezijos atlikėjai. Šį kartą žiūrovams savos kūrybos dainas pristatys brolis ir sesuo – Paulius ir Gabrielė Pastaukos, kuriuos tikrai verta išgirsti tiems, kam patinka dainuojamoji poezija.

Jaukią kiemelio aplinką pagrąžins Deimantės Dirikienės ir Vidos Solugubienės juvelyrikos ir fotografijos darbų paroda „ART i Šokas” bei kiemelyje vyksiančios VDU japonistikos klubo ORIGAMI dirbtuvės, organizuojamos Mindaugo Česnavičiaus. „Senamiesčio Žiogas“ vėl laukia visų išsiilgusių dainų su šypsenomis, vaikiško nuoširdumo, Senamiesčio pavėsio, gitarų muzikos skambesio, vakarojimo tradicijos ir muzikos su tikrais tekstais.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.