JIM JAMES „Regions Of Light And Sound Of God” [2013]

Išgirdęs „A New Life” sakiau, kad tai geriausia, ką teko girdėti šiais metais. Tebesakau ir dabar, nors gabalas jau oi kaip nugrotas, tačiau pasileidęs visą pirmąjį Jim James solinį darbą kaskart laukio to „naujo gyvenimo”. Jis įsupa, sėda į smegenis ir nepaleidžia. Bet tai nereiškia, kad albumas „Regions Of Light And Sound Of God” neturi nieko daugiau klausomo. „My Morning Jacket” lyderis ir vienas iš folko monstrų („Monsters of Folk”) ne naujokas muzikos pasaulyje ir lyrikos priemones išmano.

Tiesa, soliniame įraše Jim’as stengiasi pabėgti nuo folko ir roko, mėtosi tarp elektroninių, soul, funk ir hiphopinių ritmų, ieško savasties, tačiau nežiūrint to, stilistinio vientisumo, trūkumo kiekvienas atskiras kūrinys vertas dėmesio, net tas sielą nuvalantis instrumentinis „Exploding”.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IDRALrVXJ_s

Jim James pats įgrojo visus instrumentus, pats įdainavo, pats prodiusavo(sis) – žodžiu padarė viską taip, kaip norėjo ir tai jaučiasi nuo pradžios iki galo. „Regions Of Light And Sound Of God” turi aurą, atmosferą, kuri nors ir labai trumpokai, tik kiek daugiau nei pusvalandį, skleidžiasi po visą klausytoją. James vokalinis lėtumas ir greitesnio tempo muzikinis audinys puikiai dera vienas prie kito ir kuria dainingą, lyrinį vientisumą, kuriame tekstas vaidina ne paskutinį vaidmenį. Tekstai apie įprastus jausminius širdžių ir būties dalykus, tik James moka tuos žodžius sudėlioti ir išleisti taip hipnotizuojančiai ir įsukančiai į muzikinį svaigulį.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VI0Ffwt706w

Būtina: minėtas epas „A New Life” (Babe, let’s get one thing clear / There’s much more star dust when you’re near), „Know Til Now”, pagal kurį galima ir šokti, ir styginiais padabintą antikvarinio grožio „Actress”.

http://jimjames.com/

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.