KASHIWA DAISUKE – 5 Dec. [MIDI Creative / noble; 2009]

jk_cxca-1246Kai girdžiu arba pats vartoju sąvoką „įdomi muzika“, tai paskutiniu metu turiu omeny Kashiwa Daisuke. Japonas šiemet išleido albumą „5 Dec.“. Nėra jis toks vientisas, koks buvo 2007-ųjų „Program Music I“, tačiau įdomios, eksperimentinės ir plataus emocinio užtaiso muzikos mėgėjus turėtų sudominti.

Tai tikras neformatas ir atradimas įvairių žanrų sintezėje. Sunku su kažkuo palyginti. Na, nebent kažką sakytų toks sakinys: Benn Jordan iš „The Flashbulb“ išprotėja ir ima pranašauti, kaip tolimoje ateityje vienoje grupėje susijungs „The Cinematic Orchestra“, Trent Reznor, M83, Jeff Beck, Flica ir George Winston ir, žinoma, visi jie bus taip pat išprotėję. Net toks apibūdinimas tolimas nuo girdimo audinio.

Kashiwa Daisuke maišo džiazą su postroku, įterpia elektroninio ambiento netikėtai virstančio į drum‘n‘baseą, tada užpila brakecore padažu, prideda noise ir elektrinių gitarų partijų, įbarsto elektroninių efektų bei radijo žinių pranešimų, įsupa viską į fortepijoninį tinklą ir harmoningai pilsto į taures. Iš tokios medžiagos būtų galima sukurti kelis atskirus ir stilingus albumus, kuriuos galima būtų vadinti lyg originalios muzikos pavyzdžiais ir busimomis muzikinių krypčių pranašystėmis. Kiekvienas takelis unikalus, kitoks tempas, kiti instrumentai, kita istorija – būtent tai nelabai limpa į visumą ir norisi manyti, kad tai ne albumas, o „best ofas“.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=byC5q9fZz0w

„Requiem” (tik muzika)

Nežiūrint šio trūkumo, su „5 Dec.“ kompozitorius pralenkė laiką. Kur dar galima girdėti tokį emocinį kontrastą, kur grožis ir bjaurastis ne keičia vienas kitą, o visad eina šalia. Įspūdis lyg per fantasmagorišką filtrą matytum filmuotą reportažą iš atlikėjo gimtosios Hirosimos: bomba ką tik nukrito, bet gėlės tebesiskleidžia, vaikai džiūgauja po radiaciniu lietumi. Kraupu, šiurpulinga ir gyva.

Visgi sudėtinga kažkam konkrečiai rekomenduoti šį albumą, nes jo klausymas gali pasirodyti sunkus darbas. Viena žinau – tai išgirsit jei ne dabar, tai po kelerių metų.

p.s. greit gyvus pasirodymus Daisuke surengs ir Europoje, jei ką domina  – sekite info čia.

www.myspace.com/kashiwadaisuke

http://kashiwadaisuke.com/

Nori atsisiųsti šį albumą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

7 komentarai apie “KASHIWA DAISUKE – 5 Dec. [MIDI Creative / noble; 2009]

  1. Na tikrai, toks jausmas, kad „atlikejas” pats dziugavo po tuo radiaciniu lietumi :) Perklauses pavyzdi supratau, kad pasedejus valanda sudijoje prikimstoje elektronikos, tokiu sedevru galima priklonuoti tikrai nemazai ir tai dar vadinsis idomi muzika, super :)

  2. Pirma, reiktų neapsiriboti pavyzdžiu, antra, jei tai būtų valandos darbas, gimęs po plakimo liežuviu, tai LT turėtų savo elektroninį genijų.

  3. offca, sugebejai isklausyt visa albuma? sveikinu :) pradzia kiek primine jackson and his computer band „smash” (2005), bet paskui supratau, kuo jie skiriasi – pirmaji galima klausyt, o vat sita suzuki kawasaki mitsubishi nelabai. tiksliau, po 4 min. sito requiem meciau ausines ir sudauziau monitoriu. ir tai nebuvo is kaifo :P next!

  4. na, yra perspėjimas, kad šito albumo klausymas gali pasirodyti sunkus darbas :D jei per sunkus, pabandyk prieš tai buvusį – „Program Music I“, ten lengviau pagausi harmoniją, pagal kurią įgalėsi gal net pašokti.
    O „5 Dec.” klausomas ir ne po kartą per dieną

  5. Ačiū, Pauliui Rymeikiui už paprastą ir nuoširdžią kalbą šiandienos koferencijoje, smagu buvo išgirsti žmogų, kuris kalba apie idėjinius dalykus, o ne tik apie visokias asmenines naudas. Atsiprašau, jei komentaras ne vietoj, neradau kur galima būtų jį įterpti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.