Kauno senamiestis vasaros vakarais tampa bardų ir žiogų pastoge

Jau šeštus metus Kauno Senamiestyje vykstantis dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio Žiogas“, liepos 19 d. sukvies visus akustinės muzikos mylėtojus į trečiąjį festivalio koncertą po atviru dangumi. Dviejuose jau įvykusiuose šio sezono renginiuose spėjo sudalyvauti tokie garsūs atlikėjai, kaip Andrius Kaniava, Neda, Olegas Ditkovskis, Ieva Narkutė, Eglė Sirvydytė, grupės „Saulės broliai“, „Arbata“, svečiai iš Baltarusijos – Tatiana Soloviova ir Aleksander Blokhin. Koncertuose savo autorinę kūrybą pristatė ir jaunieji dainuojamosios poezijos žanro atstovai. Renginiuose buvo eksponuojamos parodos, vyko įvairios kūrybinės dirbtuvės. Koncertus vedė jau spėjęs pasižymėti dainuojamosios poezijos atlikėjas – Žilvinas Vingelis.

Organizatoriai kalbėdami apie koncertus džiaugėsi, jog klausytojams tai tampa vasariška šeimos vakarojimo tradicija, o atlikėjams „Senamiesčio Žiogas“ asocijuojasi su šilta besišypsančia publika ir šiam žanrui ypatingai derančia Senamiesčio aplinka.

Trečiajame festivalio koncerte, kuris įvyks Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, savo dainas atliks visiems gerai žinomas ir Lietuvai nusipelnęs teatro, kino ir televizijos aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas, bardas – KOSTAS SMORIGINAS. Šiam atlikėjui dainų tekstai ir muzika – dešimt Dievo įsakymų, pagal kuriuos jis ir gyvena. Atlikėjas scenoje ne pataikauja, o atiduoda žiūrovams viską, ką turi geriausio.

Taip pat festivalyje pasirodys legendinė Klaipėdos ironiško roko grupė „ATIKA“, kuri festivalyje svečiuosis su savo akustine programa. Šios grupės specifika – tekstų ironija ir nuoširdumas, ryški bei nostalgiška melodika. Užmaišomi ir derinami klasikiniai instrumentai (smuikai, violončelės) bei liaudiška instrumentuotė (dūdelės, akordeonas), o tradiciniai roko instrumentai (mušamieji, bosinė ir elektrinės gitaros) įpinami į gan nesudėtingos konstrukcijos autorinę dainą.

Tradiciškai, festivalio koncerte pasirodys žavus ir charizmatiškas bardas JONAS BALTOKAS. Tai vienas ištikimiausių „Senamiesčio Žiogo“ atlikėjų, festivalyje koncertuojantis jau šeštus metus iš eilės. Jono pagrindiniai instrumentai – gitara, vokalas, lūpinė armonikėlė ir kazoo. Atlikėjas savo dainomis įtraukia į pasakų pasaulį, iš kurio nebesinori iškeliauti – tiesiog užsimerki ir su šypsena pasitinki jos herojus – sliekus, kurie myli mergaites, gaidžius, kurie rausta ir devynias kates, vartančias bičių avilius ir kitus personažus.

Trečiajame festivalio „Senamiesčio Žiogas“ koncerte žadama staigmena. Koncerte pasirodys daugybę apdovanojimų pelnęs, dainų autorius ir rašytojas, svečias iš Škotijos – SIMON KEMPSTON. Atlikėjas yra išleidęs penkis autorinius kompaktinius diskus, sudalyvavęs daugybėje festivalių ir koncertų. Simon‘o skiriamasis bruožas yra gitara atliekamos liaudies istorijos, bliuzo ir keltų tradicijų kūriniai, papildyti turtingu, skambiu ir įtikinamu vokalu.

Kiekviename „Senamiesčio Žiogo“ koncerte yra pristatoma jaunojo atlikėjo kūryba. Šį kartą koncertą pradės ir savo autorinėmis dainomis dalinsis TOMAS PUPINIS. Tai absoliučiai ištikimas dainuojamosios poezijos renginių dalyvis, savo romantiškai lyriškomis melodijomis daužantis širdis ir kviečiantis ne tik girdėti, bet ir jausti.

 

Jaukiame Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje bus galima pasigrožėti J. Vienožinskio menų fakulteto studentų odos dirbinių ir grafikos paroda, o mažieji klausytojai (ir ne tik) galės kibti į Lietuvos aitvarų judėjimo organizuojamas mini aitvarų gaminimo dirtuves.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.