Ketvirtadienį su specialia 10-mečio kolekcija startuoja „MADOS INFEKCIJA”

Kovo 25 d. 19:00 Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, prasidėsiantis festivalis „Mados infekcija“ žiūrovus pasitiks unikalia kolekcija, kitos tokios, pasak organizatorių, galėsime tikėtis tik dar po dešimties metų. Šią dieną bus pristatyta 10 metų retrospektyvinė įsimintiniausių ir reikšmingiausių įvairių dizainerių modelių kolekcija.
Simboliška, kad festivalio atidarymo kolekcija taps „Mados infekcijos“ 10-mečio retrospektyva. Ji sudaryta iš 10-ies dizainerių, dalyvavusių ankstesniuose festivaliuose, darbų. Pasak Sandros Straukaitės, retrospektyvoje pateikiama 30 įsimintiniausių įvairių dizainerių modelių, kurie leis apžvelgti kūrybinį kelią, nueitą per dešimt festivalio gyvavimo metų.
„Retrospektyva leis žiūrovams pamatyti, kaip evoliucionavo dizainerių darbai, kartu jų asmenybės bei pats festivalis. Galbūt jaunesnės kartos žiūrovai tų darbų net nėra matę, o kitiems priminsime ryškiausius infekcijų dešimtmečio eksponatus. Neabejojame, kad įdomiausi darbai ir po 10 metų išlieka masinantys bei aktualūs“, – aiškina idėjinė festivalio vadė Sandra Straukaitė.
Pasak festivalio prodiuserių, sąmoningai yra nutylima iš kokių metų ir kokių dizainerių kolekcijų formuojamas retrospektyvos parodymas, kad kiekvienas žiūrovas galėtų savaip individualiai atgaivinti savo prisiminus apie skirtingus festivalio metus.

Pasirodymai pirmąja festivalio „Mados infekcija“ dieną, kovo 25 d.:

• Kolekcija „Retrospektyva“
• Agnė Kuzmickaitė
• Vidmina Stasiulytė, festivalio „Injekcija“ debiutantė ir nugalėtoja
• Liga Banga (Latvija)
• Eglė Žiemytė
• Egidijus Sidaras
• Jurgita Januškevičiūtė – Žiugždienė
• Prisca Vilsbøl ir Pia de Arce (Danija)

Apie festivalį: 1999-aisiais startavusi ir per šiuos metus ryškiausiu mados ir stiliaus renginiu Lietuvoje virtusi „Mados infekcija“ nuo kitų festivalių skiriasi savo konceptualumu. „Mados infekcija“ nepretenduoja tapti mados diktatore, apibrėžti, kas madinga ir kas ne. Šio festivalio koncepcija – ugdyti savitą, individualų stilių ir požiūrį į madą bei jos vartojimą. Tai puikiai iliustruoja ir festivaliui parinktos sostinės šiuolaikinio meno galerijų erdvės bei festivalio atvirumas kiekvienam: ir mados profesionalui, ir dizainerių kūryba bei mados naujovėmis besidominčiam žiūrovui.

Detalesnę „Mados infekcijos” programą rasite čia.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.