k/f NEPATOGUS KINAS pristato: „Diktatorių medžiotojas” (Rež. Klaartje Quirijns).

Tęsiu k/f „Nepatogus kinas” filmų pristatymą. Naujas Klaartje Quirijns darbas neprivers išspausti ašaros, kurios gali pasirodyti „Ji – vaikinas, kurį pažinojau”, tai kitoks, bet ir vėl vertingas filmas. Geriausias to įrodymas – „Diktatorių medžiotojas” papuolė tarp devynių filmų, iš kurių Europos Kino Akademija (EKA) lapkritį išrinks geriausią metų Europos dokumentinį filmą.

„Jei nužudai žmogų – tave pasodina į kalėjimą, jei nužudai keturiasdešimt – tave uždaro į psichiatrinę ligoninę, bet jei nužudai keturiasdešimt tūkstančių – užsitikrini patogų gyvenimą tremtyje ir banko sąskaitą užsienio banke. Mes norime tai pakeisti“.

Filme „Diktatorių medžiotojas”, Klaartje Quirijns kartu su žmogaus teisių advokatu Reed Brody leidžiasi į dviejų metų kelionę po Afriką, Europą ir JAV, kad užfiksuotų istorinį žmogaus teisių gynėjų žygį – patraukti Čado diktatorių Hissène Habré baudžiamojon atsakomybėn, taip parodant visiem potencialiem diktatoriam, kad baigėsi tie laikai, kai galėjai apvogti ir „išskersti” dalį savo tautos, o senatvę leisti prabangiame pensionate Maljorkoje.

Reed Brody ir per plauką išgyvenęs totalitarinio rėžimo kalinys Souleymane Guengueng aukoja kas ką – vienas bendravimą su šeima, kitas ir tai, ir karjerą, rinkdami įkalčius, ieškodami liudininkų, šalininkų ir rėmėjų, kurių dėka misija neįmanoma, apkeliavus pusę pasaulio bei privertus net keisti įstatymus ir filme, ir gerokai po jo artėja atomazgos (o gal būtų tiksliau sakyti „mazgo”?) link. Bet apie tai jau po filmo – čia arba wikipedia.

SEANSAI: Vilnius: Skalvija 10.27*17.00; ŠMC 10.31*20.30

NUORODOS:
www.thedictatorhunter.com
www.nepatoguskinas.lt

_ _ _ _ _
Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, fotografija, etc.)). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.