[kinas:] FOXCATCHER (rež. Bennett Miller, 2014)

foxcatcher-3

Penkiems Oskarams nominuotas, tačiau nei vieno negavęs, filmas „Foxcatcher” pasakoja tikrais įvykiais paremtą istoriją apie brolius Šulcus – geriausius JAV imtynininkus, tapusius ir pasaulio, ir olimpinių žaidynių čempionais. Tarp Marko ir Deivo tvyro šiokia tokia trintis, nes vyresnėlis Deivas mėgaujasi didesniu populiarumu visuomenėje. Nesantaiką dar labiau paaštrina milijonierius Džonas du Pontas, įkalbinęs Marką treniruotis jo vadovaujamai komandai…

Nežinodamas tikrosios istorijos, gerą gabalą filmo maniau, kad viskas baigsis įprastai holivudiškai – su laiminga pabaiga ar su pergalinga amerikietiškojo didvyrio šypsena prieš prasidedant titrams. Žodžiu, tikėjausi dar vieno ekranizuoto Rokio Balboa, bet negavau nieko panašaus. „Foxcatcher” per dvi valandas nugramzdino į tokią gilią depresijos, liūdesio ir šizofreniškos atmosferos duobę, kad neištraukė iš ten nė pasirodę titrai. Po peržiūros norėjosi tik greičiau pamiršti galvoje įsivyravusią sumaištį ir slogumą, bet atsikratyti paranojiškojo du Ponto paveikslo nėra lengva.

Vidutinių komedijų žvaigždė Steve’as Carellas gniuždančiai perteikė jam priskirtąją nestabilios psichikos asmens rolę, asmens, kuris aplinkui sėja psichologinį chaosą, nors tuo pačiu reikalauja laikytis disciplinos. Tame chaose sukasi ir brolių imtynininkų (vaidinamų Channingo Tatumo ir Marko Ruffalo) asmeninės dramos, kurias režisierius Bennettas Milleris („Žmogus, pakeitęs viską”, „Kapotė”) žino, kaip pateikti žiūrovui visumą, kad įspūdis būtų kuo gilesnis.

„Foxcatcher” nepateikia daug atsakymų apie žmogaus viduje vykstančius procesus, tačiau juostą verta pamatyti ne tik dėl pilkų tonų, geros vaidybos ir visumos išpildymo, bet ir dėl amerikietiškosios svajonės, į kurią vieni eini, kiti – joje jau gyvena, išvirkščiosios pusės.

fb-share-icon

2 komentarai apie “[kinas:] FOXCATCHER (rež. Bennett Miller, 2014)

  1. Nu va, o aš kažkada norėjau žiūrėt ir „nurašiau” dėl Tatumo, bet kaip matau, be reikalo!

    1. Tatumui su vaidyba nėra ir čia gerai, bet sakyčiau su juo atsakančiai padirbėta ir didis efektas išgautas jam perteikiant būseną ne kūnu, bet įvairiais elgesio veiksmais. Tai kaip ir kompensuoja vienas kitą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.