[kinas:] MOON (rež. Duncan Jones, 2009)

Gerty, we’re not programmed. We’re people. Understand?

Britų dramą, rodančią, kokios moraliai sušvinkusios yra Amerikos korporacijos, pirmą kartą žiūrovai išvydo „Sundace“ filmų festivalyje. Moon – debiutinis britų režisieriaus Duncano Joneso (vėliau jis sukūrė dar vieną mokslinės fantastikos filmą Išeities kodas) pilno metražo filmas, kuriam pats Jonesas sukūrė scenarijų. Už šį filmą Jonesas gavo BAFTA, o filmą mačiusieji – kokybiškos fantastikos dozę.

Samo Rockwello (Confessions of a Dangerous Mind) įkūnytas pagrindinis personažas Samas Bellas – astronautas, kuriam liko kelios paskutinės savaitės Mėnulyje, o tada – baigiasi trejų metų kontraktas ir Samas grįžta namo pas mylimą žmoną Tessą ir judviejų dukrą. Bazėje Mėnulyje gyvenantis Samas tuos metus bendrauja tik su robotu Gerty (Kevinas Spacey’is), drožinėja miestelį ir kalbasi su augalais – taip vangiai slenka Samo dienos. Tačiau paskutiniosios savaitės nejaukiu baltumu ir šaldytuvo estetika atsiduodančiose namuose kosmose tampa slegiančios – Samui ima vaidentis. Galiausiai keliaudamas pasiimti kapsulės, kurią siųs į Žemę (mat ateityje, kur vyksta veiksmas, energija gaminama Mėnulyje), Samas patenka į avariją ir sunkiai susižaloja. Pabudus ima dėtis keisti dalykai – pasirodo, bazėje yra…

Čia ir paliksiu siužetą vingiuoti, o jus galvoti – jei įdomu, pamatysit patys. Aktorius Samas Rockwellas vaidina tikrai neblogai, Duncanas Jonesas parašė įdomų ir aktualų scenarijų, nagrinėjantį technologijų plėtros naudą ir žalą žmonėms. Moon – vienas iš tų filmų, kurių šedevrais nekrikštysiu, bet pamatyti gera.

Filmo anonsas:

httpv://youtu.be/WWoDBcSW4_c

fb-share-icon

3 komentarai apie “[kinas:] MOON (rež. Duncan Jones, 2009)

  1. Vienas geriausių 2009 filmas, parodantis, kaip su 20 kartų mažesniu biudžetu sukurti įdomesnę visumą nei „Gravitacija”.

  2. Aš ir žiūrėjau šitą filmą prieš keletą metų ir pritarsiu Ovidijui, kad visuma labiau įspūdį paliko nei Gravitacija ;)

  3. Geras, o aš apie „Gravitaciją” nė nepagalvojau- pamačiau ją ir pamiršau. Reiškia, kad tik tiek ir tevertas. O šiaip Duncan Jones turi talentą daryt sci-fi filmus- „Išeities kodas” irgi buvo visai nieko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.