Kinas po atviru dangum VMN kiemelyje (kas antrą vasaros trečiadienį)

Ir vėl daroma tokia akcija, kai vasarą, meldžiantis geram orui ir iki seanso likus 5-30 min. (priklausomai nuo ažiotažo) okupuojant kėdes, publika rinkdavosi po atviru dangum žiūrėt rytų europos filmų, sakykim, retrospektyvos.

Kiek ten kas buvo sustyguota ir kuo rėmėsi „retrospektyva”, nesigilinsim. Tiesiog šiais metais vėl tie filmai bus, tik šįkart tema – Kaukazo ir Centrinės Azijos senas ir naujas kinas. O startas jau trečiadienį (2006 06 07) 21.30 kartu su gruzinų T. Abuladzės filmu „Troškimų medis” (1976-1979; skiriasi šaltiniai).

Plačiau apie akciją ir PROGRAMĄ skaitykite:

http://www.menoavilys.org/index.php?section=11

Daugiau apie filmą:

http://www.menoavilys.org/index.php?action=view&id=10&module=newsmodule&src=%40random445b7769268f6

http://www.imdb.com/title/tt0075963

http://www.allmovie.com/cg/avg.dll?p=avg&sql=1:160764

fb-share-icon

26 komentarai apie “Kinas po atviru dangum VMN kiemelyje (kas antrą vasaros trečiadienį)

  1. trečiadienis ne 8, o 7d.
    oras trečiadienį neturėtų labai nuvilti. numatomi debesuoti su pragiedruliais orai. temperatūra: 5-17 laipsnių

  2. lukai, jaučiu, kad tave reikės dar daug auklėti, bet pradžiai.. nepaisant tavo šališkumo kultūrai, kai kurios tavo žinutės yra muzika, kai kurios – kinas, o ne kultūra (kt) ;) „kak nykruti” ;)

  3. jo, suklydęs dėl datos prisiminiau jau vakare – negalėjau ištaisyt. o dėl auklėjimo, žinai, būtų paprasčiau, jei būtų suskirstyta taip, kad ir lopui nekiltų vidinių prieštaravimų. tarkim, kas pasakys, kodėl vieni skirsto į muzika+anonsas, o kiti – tik muzika? tas pats su kinu. kas tas anonsas? tiesiog ne flashback’as?

  4. jeigu info apie muzika, ji TURI buti prie muzikos. jeigu info galima priskirti ir prie dar kazkokios rubrikos (pvz. anonsas), reikia taip ir padaryti. kas neaisku? anonsas yra pranešimas apie įvykį, kuris vyksta/vyks. jeigu jau matei filmą – tai jau apžvalga. kas čia neaišku?

  5. neaišku, kas liečia kokį nors kultūrinį renginį, kuris gali būt sutraktuotas ir kitaip. pvz., kad ir tas vilniaus festivalis – grynų gryniausia muzika juk.

  6. muzika, mano nuomone, yra kai rasai apie jazz, pop, rock, elektronika, etc. kai rasai apie simfonijas, operas ir pan. – tai jau kultūra. galvoju taip.. einantys i skyles koncerta skaito nme, einantys i berlioza – 7md. jauciu, kad turi neblestanti nora gincytis nesiulydamas konkreciu sprendimo priemoniu, nors puikiai viska zinai ir supranti.

  7. nu beveik, tik tas kinas užkliuvo kažkaip už VMN kaip įstaigos. plius užkliuvo tas dubliavimas kinas vs. anonsas(kine) vs. kinas+anonsas(kine). manau, dar susidursim su tuo skaidymu, ypač kai kas nors ims spausti dėl kultūros skaidymo.
    dėl priemonių man dabar klausimas apie kažkokį veiklos kalendorių, kuris įtrauktų tik įv. pobūdžio renginius.

  8. aišku, kad klius.. aš išvis galvoju, kad prikursim subrubrikų: „naujienos”, „pletkai”, etc., tai ką tada dėsim į pagrindinę rubriką? :))) kita vertus, jeigu žmogui įdomu viskas, kas susiję su kultūra, tai jis tiesiog spaudžia „kultūra” ir skaito: naujienas, apžvalgas, anonsus, etc.
    kalendorius ok, bet.. tai ne mano galioms.

  9. aš mačiau, bet siaubingai senai. reiktų bent truputį pamatyt, idant prisiminčiau apie ką jis :)

  10. radau lietuvišką aprašą apie filmą. kas dvejojat – persiskaitykit.

  11. Kazi dar ne per salta naktiniams kino seansams gryname ore..? :) Nors pernai tai kazkaip man si akcija visai patiko.

  12. ot ir prabilo kinomanė. dar kertuką atitempk čia – ir kino rubrika niekada nemirs :)

  13. taigi, teko pamatyt tą gruzinų filmą. kadangi buvo netgi žvarboka, todėl teko stebėti neegzistuojančios drebančios kameros komunikuojamus vaizdus :) kas kitą kartą pasiims antklodę, tam visi pavydės. pačiame filme oras keitėsi nuo a iki z – visas metų ciklas. truputį mačius kitų ir kitokių gruzinų filmų, šis pripažintas šedevras mano įspūdį labai blankino savo neišbaigtais nutrūkstančiais veiksmais ir labai nuplikinta poezija. sovietinės didaktikos ir tvarkos bei laisvės troškimo proveržius traktavau neutraliai – natūralumo trūkumą kompensavo istorinis artumas. šaltį iškeičiau į paskirus vienetinius momentus, kuriuose paskendęs gruzijos kaimas atsiverdavo savo bendrais papročiais, asmeniniais jausmais ir poelgiais, tragikomiška „norėčiau” ir „reikia” kelių sankryža.
    reziumuodamas pasakyčiau, jog filmas beveik neaktualus nūdienai ir banaliai poetiškas, tačiau įdomus iš konstrukcinės ir evoliucinės kino pusės. ir nepamirškit, jog vasaros nebus šiemet.

  14. pauliau, kaip administratorius, turėtum naudoti lietuviškus rašmenis :) nepatiko žodžiai, konstrukcijos?

  15. lukai, tuoj aš tau parašysiu laišką apie stilistiką :) o komentaruose galima rašyti savaip ;) „konstrukcinės ir evoliucinės” – tu čia rašai kultūros puslapiui ar snobų-biologų-fizikų? :) t.p., kam naudoti sunkų/sudėtingą žodį, jeigu gali paprastą?

  16. na, stilistiškai nelabai ką prikiši, nebent tą tokį „rašyk žmogiškai”. bet čia gi šiaip atsiliepimas buvo, o ne kažkokia recenzija. galima sakyt „tuo blogiau”, bet, nu, negi ribosim kūrybinę laisvę? kaip filme šaukė vienas kaimo inteligentas: laisvė, lygybė, brolybė! :) geriau pasinervinam dėl lenkijos

  17. gi sakiau – kaip rasoma komentaruose man giliai nusispjaut. tiesiog siaip.. nesuprantu kodel rasyti sudetingai, kai galima paprastai. angliskai, kai galima lietuviskai..?

  18. bragusis lukas never, taip ir iseina – kai pasiziuri is evoliucines ir konstruktines puses, sumaisyti su sudais galima bet kuria naujesne kino juosta, o tai kad si atitiko tokius kriterijus, manau uzgincytu kas antras kritikas. aktualumas nudienai ir poetiskumas.. em, cia tu apeliuoji i prancuzu poetini realizma?

    as si filma ziurejau siek tiek vartotojiskiau :) pries metus temaciau pasaka apie kvanktelejus kaimiecius, aklai pasaincius senu dogmu, tikincius isganymu, varnu nuoviromis ir paciu sukurtomis saldziomis iliuzijomis.

    nors filmo pabaiga tragiskai liudna, bet stai tie kaimieciai su savo crazy humoru ir nenuspejamumu pavercia visa juosta braskiu ir grietineles desertu..
    Filme pilna palyginimu ir jeigu skaitytumete scenariju neziuredami filmo, kaskart sugebetumete suprasti, jog vos ne po kiekvienu kadru slepiasi sena kaip pasaulis tiesa.. turbut turetu priminti Coelho rasliavas, kuriu pakeretiems skaitytojams rekomenduojama paimti Biblija. et, o kas sukramtys religinius postringavimus taip graziai ir liaudiskai kaip ta sugebejo padaryti Coelho?

    Visa tai nereiskia, jog filmas pretenduoja i daugiasluoksniskuma ar uzsleptu minciu lobyna. A-a, cia viskas aiskiai isdestyta, tereikia turet pakankamai sviesu ir ‘neprirista’ prota pasiimt.. ;)

  19. tvarkoj, sese, kad tu filmą taip žiūrėjai (antrą kartą), tačiau (viena) gražiai ir liaudiškai sukramtyti Coelho postringavimai man patiko tik vaikystėj (antra) ne toks jau ten crazy humoras, nors nesakau, kad jo nebuvo (trečia) ten buvo per daug bardako Coelho kalbos plaukimo būdui.
    beje, tikrai nesigailiu, kad buvau tame filme, tačiau rekomenduot jį drįsčiau tik tam tikrai ieškančiai publikai. tiems, kas žiūri vartotojiškai, nesiūlyčiau (va, ir suklydau).

  20. em, filma ziurejau vienakart, cia nukopinti praeitu metu mano komentarai is kito portalo :) apie Coelho galiu pasakoti tik is kritiku atsiliepimu, kadangi pati paemusi i rankas 3 knygas neistengiau perskaityti ne 2 puslapiu… bet tai man netrukdo zinoti, kas ir kam perka jo pasakeles :)

    dabar jau nebesupratau tavo pirmojo filmo komentaro – kodel siulai ieskanciam zmogui sita filma, kai pats kaltini ji tokiu esminiu neisbaigtumu?

  21. na, gal neteisingai išsireiškiau „rekomenduot”, gal tiksliau „neatkalbinėčiau” arba „padrąsinčiau”. kodėl? išbandyt ne pro šalį.

    ačiūdie, kad nesi Coelho gerbėja, o tai jau buvau suabejojęs :)

  22. o ko cia abejoti? zmonem visokiu gerybiu prireikia skirtingais momentais – ir sviesto sviestuoto ir „kaip uzsidirbti milijona” :) bet kai is viso to pasidaro masine „panika” tuomet gaidys. apmaudu, kai zmones neatsirenka ir griebia bet ka, kad tik pritapti, neatsilikti nuo..

    kazkada skaiciau Delfi straipsni, jog indie- muzikos/ kino/ kulturos gerbejai turi rimtu psichologiniu problemu, esa noras zutbut issiskirti stumia juos i „krastutinumus”. geras straipsnis :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.