[kinas:] THE GRAND SEDUCTION (rež. Don McKellar, 2013)

I can’t begin to explain the joy we feel at the end of the day just to be… a little tired.

Holivudinis, nuspėjamas, kartais – banalokas, tačiau kartu – labai mielas ir jaukus filmas visai šeimai sekmadienio popietei. The Grand Seduction  siužetas neįmantrus: žvejų kaimelyje, tfu, įlankoje, jau seniai nebėra žuvies, o kartu – darbo ir pragyvenimo šaltinio visiems 125-iems gyventojams. Visi gyvena iš pašalpų ir tikisi, jog padėtis pagerės, kai įlankoje didžiulė kompanija įkurs fabriką. Planas neblogas, tačiau tam, kad pritrauktų investicijas, kaimelis turi turėti nuolatinį reziduojantį gydytoją. Bet jau kelerius metus joks gydytojas nesiryžta apsigyventi nuobodokame užkampyje.

Likimas taip pasisuka, kad įlanka gauna galimybę prisijaukinti jauną gydytoją: imamas regzti masinis apgavystės planas, kurio metu visi miestelio gyventojai turi apsimesti kriketo mėgėjais, džiazo klausytojais – kad tik jaunasis gydytojas Lewisas (akt. Taylor Kitsch) užsimanytų pasilikti gyventi. Apatiški gyventojai susivienija turėdami bendrą tikslą – į apmirusį įlankos gyvenimą pūsteli gaivaus oro gurkšnis. Juostoje nesunku matyti aukštinamas šeimos vertybes, bendruomeniškumą, pasiaukojimą – tipiškus Holivudo filmų ramsčius. Kiek netikėta, jog korporacijos vaizduojamos ne vien tik kaip vienareikšmiškas blogis: šiuo atveju tai būdas išsigelbėti nuo slegiančios bedarbystės.

Verdiktas: neįpareigojantis, keliomis klišėmis ir pora neblogų juokelių prisodrintas  kanadiečių filmas, kuris visgi turi keletą kabliukų, ant kurio užkimba žiūrovo akys (vienas iš tų kabliukų, pavyzdžiui, galėtų būti puiki aktoriaus Brendano Gleesono vaidyba).

Filmo anonsas:

httpv://youtu.be/z61XwqxI8hM

fb-share-icon

2 komentarai apie “[kinas:] THE GRAND SEDUCTION (rež. Don McKellar, 2013)

  1. Taip jau sutapo, kad kaip tik sekmadienio popietė buvo ir tikrai suėjo šiltai, smagiai, lengvai.
    Kažkodėl pagalvojau, kad tai skandinaviškas filmas ir tokių pasigedau „Scanoramoje”, bet pasirodo iš Kanados.
    O Gleesonas šaunuolis. Ir priminė kiek geresnį „Calvary”, kur taip pat kaimelį gelbėjo.

  2. o man tai calvary nesulyginamai geresnis už viliotinį, kurį sužiūrėjau kreivai (beje, irgi nerūpestingą sekmadienį). filmas lengvumo prasme yra tarsi city island kategorijoj, tačiau po rungtynių rezultatas būtų 0:4 po pirmojo kėlinio ir iškritimas į žemesnę lygą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.