[kinas:] VIVIANOS MAIER ATRADIMAS (rež. John Maloof, Charlie Siskel; 2013)

maxresdefault

Oskarui nuominuotas „Vivianos Maier atradimas“ („Finding Vivian Maier“) sava koncepcija kiek priminė „Searching for Sugar Man” – abiejose dokumentinėse juostose nuo menininkų darbų keliaujama iki pačių kūrėjų. Tik vienu atveju kūrėjas dar randamas gyvas, kitu – nebe.

Jaunas režisierius Johnas Maloofas kartą sendaikčių turguje aptinka parduodamas dėžes su senomis nuotraukomis ir negatyvais, daugybe negatyvų – virš 100 000. Prie jų Maloofas randa tik nuorodą, kad tai yra Vivianos Maier turtas. Supratęs, kad jam į rankas pateko neeilinės, tačiau niekam nežinomos fotografės šedevrai, jaunuolis imasi detektyvo vaidmens.

Taip nuo gausybės nuotraukų, Vivianos sukauptų daiktų, kitų įvardijamų šlamštu, žiūrovas kartu su Maloofu keliauja fotografės gyvenimo pėdsakais.

Intriguojančiai prasidėjusi juosta net leido tikėtis kažko panašaus į genialiąją Wenderso „Žemės druską”, tačiau Maier detektyvinė istorija, įpusėjus filmui, spėja išsikvėpti – fotografė atrandama, ir toliau tik girdime detalesnius fragmentuotus prisiminimus apie jos gyvenimą, tačiau veik visai pamirštama jos palikimo vertė, unikalumas, meniškumas.

Tie kalbančių galvų prisiminimai manęs visai nesužavėjo ir net spėjo pabosti, matosi, kad kūrėjai nėra scenarijaus rašymo profesionalai. Maloofui tiesiog pasisekė reikiamu laiku atsidurti reikiamoje vietoje ir užsukti komercinę mašiną, leidžiančią albumus, rengiančią parodą, parduodančią nuotraukų publikavimo teises. Taip, neginčijamai, pati istorija verta dėmesio, tačiau jos atskleidimas šitame filme nėra dokumentinio kino viršūnė.

O Viviana Maier tikrai buvo fantastiška gatvės fotografė, ir ją atrasti, susipažinti bent su dalimi jos palikimo, fotografija besidomintiems žmonėms tikrai verta. Galima tai padaryti žiūrint filmą  „Vivianos Maier atradimas“ ar tiesiog sklaidant nuotraukas, randamas https://www.artsy.net/artist/vivian-maierhttp://www.vivianmaier.com/ ar http://vivianmaier.blogspot.com/.

httpv://www.youtube.com/watch?v=2o2nBhQ67Zc

fb-share-icon

2 komentarai apie “[kinas:] VIVIANOS MAIER ATRADIMAS (rež. John Maloof, Charlie Siskel; 2013)

  1. Sutinku. Filmas, kaip dokumentinis tikrai nėra kuo nors ypatingas (pabaigiau žiūrėti tik antru prisėdimu). Kas yra ypatinga, tai Vivian istorijos nepakartojamumas (net silpna pasidarė, kas būtų, jei tie negatyvai būtų buvę išmesti ir niekieno nepamatyti). Sakyčiau, filmo kūrimo tikslas kaip ir pasiektas, nes būtent dėl to filmo atradau jos nuostabias nuotraukas:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.