Kino portretai: Renata Litvinova.

Rusai sako, kad jei ji būtų amerikietė, būtų Madonna. Pasakojimas apie šią damą jau senai kirbėjo galvoje, labiausiai dėl to, kad būdama 40 metų amžiaus, savo (ir kitų) filmuose žavi moteriškumo spinduliavimu, ekscentriška išvaizda ir labai savotiška laikysena. Tuo galit įsitikint patys:

[youtube BXsJq5wTZdc]

Daugelis jos sukurtų vaidmenų – tokių savaip nukvaišusių moteriškių, kurios iš, dėl ir vietoj meilės keliauja, skraido, vilioja, galabija… Ir vis tiek myli. Taip, daugelis sukurtų vaidmenų savo (bet gi nėra jos filmo, kuriame pati nevaidintų) ir kitų filmuose – suicidiniai, isteriški arba apatiški, tiksliau, viskas kartu. Bet, sakytum, filmas juk ne nuo vieno aktoriaus priklauso, tačiau, žiūrint į Litvinovą, kiti tarsi pranyksta šešėliuose.

[youtube 8SxjicKhnHs]

(ištrauka iš „Мне не больно)

Kodėl taip yra? Sunku atsakyti. Mane keri jos rankų judesiai ir balso tembras. Ir tas „blondiniškas” akių vartymas. Viskas kartu joje įgauna gudrios moters nugalėtojos vaizdą. Patikėčiau, jei ji nepatiktų vyrams. Pati Litvinova neprisipažįsta esanti keista – sakosi neturinti kada apie tai galvoti ir dar pridurianti, kad jos mama tokia pat lengvabūdė. Tiesiog įdomus, nuoseklus (nuo pat 90- ųjų, kada pradėjo sukiotis Maskvos bohemoj, o labiausiai nuo pirmojo scenarijaus – jokių rimtesnių išvaizdos/minčių/pozicijų/kūrybos pokyčių), tvirtas žmogus. Ir moteris.

[youtube 6k3QbdYebWE]

Pati Litvinova sako, kad jos manieros susiformavo jau vaikystėje, bet, manau, kad nemažai įtakos turėjo ir kino grandės Kiros Muratovos, kuri, beje, ją ir „atrado”, rodomas dėmesys. Moteris skiria kelios dešimtys metų, bet panašu, kad viena kitoje randa dalelę savęs. Litvinova puikiai įprasmina Muratovos mintis pasirašydama sau scenarijų (kaip buvo „Trijose istorijose”), ar tiesiog puikiai įkūnydama herojes.

Jei kas klaustų, siūlau pažiūrėt šiuos filmus: „Небо. Самолет. Девушка”, „Мне не больно”, „Богиня: как я полюбила”, o toliau jau kaip patiks.

Šiuo metu aktorė ir režisierė toliau aktyviai kuria muzikinį filmą su rusų roko dievaite Zemfira („Зелёный театр в Земфире”), filmuojasi pagal V. Pelevino novelę statomame filme „Generation ∏(Wow!). O kūrybinė kompanija ir vėl spalvinga, įdomi bei verčianti laukti rezultato.

NUORODOS:
http://renatalitvinova.ru/
Tatjana Moskvina – Femina sapiens (iš „Iskusstvo kino”)

fb-share-icon

7 komentarai apie “Kino portretai: Renata Litvinova.

  1. gaila, kad pagrindinės video nuomos vilniuje beveik nieko neturi iš jos repertuaro.. :( taip, taip.. lieka „piratoza”. nes ištraukos žiūrisi ne mažiau keistai linksmai negu pati muratova.

  2. Renata Litvinova yra mano viena mylimiausiu aktoriu. Ja atradau ziuredama Kiros Muratovos retrospektyva, kiekviename filme vis labiau megaudamasi sios aktores išskirtinimu, kaip jau Egle minejo – manieromis, balso tembru ir t.t.. Is Muratovos filmu, galbut didziausia ispudi man ji paliko „Trijos istorijose”, kada nekaltu veideliu tokia moteriska trapi butybe pasirodo esanti maniake, žudanti savo aukas be jokios emocijos veide, be jokio gailesčio. Vat nuo to filmo aš pradėjau kaifuoti su kiekvienu Litvinovos vaidmenu. Ten kur vaidina ši aktorė atrodo ji savaime tampa filmo centru, kadro karaliene, fatališka būtybe, super moteriška, o kartu šalta kieta kaip ledas, dažnai pralenkianti savo asmenybes tvirtumu visus šalia tuose pačiuose filmuose vaizduojamus vyrus.

    Na, o kol kuriamas muzikinis filmas galima pasiziureti Zemfiros klipa kuriame buvau maloniai nustebinta išvydusi Renatos Litvinovos veideli. Ir tiesa pasakius nelabai nustebau, kad šios dvi talentingos nors skirtingu sriciu menininkes, viena diena susitiko bendriems projektams.. Kazkoks bendrumas jauciamas tarp ju abieju. Abi labai unikalios, velniškai talentingos ir truputį pakvaišusios.
    Paklausykim ir paziurekime:
    http://www.youtube.com/watch?v=cjXVjXjzoIU&feature=related

  3. O beje, „Зелёный театр в Земфире” filmas, kuri rezisavo Litvinova dar nesukurtas? nes radau treileri

  4. Aha, treileri maciau, o filmo ner. Ar bent gerai pasleptas kur:) siaip skaiciau, kad tarp kovo – geguzes men. turejo but. rasim.

  5. Зелёный театр в Земфире jau seniai sukurtas ir yra nuripintas internete

  6. Зелёный театр в Земфире – kaip jau mineta, senokai metosi interneto platybese..beje isleistas su siokiais tokiais skandalais, nes pati Zemfira, zinoma pedante, lyg ir nenorejo jo isleisti, taciau prodiuseriai mane kitaip…siaip ar taip verta ir grazu ziureti!!

    o is Pelevino „„Generation ∏” ekranizacijos, kazko ypatingo nesitikiu, nors visad pasilieku teise apsirikti..siaip ar taip: http://www.youtube.com/watch?v=BUF6IbhAb8Q

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.