[kino teatre:] MEDŽIOKLĖ (rež. Thomas Vinterberg, 2012)

Reikia praleisti visokius nuobodžius įvadinius sakinius apie tai, koks puikus yra aprašomojo „Medžioklės” (Jagten / The Hunt) režisierius Thomas Vinterberg (nemačiusiems anei girdėjusiems rekomenduotina ne tik išgirsti, bet ir pamatyti jo ankstesnį vykusį darbą „The Celebration“, tiesa, kiek senoką) ir koks gi pagaliau nusisekęs yra pats filmas, apie kurį bus kalbama. Vienu sakiniu galima susumuoti, ką stebės žiūrovas, ogi jis stebės itin nemalonią ir paradoksalią situaciją: maža, miela mergaitė Klara, kuri, pasak suaugusiųjų, turi lakią vaizduotę, bet visada sako tiesą, ims ir pameluos, kad ją neva prievartavo darželio auklėtojas Lukas ir tada nedidelio miestelio bendruomenė imsis veiksmų prieš žmogų, kurio kaltė dar teisiškai neįrodyta.

Filmas tikrai pavykęs ir vertas dėmesio bei laiko, o čia norėtųsi paliesti viso labo du filmo aspektus ir piktdžiugiškai sugadinti šiek tiek žiūrėjimo malonumą dar nemačiusiems, o kitus aspektus leisti pamatyti ir apgalvoti patiems.
Pirma, filmo pavadinimas. Dar nepradėjus žiūrėti, įsivaizduojamos tokios vyriškos (dažniausiai) apeigos, kurių metu vyrai eina į mišką linksmintis su šautuvais, o tai reiškia – šaudyti laukinių gyvūnų. Taigi medžioklė kaip malonus laisvalaikio praleidimo procesas filme bus: pagrindinis herojus Lukas nušaus žvėrį, o vėliau jo sūnus gaus savo pirmąjį šautuvą ir patirs šį malonų šaudymo procesą pats. Tačiau medžioklė šiame filme dar gali ir turi būti suvokiama, kaip miestelio bendruomenės pozicija Luko atžvilgiu: kilus įtarimams, kad Lukas prievartautojas, miestelėnai nieko nelaukdami vykdo savo teisingumą – neleidžia Lukui apsipirkinėti, mėto į langus akmenis, žodžiu, vykdo skrupulingą baudimo akciją. Paskutinė filmo scena akiplėšiškai be užuolankų parodys, kaip visą laiką, kol vyko tyrimas ir buvo aiškinamasi įvykiai, jautėsi Lukas. Ir, matyt (deja), jausis dar ilgai.

Antra, filme bus toks vienas mažas mielas veikėjas, Luko šuo, vardu Fani. Viename filmo epizode ji dingsta, o tada mintyse dingteli (o kartu žiūrėjusieji ima įtarinėti) – ar tik nebus nelabeji miestelėnai jos nušovę? Ne, nenušovė. Pakorė.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YsYn6L5fF9Q

Dar rodo: Vilniuje „Pasaka” ir  „Skalvija”, Panevėžyje „Garsas”, Marijampolėje „Spindulys”.

fb-share-icon

3 komentarai apie “[kino teatre:] MEDŽIOKLĖ (rež. Thomas Vinterberg, 2012)

  1. Sita visiems garliaviniams reiketu rodyti kaip auklejamaja priemone.

  2. jei jau taip smagu „SPOILINTI”, tai dar vienas mažas dalykėlis: ta mergaitė išsigalvoja pimpalą ir net pavadina jį kotu praktiškai įkvėpta savo vėliau įtūžusio brolio ir jo lepšio draugo, kurie mojuoja ipad’u su porno nuotraukom mergaitei prieš akis ir šaukia „kotas kotas kotas”.
    bet – taip, filmas labai geras, aha, nuobodu tai sakyt :)

  3. ..o jeigu apie filma, tai tikrai geras filmas. daug sukelia, filmo pabaiga taip pat stipri..
    vertas ziurejimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.