Klaipėdos „Švyturio menų dokas”. Kas? Kur? Kaip? Kodėl?

 

 

 

Menininkų Lietuva turi daug. Bet vietų jiems atsiskleisti, „sužibėti“- vos keletas. Šį kartą pakalbėsim apie pajūrio menininkų susibūrimo vietą- menų doką.

Pirmiausia, kas tas dokas? Jei nesidomi laivyba ar piratais, manau, sunkokai sektųsi pasakyti kas tai. O dokas- tai įrenginys laivui statyti ar remontuoti. Taigi doke žmonės kažką stato, remontuoja, kuria, žodžiu, skleidžia savo talentą į visas keturias puses. O tai padaryti padeda įvairūs renginiai, organizuojami būtent menų doke.

Tik gegužę startavęs dokas, jau įvykdė įvairaus žanro bei turinio renginių. Pradėję su triukšmingąja GMD (gatvės muzikos diena), doko lankytojai jau šoko pagal „Eurovizijoje“ nesuprastų estų Malcolm Lincoln ritmus. Taip pat doke klaipėdiečiai jau išvydo Dalios Ibelhauptaitės bei jos vadinamųjų šeimos narių-bohemiečių, elektroninę operos fantaziją „XYZ“. Reikia tikėtis, kad ateityje menų dokas pateiks dar ne vieną staigmeną. Ir pajūrio gyventojams, ir svečiams.

„Pagrindinė “Švyturio menų doko” idėja – renovuoti ir kultūrinei veiklai (festivaliams, koncertams, spektakliams, šokio menui, kinui, konferencijoms ar kitokio pobūdžio veiklai) pritaikyti buvusį laivų remonto įmonės angarą bei šalia esančią krantinę. “Švyturio menų doko” – tai atvira ir demokratiška, reprezentacinė Klaipėdos miesto vieta, neatsiejama Klaipėdos miesto įvaizdžio dalis, tokia pat strateginė kaip ir Teatro aikštė, fizinis ir simbolinis ženklas, turizmo traukos centras. Tai nauja erdvė visoms įmanomoms kultūrinėms veikloms ir jų operatoriams: muzikai, teatrui, kinui, šokiui, madai, įvairaus žanro festivaliams, konferencijoms ir edukaciniams užsiėmimams, tarpdisciplininiams projektams.“- taip mums rašo jų puslapis. O ar tai iš tikrųjų vyksta, turėsit įsitikinti patys.

Artėjant šaltajam sezonui menų dokas neleis užsidaryti namie ir šildytis prie židinuko, nes žada daug pramogų. Spalį „Švyturio menų dokas“ pas save kvies visus folkloro mylėtojus- kolektyvo „Mingė“ vyrukai švęs savo dešimties metų jubiliejų. Ramesnės muzikos gerbėjai, bei Alinos Orlovos gerbėjai turės puikią galimybę pamatyti įtemptai koncertuojančią dainininkę. Ji spalio 13 dieną pristatys savo naujausią albumą „Mutabor“.  Spėjusių įvertinti ir pamėgti „Memelio teatrą“ spalio pabaigoje lauks galimybė dar kartą išvysti debiutinį trupės darbą, režisierės Rūtos Bunikytės miuziklą pagal Kate Bush dainas „(Ne)Laimingi žmonės“.

Paskutines lapkričio dienas „Švyturio menų dokas“ siūlo leisti Europos kino forumo  „Scanorama“ trijų dienų kino klube, įsitaisius prie didžiulio ekrano, o pirmąjį Doko rudenį užbaigti naujausio Aistės Smilgevičiūtės, Roko Radzevičiaus ir grupės „Skylė“ partizaninių dainų albumo „Broliai“ pristatymu.

Štai kitų metų pavasarį „Švyturio menų doke“ rėksim iki gerklės skausmo. Kodėl? Kovo 4 dieną pajūrį drebins roko gigantai- Nazareth. Į šį koncertą galėsi lėkti ne tik su draugais, bet ir su gerą muziką mylinčiais tėvais, nes šie rokeriai groja jau nuo 1968m. Ir tai bus vienintelis jų koncertas Lietuvoje. Tad nepražiopsok šanso gerai išsirėkti!

O šį savaitgalį (rugsėjo 16-18 dienomis) menų doke vyks šiuolaikinio meno festivalis “PLArTFORMA”. Su renginio programa gali susipažinti apsilankęs Švyturio menų doko puslapyje.

Tad jei gyveni Klaipėdoje arba jei netikėtai ar planuotai ten nuvykai, nepraleisk progos pasikultūrint „Švyturio menų doke“.

 

 

 

fb-share-icon

3 komentarai apie “Klaipėdos „Švyturio menų dokas”. Kas? Kur? Kaip? Kodėl?

  1. hm, aš kažkaip maniau, kad dokas veikia ir kasdien ala kavinės principu, o dabar suprantu, kad nie

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.