KLAXONS „Myths Of The Near Future”

00_klaxons_myths_of_the_near_future_2007.jpg

Kažin ar yra tokių, kurie dar nebūtų girdėję termino „new rave“. Snobai rėkia, kad šiandien tai yra kiečiausia muzika pasaulyje. Tuo tarpu šio, kol kas sakau „atseit stiliaus“ vėliavnešiai KLAXONS jau pasiima karščiausios grupės titulą. Kapstomės šiek tiek giliau – tų pačių KLAXONS vokalistas pasakoja: „Buvo daug gitarinių grupių, kurių stilius tuo metu buvo apibūdinamas, kaip the new wave of new wave. Aš nusprendžiau pakeisti „w“ į „r“.“ Argi ne juokinga – grupės lepteltas juokelis tampa nauju terminu. O žiūrovai jų koncertuose, sako, jau svaiginasi narkotikais ir šėlsta lyg diskotekose.

Gi iš tiesų KLAXONS groja tą patį indie rokelį, tik kiek energingiau nei dauguma kitų. Na gerai, dar jie mėgsta tas įvairiom spalvom šviečiančias lazdeles, kurios yra savotiškas vadinamųjų „reivų“ dalyvių atributas, o nuo jų interneto svetainės ryškumo gali ištekėt akys. Bet tik tiek. Juk sutikite, elektronikos elementai tokioje muzikoje jau tikrai nėra naujiena.

Prieš keletą mėnesių internete sužvejoti pirmieji jų gabalai ypatingai nesužavėjo. Bet dabar parduotuvių lentynose guli jau visas ilgagrojis ir aš nusprendžiau suteikti klaksonams dar vieną šansą…

11 kūrinių: pirmasis „Two Receivers“ – tai pats tikriausias intro. Ore tarsi tvyro artėjančios audros nuojauta. Su antruoju, „Atlantis To Interzone“, suskamba sirenos, ta audra pratrūksta visu pajėgumu, ir jeigu, momentais, kiek aprimsta („Golden Skans“, „Isle Of Her“), tai tik tam, kad po to vėl smogtų visu pajėgumu. Net jau anksčiau girdėti „Gravitys Rainbow“, „Four Horsemen Of 2012“ čia skamba tarsi iš naujo, ir, svarbiausia, skamba puikiai. Suprantama – čia jie yra idealiai sudėliotos sistemos dalis. Sistemos, kuri, kaip pasakytų Utenos alaus reklamos kūrejai, „užveda linksmybes“. Bendra albumo trukmė siekia beveik 54 minutes, tačiau paskaičiuokime: paskutinis takelis 19 minučių ir 40 sekundžių, o iš tiesų tai bene trumpiausia daina visame diske, skambanti dvi su puse minutės. Panašiai tiek garso išvermingiausieji sulauks dar ir pačioje albumo pabaigoje. Taigi turim 15 minučių tylos. Dar truputis aritmetikos ir gaunam apie 39 grynos muzikos minutes. Daugmaž tradicinė albumo trukmė. Bet, rečiau pasitaikantis atvėjis – tos trukmės per mažai tam, kad nebesinorėtų albumą sukt dar kartą.

Nepulsiu dabar sakyti, jog new rave yra mano naujausias atradimas, ar, tuo labiau, jog tai iš tikrųjų yra geriausia ką šiandien gali pasiūlyti muzika. Aš tiesiog vis dar užsispyrusiai nepripažįstu, kad toks stilius realiai egzistuoja. Tačiau esu tikras, jog vakarėlis, kuriame grotų KLAXONS, turėtų būti išties beprotiškas. O kol kas „Myths Of The Near Future” yra geriausias šių metų albumas.

fb-share-icon

8 komentarai apie “KLAXONS „Myths Of The Near Future”

  1. Raptor’ishki jie truputi ir per daug avantgardishki. Pirma albumo dalis pusė velnio, ale paskui nusigroja jie. Tas paskutinis is vis ten negabalas o kakofonija. man tai ‘It’s not over yet’ nu tiek girdėta melodija, ale niekaip neatgaminau :A o Uk jau matyt kels juo siemet ant pjedestalo.

    del paskutinio sakinio tai uji uji.
    is panasios indie serijos man smagiau klausytis Cooper Temple Clause – Make this Your Own ar The Apples In Stereo – New Magnetic Wonder.
    o megstantiems kazkiek neiprastuma reiktu ir Menomena – Friend and foe prasukt.

  2. „it’s not over yet” ir man buvo labai girdetas ir taip pat nezinojau is kur. pasirodo kazkokios „grace” gabalas. vardas aisku netapo legenda, bet daina buvo nemazas hitas. dabar vadina ji „house classic”, o klaxonai ji prikele, tai sakau gal del to ir yra „new rave”? :)

    del siu metu albumu – kol kas is tavo paminetu klausiau tik apples in stereo – ten man tubut didesne kakofonija nei paskutinis klaxons gabalas ;) nu cia aisku perlenkiu, bet tiesiog ta albuma jau esu beveik nurases i „ne mano”. o siandien lyg ir arcade fire „neon bible” oficialiai iseina, va cia jau kandidatas. ziuresim.

  3. ajo, tiksliai Grace. kiek pamenu ir Okefoldas buvo pirstus prikises ir tai bliamba kokia klasika, ta Grace apie 1995-7 metus dedliojo i visokius dj hits.
    nu as del Arcade nezinau. albumas geras ale as matyt jo neklausyciau, nes nepagaunu nuotaikos, tai matyt ir nepirksiu. nors wow’e yra popigiai.

    dar pagalvojau , gi Klaxonus Polydoras isleido, tai koks ble cia indie :D ar buvo kas pirmiau, tingiu narsyti po ineta. ale px

  4. Any of you guys actually have played in the band… and taken E… onstage?
    Juokauju.
    Bet man atrodo, kad Klaxonu negalima interpretuoti atskirai nuo tos glowstick minios, nuo koncerto ir lyginti su fakin cooper temple clause ir Arcade Fire. Nebent kad tie patys metai, bet tai kaip lyginti skirtingas sporto sakas. THis is crazy.

    Atlantis to Interzone pereita vasara buvo touch of (young crazy poet) genius, bet albumas biski pritemptas. Tai toks ir verdiktas.

    Man kol kas albumas Nr.1 tai IDLEWILD, bet gal tai perdaug meinstrymas siam blogui.

  5. Tu cia Remote Part OF MY BROKEN HEART ir 1000000000000000 Broken Windows neliesk, it makes grown up men cry :) As does REM :)

    Ir arteja nauji albumai is ASH ir TRAVIS taip pat :)

    O jei griztant prie Klaxonu, tai siu metu klaksonai yra Enter Shikari
    http://www.myspace.com/entershikari
    Mes @ Ore jau buvom netoli interviu su jais, deja isvaziavo i tura :)))
    Idomi jusu nuomone ar cia irgi new rave.

  6. Taip pat, kaip jus galit kazka jauno ir pusiau sveiko lygint su RAPTURE. Rapture buvo nesusipratimas, New Order ar Banshees singlo B-side semplas, Niujorko medijos iskeltas. Tai tiesiog niekis, palyginti netgi su Klaxons. Ju muzika buvo kasos masinos barskejimo lygio… tai tik mano nuomone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.