Koncertas, skirtas Jurgio Mačiūno 77 gimimo metinėms paminėti [Pasikeitė data į lapkričio 8 d., Vilnius].

Miela pranešti, kad lapkričio 9 8 dieną 19.00 val. Jono Meko Vizualiųjų Menų Centro galerijoje (Gynėjų g.14, Vilniaus vartų kompleksas) įvyks koncertas skirtas JURGIO MAČIŪNO 77 gimimo metinėms paminėti. O mieliausia šiame reikale yra tai, kad metinės bus minimos su Daliumi Naujokaičiu priešakyje. Prieš metus aš apie jį vargiai, ką būčiau pasakęs, bet po „Vilnius Jazz 2008” pamatęs, kaip jis suvaldo J. Haffner, V. Nivinską ir net patį  J.Milašių bei kokį šou sugeba išspausti, noriu į kiekvieną renginį, kuriame puikuojasi jo pavardė. A, taip, juk gal ne visi žino apie ką aš čia – štai Dalius Naujokaitis visame gražume (dėl viso pikto pradėkit žiūrėt nuo 01:05):

Taigi, lapkričio 9 d. renginio programa:
Pirma dalis: Daliaus Naujokaičio solinis koncertas (perkusija, būgnai).
Antra dalis: Jurgio Mačiūno Fluxus partitūras atliks Dalius Naujokaitis ir Jonas Lozuraitis.

Daliaus Naujokaičio karjeros pradžia susijusi su 9 dešimtmečio Vilniaus avangardinio džiazo scena. Būgnininkas čia grojo su Juozu Milašiumi, Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku ir kitais bendraminčiais.

1995-aisiais D.Naujokaitis energingai įsiveržė į Niujorko sceną surengdamas seriją originalių solo pasirodymų Jono Meko įsteigtame „Kino antologijos archyve”. Įsikūręs Niujorke būgnininkas pradėjo muzikuoti kartu su Auguste Varkalis, Jonu Meku ir kitais bičiuliais grupėje „Free Music on Second Street”, dalyvauti „Now We Are Here Orchestra” projektuose.

D.Naujokaičio būgnai skamba keliuose Jono Meko bei kitų avangardinio kino kūrėjų filmuose. Jis grojo ir įrašinėjo su daugeliu Niujorko grupių bei muzikantų, tarp jų – Kenny Wollesono „Himalayas” ir „Wollesonics”, Artu Baronu, Butchu Morrisu, Joey Barronu, Brigganu Kraussu, „Brazilian Girls”, Timu Keiperiu, Jonathonu Haffneriu, Otomo Yoshihide’u, „Rocco John Group”, „On Davis’ Cartoon Satellite”.

D.Naujokaitis yra grupės „Untyte” lyderis ir būgnininkas. Ši grupė savitai interpretuoja senąjį lietuvių folklorą.

Renginys nemokamas.

_ _ _ _ _
Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, fotografija, etc.)). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

fb-share-icon

13 komentarų apie “Koncertas, skirtas Jurgio Mačiūno 77 gimimo metinėms paminėti [Pasikeitė data į lapkričio 8 d., Vilnius].

  1. gal ir nieko visai. idomu, cia tau pasiseke ar cia daliaus vizitine kortele? gal dar kas nors mates/girdejes ka?

  2. Lukai, suprantama, kad jis taip visada negroja ir tokių cirkų neišdarinėja, bet vėliau teko jį matyti jį „Džiazo federacijos” renginyje ir teko likti patenkintu – vis tik mušamaisiais jis diriguoja stulbinančiai. Man tik va klausimas, kaip jam pavyks soluoti?

  3. Dėmesio, pasikeitė koncerto laikas:
    „Meko Vizualiųjų Menų direktorius be atsakomybės prieš paskutinę dieną pakeitė koncerto datą. Koncertas įvyks ne Lapkričio 9 dieną, kaip buvo pranešta anksčiau, bet Lapkričio 8 dieną, ŠEŠTADIENĮ.”

  4. Taip, teko :) Apie pirmąją dalį aš nenorėčiau nieko sakyti (pirma buvo sukeista su antra vietomis), nes reikia suprasti, kad tai vyko J.Meko centre atatinkama proga, o ne kiekvienas žmogus yra mianininkas galintis suprasti kitą mianininką. O štai antra dalis, kurios trukmę sunku nusakyti (matyt, kad kiek virš pusvalandžio), ilgainiui įsivažiavo. Pradžia irgi netoli „fluxus” prieplaukos plaukiojo, bet gale jau girdėjai labiau džiazmeną negu mianininką. Daugybė papildomos atributikos, skardelių, grandinių ir akmenukų mėtymo ant mušamųjų sekcijos elementų vis tik duotoje situacijoje atrodė privaloma soluojant. Ko galima buvo tikėtis, tai garsų „loop’inimo” ir jis buvo. Savo non-stop pasirodymo pabaigoje Dalius jau apsiribojo sėdėjimu ten, kur priklauso ir gerai pasitaškė ritmais. Bendras įspūdis geras, bet būtų buvę dar geriau, jeigu man, kaip atėjusiam paklausyti Daliaus, nebūtų reikėję laukti normalios muzikinės dalies. Nemianininkas aš, nu ne..

  5. o man va kaip tik pirma dalis labiau patiko – 4 mačiuno koncertai ir dar iki to akmenukų mėtymo, ir pradžia žaidimo su garso mašina. paskui jau viskas panašėjo į tokį primityvų eksperimentą, maždaug nuo ko pradėjo elektronščikai. nors kita vertus, kaip bendrakeleivė sakė – alternatyva, tai ir turėtų būti taip :)
    ėjau norėdama pamatyti kažką kitokio nei visada, ir gavosi ;)

  6. prie ko čia tas „nuo ko pradėjo elektronščikai” tai nesuprantu. ar čia komentuoja tas pats žmogus, kuris neleidžia kimmo vadinti virtuozu? :)

  7. Labai pritariu pristatinėjamame straipsnyje išreikštoms pagyroms Daliui, kaip būgnų virtuozui.

    Jo bendramokslis Darius Užkuraitis per Vilniaus jazz pareiškė, kad iš grojimo mušamaisiais naujokaitis jau gali pragyventi Niujorke. O tai irgi atskleidžia jo klasę…

  8. kimmo nevadinantis virtuozu, zmogus sedi Londone, tai vargu jis mate kazka is situ bugneliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.