Kontaktinė improvizacija: Šiandien (!) ir vėliau.

„Kontaktinės improvizacijos esmė – spontaniškas ir nenuspėjamas judėjimo džiaugsmas su kitu žmogumi.“
– Steve Paxton

Netylant diskusijoms apie 5R naudą, grožį ir galią, kitame blog’e žmogus manęs užklausė: „O kodėl visur dabar kalbama apie 5R, o užmirštama apie kontaktinę imrovizaciją, nors jų abiejų esmė gana panaši?“ Manau, kad skirtumų tarp jų daugiau negu reikia, bet pakanka ir panašumų, kad bent užsimint apie tai čia.

„Kontaktinė improvizacija – kūrybiškas eksperimentas, per savo 35-ių metų egzistavimą pavirtęs viena įdomiausių šiuolaikinio šokio krypčių, kuri įtakojo visą šiuolaikinio šokio meno kalbą.

Kontaktinės improvizacijos pagrindas – dviejų žmonių sąveika, jiems tiesiog sekant paskui kintantį kontakto tašką. Kiekvienas žmogus turi savitą, unikalų judėjimo stilių, todėl kontaktinės improvizacijos metu susitikus dviems žmonėms gimsta šokis, kuris niekada nesikartoja. “

Ir nors pajust šį šokį bent jau Vilniuje galite pabandyti kone kiekvieną savaitę, būtent šiandien prasidės trijų dienų (14-16 d.) seminaras su svečiu iš Ukrainos – Nadin Sidnina.

Faktas vienas – nenuėję nesužinosit.

[youtube 2EoUY1KECUU]

Daugiau informacijos – http://www.blogas.lt/contactimprov

11 komentarų apie “Kontaktinė improvizacija: Šiandien (!) ir vėliau.

 1. tiesiog po pirmo 5R seminaro isbandziau sita kaip nekantria alternatyva. be abejo, pagrindinis skirtumas yra fizinis kontaktas. taciau man sokis is saves turi daugiau galios nei kazkoks fixinis taskas, jungiantis du kunus. labai sveikintina, jei kazkam patinka, nes uzsiemimus vilniuje vedanti julija yra labai faina ir tikrai uzdeganti. bet, kaip ir 5R atveju, – kiekvienam savo.

 2. As cia nematau laisves likti vienam… o jeigu uzsiemime nebus asmnes su kuriuo noretusi liestis? kvepia emociniu saviprievartavimu. Nors butu idomu pabandyti, jei tik niekas nediktuotu kiek ir kaip reikia liestis :) kokia tada butu improvizacija. Kaip ten vyksta, Lukai?

 3. gyva, nemaišyk skirtingų dalykų. KI – šokis, 5R – meditacija, išsikrovimas, savianalizė. tas „o jeigu uzsiemime nebus asmnes su kuriuo noretusi liestis?“ labai parodo kiek 5R tave sugebėjo „išlaisvinti“ ;)

 4. pauliau, gal nebesnekek taip uztikrintai apie tuos dalykus ju neisbandes, ka? kartais skamba tiesiog kvailai. be abejo, freedom of speech, be abejo.
  gyva, yra tame KI ir sokio uzuomazgu, ir daug savianalizes kontakte su kitu zmogum, ir idomaus savo kuno islaisvinimo – ko ieskosi, ta ir rasi, manau. tiesiog pats didziausias skirtumas yra kontaktas su kita esybe ir vieno nuo kito priklausymas. isbandzius tikrai lengviau ir suvokt, ir susivokt kas kam.

 5. lukai, pats tu skambi juokingai :) gi yra originalūs šaltiniai, kurie rašo tiek apie KI, tiek apie 5R – iš to ir susidarai nuomonę, kas yra kam, bei ką turėtų kaip paveikti. ok, tu esi žmogus, kuriam reikia savo kailiu pajusti, kad įsitikintum – man jau retai.
  nes kai sakai „kvailai“, geriau jau tuo neapsiribok, o bent pamėgink pagrįsti savo žodžius.

 6. Nu Paulius kapoja… Grieztas ir staigus tu, ar ne? Ir raides laikaisi… o Kas jei kas ne tu raidziu pazere arba tu ne taip jas skaitai? :) 5r… Ieskojau vietos Sokti ir radau 5 rythm Dance, o ne Meditation. Pirmiausia tai yra Sokis, kuris veda i meditacija. Islaisvejimas… Kuo toliau, tuo daugiau :) Viena kart 5r teko susidurti su asmeniu kurio SokioBendravimo atakos tiesiog supykde – visai nejaute zmogus nei mano nuotaikos, nei ritmo, o norejo , kad sokciau pagal ji… tai mano Laisvas pasirinkimas buvo ji ignoruoti… Kita karta zmogenas isgirdo ir mano judesius, tadu galejom pasokti. Stai tau ir kontaktas. Bet nuo to karto visada susimastau: kas per zmones, su kokia energija bus ir ar jaus ribas ar puls nejauciant kito zmogaus… Laisve yra liestis ir laisve yra nesiliesti ir net nebuti kazkieno erdveje… Ir kontaktuoti galima lieciantis ir nesilieciant, mazai ir daug. Pagauni kampa? :) Super jei zmogus poroj tave jauciau tai tada ir uzsikontaktuoti galima ir visokio ilgio bangom ;) Lukas teisus, jei nori Kapoti, reikia Isbandyti :)

 7. gyva, paskutinį kartą išbandinėjau dėl kitų kai rodė „titaniką“. ačiū, nuo to laiko itin pradėjau pasikliauti intuicija. negali paneigti, kad suvokti apie ką kalbama galima. ir nepatyrus. mano paklydimas tik vienas – žodžio ŠOKIS reikšmės interpretacija. jis yra klaidingas, bet man tai daugiau santykis su kitu žmogumi, o 5r tai nėra būtina – tokį seminarą galima pravesti ir vienam žmogui. ki – ne :) nesiruošiu aš su jumis kapotis – ne jūs man juokingi atrodote – aš jums.

 8. atrodai be galo uzsispyres ir kalbi apie klevo sirupa jo neragaves :) nieko tokio. geros tau intuicijos ir gyvenimo muzikoje kaip norisi :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.