KULA SHAKER „Strangefolk“

Nemėgstu „sugrįžimų“. Pasaulyje yra tiek daug grupių, jog jei viena ar kita „užsilenkia“, man tai reiškia tik tiek, kad (o, smagumeli!) begalinis sąrašas „muzikos, kurią reikia paklausyt“ sutrumpėjo viena eilute. Tačiau, taip jau būna, kad kartais sugrįžtantys sugeba kažkur viduje užgauti nostalgijos stygas ir tada belieka tik pripažinti, jog, taip, aš laukiau, man reikia šitos muzikos. Praeitais metais tai padarė Jarvis Cocker‘is, ir be senosios Pulp chebros sugrąžinęs į senus-gerus laikus. Šiemet gi, oho, tai daro KULA SHAKER! To paties britiškos muzikos aukso amžiaus psichodelinio roko lyderiai. 1996 metais šovę į „čartų“ viršūnes su debiutiniu „K“, o po trejų metų žlugę su antruoju bandymu – „Peasants, Pigs and Astronauts“, kurį neseniai „Q“ įtraukė netgi į blogiausių visų laikų Britanijos albumų sąrašą. Nors, jei paklaustumėt manęs, aš ir jam drąsiai rašau 9/10 ir įtraukiu į savo „būtinus turėti“…

Žodžiu, turime trečią KULA SHAKER albumą. Praėjo 8 metai. Pasaulis persivertė į naują amžių. Ar kažkas pasikeitė? Grupės lyderis Crispian Mills sako, kad taip. Man labiausiai patiko šitas: „rokenrolas apsitempė juokingas siaurėjančias kelnes“… Matyt dėl to ir tas pavadinimas – „Strangefolk“. Tuo tarpu patys KULA SHAKER spjauna į madą ir muzikines tendencijas – jie grįžta ir groja tokią pat muziką, kaip ir praeitam dešimtmety: tos pačios energija užtaisytos, melodingai skambančios gitaros ir tie patys, tarsi iš pačių Doors‘ų įrašų nužengę klavišiniai. Garantuoju, kad jie mūvi ir tokius pat hipiškus platėjančius džinsus! Gal kažkas pasakys, kad „Song of Love/ Narayana“ (taip taip, tas pats prieš 10 metų Crispian‘o įdainuotas Prodigy hitas, tik šykart – pritariant „gyviems“ instrumentams) yra greito populiarumo vaikymasis ar idėjų stygius, tačiau „Second Sight”, „Great Dictator (of the Free World)”, „Fool That I Am”, „Super CB Operator”, ar bet kuri kita naujo albumo daina, skamba taip pat gerai, kaip legendinės „Govinda” ar „Tattva”. Pridėkime tai, kad šiandienos roko scenoje jų stilius (vėl) yra vargiai su kuo supainiojamas ir… štai aš ir vėl noriu nešioti platėjančius džinsus.

Gal nebent tik ta žuvis, kuri bendradarbiaudama su Air skatino mesti rūkyti, čia be reikalo įkišo savo trigrašį su keistom pasakom apie hmm… „Strangefolk“?.. o šiaip, 8/10. Ir sveiki sugrįžę!

fb-share-icon

3 komentarai apie “KULA SHAKER „Strangefolk“

  1. reikes atkreipt demesi, nes nostalgija ta pati, kadaise tiek veze sitie bicai, kad net singlus uzsisakinejau, nes norejau tureti ir ju B puses. Dekui.

  2. nuklausytas jau, bet net nekilo mintis apie pirkima. viskas lyg vietoje, bet kaip ir apzvalgoje pamineta – jie skamba taip pat ir daug silpniau, neradau juose tuo metu girdetos energijos ir noro sukti diska is naujo. tad is to as pasidariau isvada, kad uzteks jo mp3.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.