Kultūros karuselė (kovo 19- kovo 26d.)

velinas2.jpg
Šventės, aišku, yra gerai, bet… Joms pasibaigus siūlau sužinoti, kas per pastarąją savaitę įvyko kultūriniame gyvenime:

Vilniaus etninės kultūros centras kovo 28 d., penktadienį, 19 val. kviečia į įspūdingą ugnies ženklų ir muzikos misteriją „Šventaragio ugnys“ skirtą pavasario lygiadienio šventei paminėti.

Audronis Liuga savo straipsnyje “Ateis ir sąžinei pavasaris” dalinasi mintimis apie šiandieninę teatro situaciją bei kalbina Lietuvos režisierius: Oskarą Koršunovą ir Eimuntą Nekrošių

nytimes.com publikuoja reportažą iš Niujorko Gugenheimo Muziejus, kuriame šiuo metu reprezentuojama vieno garsiausių kiniečių menininko Cai Guo-Qiang „Aš noriu tikėti“ („I Want to Believe“) paroda. Nuorodoje rasite ne tik kūrinių aprašus, bet ir įspūdingiausių darbų foto galeriją.

lrt.lt rašinyje „Festivalis – nedidelio miestelio didelis turtas“ rašo apie artėjantį penkioliktąjį Birštono džiazo festivalį, kurio organizatoriai žada šiemet stebint klausytojus ne garsenybėmis, o naujais vardais.

delfi.lt straipsnyje ” „Vartuose“ – urbanistinis tapybos abstrakcijų proveržis” rašo apie ketvirtadienį, „Vartų” galerijoje atidaromą vokiečių menininko Heinz-Hermann Jurczek tapybos paroda. Čia bus galima išvysti naujausius didelio formato abstrakcionizmu ir klasikiniu modernizmu persmelktus kūrėjo darbus.

„Valstiečių laikraščio“ apžvalgininkė Daiva Drulytė rašinyje „Medinės skulptūros sužavėjo BBC” rašo apie Garliavoje gyvenantį skulptorių Adolfą Teresių ir jo medines skulptūras, kurios taip sužavėjo BBC televizijos žurnalistus, kad jie padarė lietuvį menininką savo kuriamo serialo herojumi.

„7md” apžvalgininkė Kora Ročkienė rašinyje „Vaizdajuosčių nostalgija: neskubėkite išmesti“ parengė sutrumpintą, dienraštyje „New York Times“ spausdintą autoriaus Denniso Limo, tuo pačiu pavadinimu straipsnio versiją. Straipsnyje rašoma apie tai, kokį vaidmenį atliko vaizdajuostės ne tik technikos pasaulyje, bet ir įvairių režisierių kinematografiniuose darbuose.

ore.lt apžvalgininkas Karolis Vyšniauskas rašinyje „Andrius Mamontovas @ Lūna, kovo 20 d.“ pateikia įspūdžius iš vieno pirmųjų naujojo albumo pristatymo koncertų, surengto Marijampolėje.

„Kauno dienos“ žurnalistė Eglė Stankevičiūtė rašinyje „Gatvės žargonas keliaus į žodyną“ rašo apie 25 metų Tomaš Koševski, su bičiuliais rengiantį Lietuvos jaunimo žargono žodyną, kuriame galėsime sužinoti ką reiškia tokie žargonizmai kaip: „fyfa“, „duchas“, „čiuvas“ ir t.t..

BNS ir lrytas.lt straipsnyje „Rusijos „Nika“ atiteko trim Sergejams – Bodrovui, Garmašui ir Puskepaliui“ skelbia informaciją apie 21-osios nacionalinės kino premijos „Nika“ nugalėtojus.

lrt.lt žurnalistė Monika Kutkaitytė interviu: „A. Ališauskas: daugybė knygų – nuožmus popsas“ , kalbasi su poetu, kurio poezijos knyga „Rentgeno nuotraukų albumas“ buvo išrinkta kūrybiškiausia 2007-aisiais išleista knyga.

ore.lt apžvalgininkė Viktorija Rusinaitė kalbina Apparat,  praeitą savaitę viešėjusį Lietuvoje.

lrt.lt pranešime „Jaunųjų Europos kūrėjų“ bienalės branduolys – klaipėdiečiai“, skelbiama, kad Klaipėdos dailės parodų rūmuose penktadienio vakarą buvo atidaryta tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė. Joje savo kūrybą pristato 60 jaunų menininkų iš Prancūzijos, Austrijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Lietuvos, tarp jų – ir jaunieji uostamiesčio kūrėjai.

Goda Rupeikaitė apžvalgoje “Teatro fotografas atveria langą į mus” rašo apie Michailo Raškovskio, jau daugiau kaip dvidešimt metų fotografuojančio teatro ir koncertinių scenų įvykius, fotografijos parodą „Langas“, veikiančią Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Primenu, kad šiais metais skaityti yra madinga, o kad knygų gausoje būtų lengviau atsirinkti tam visada padės mūsų draugai www.skaityta.lt , kurie laukia knygų mylėtųjų kas savaitę vis su naujomis apžvalgomis.

Pabaigai, literatams siūlau išbandyti savo žinias viktorinoje, kurią skelbia Anglijos laikraštis „The Sunday Times” Oxfordo Literatūros Festivalio prizui laimėti.

~ p.s. ~

blogin.pngJeigu jums patinka tai, ką daro www.g-taskas.lt, pabalsuokit už mus konferencijos „BLOGin 2008” organizuojamuose geriausio tinklaraščio rinkimuose (mus rasite pačiame gale – labai „taiklioje” „Visuomenės” kategorijoje). Balsuoti čia ->

fb-share-icon

4 komentarai apie “Kultūros karuselė (kovo 19- kovo 26d.)

  1. ore.lt apžvalgininkė Viktorija Rusinaitė kalbina „Apparat“ atstovą James Murphy praeitą savaitę viešėjusį Lietuvoje.

    Apparat yra vienas ir jo vardas Sascha Ring, o James Murphy aka „LCD Soundsystem” buvo tiesiog pacituotas :-)

  2. Aciu Daina uz operatyvia pastaba ir iš karto pasitaisau. kadangi nesu Apparat muzikos gerbėja, matyt akį užmetus susidariau ispudi, kad Murphy ir yra „jis” ;)

  3. Na, ir dar kartą. Apparat yra vienas žmogus, todėl nei kabučių, nei „atstovo” nereikia.
    G-taškas man patiko tuo, kad visi rašo apie tai, ką išmano, tikiuosi, nepasirodžiau grubi.

  4. Daina, taip dažniausia ir yra. Bet ne as dariau interviu su Apparat, o tik paminejau, kad išmanantys jo muzika ore.lt raso apie tai. Toks ir yra sios karuseles tikslas.
    Tad dar karta sorry uz neapdairuma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.