Kultūros karuselė (kovo 5 – 12d.)

Ir vėl… Tiems, kurių gyvenimas neapsiriboja politinėmis naujienomis, „Žmonėmis” ar „Paparaciais.lt”, siūlau pasinerti į kultūros karuselę – bent jau vilniečiai, iki Vilniui tampant kultūros sostine, turi tapti kultūringais.

rimas12d.jpgMaskvoje spektaklį „Vargas dėl proto“ pastatęs režisierius Rimas Tuminas sužinojo, kad jis nelabai gerai išmano savo darbą. Tokių užuominų pažėrė teatre apsilankęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rūtai Oginskaitei „Urvinio žmogaus“ prodiuserių įsipareigojimai – nesiūlyti, bet kokio šlamšto – dabar, po „Boeing Boeing“ premjeros skamba kone kaip anekdotas.

Goda Rupeikaitė rašo apie kovo 14–15 dienomis įvyksiančią operos-sarsuelos „DaliGala“ premjerą, vaizduojančią žymaus ispanų dailininko Salvadoro Dali ir jo gyvenimo mūzos Galos Eluard santykius.

Apie „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ kino projektą kuris sujungs dvi Europos kultūros sostines: Vilnių ir Lincą (Austrija).

Venecijoje įvyko žurnalo „Premiere“ pokalbis su Timu Burtonu bei pagrindinį Svynio Todo vaidmenį sukūrusiu Johhny Deppu. „7md” spausdina sutrumpintą interviu, kurį parengė Kora Ročkienė.

Jurijaus Dobriakovo interviu su kultūros ministru Jonu Juču apie nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimo tvarką ir kiek plačiau – apie kultūros politiką Lietuvoje.

NTV kuria fimą apie kultinę Rusijos muzikos grupę „Agata Kisti“. Šio filmo vieną iš herojų taps jų videomūza ir draugė, įžymus modelis bei aktorė – Renata Mikailionytė, kuri nusifilmavo trijuose svarbiausiuose grupės klipuose – mini meniniuose filmuose.

Viktorija Dračiuk dalinasi įspūdžiais iš Kovo 7-ą Vilniuje įvykusio dainininkės Gabrielle koncerto.

Vilmantas Juškėnas apžvelginėja Šiaulių teatro gastrolių metu parodytus spektaklius Vilniuje.

Audronė Meškauskaitė rašo apie Kauno kultūrinę situaciją, griūvančius ir užsidarančius teatrus (tame tarpe ir kino) bei aplaidų miesto politikų požiūrį į susidariusią kritinę padėtį.

Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke atidaryta vienos konceptualiausių Lietuvos grafikių, E.Vertelkaitės paroda.

Jurijus Dobriakovas sako, kad „Laikas pakalbėti apie laisvę“ ir tai jis daro pasitelkdamas pagalbon premjerinį Yanos Ross spektaklį „Laisvė kaina“. Straipsnis dedikuotas ne tik teatralams, o visiems – bandantiems suvokti laisvės, kaip sąvokos prasmę.

Vasario 24 d. Vilniaus paveikslų galerijoje pagerbti ir apdovanoti tradicinio kasmetinio geriausių muzikologijos darbų konkurso laureatai.

Apie sostinės „Skalvijos“ kino centre parodytą septyniolikamečio Romo Zabarausko filmo premjerą „Man septyniolika“ („Skalvijos“ organizuojamas ciklas „Kino bandymai“) rašo Ridas Viskauskas.

Apie meno streiko idėjinę prasmę ir istoriją rašo Redas Diržys.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga rengia paskaitą-seminarą „Literatūrinė ir stilistinė J. Joyce’o apsakymo „Seserys“ (iš rinkinio „The Dubliners“) vertimo analizė“.

Mindaugas Paleckis bando analizuoti postmodernizmo įtaką maginiam mąstymui arba magijos įtaka postmodernizmui.

Studijuojantiesiems audiovizualinio meno, videomeno teoriją ir praktiką arba tiesiog besigilinantiems į šiuolaikinio meno raidą ir filosofiją, išleista Šiaulių universiteto Menų fakulteto lektoriaus, Vilniaus dailės akademijos menotyros doktoranto Remigijaus Venckaus knyga „Videomeno dekonstrukcija“.

Pabaigai kaip jau ir įprasta, siūlau skaitinį laisvesnei minutei, šį kartą – fragmentą – išspausdintą „Šiaurės Atėnuose“ iš planuojamo išleisti Italo Calvino romano.

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “Kultūros karuselė (kovo 5 – 12d.)

  1. Dėl Boeing Boeing visiškai sutinku su Oginskaite. Išpūstas burbulas ir tiek

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.