Kultūros karuselė (lapkričio 26 – gruodžio 3 d.)

Portalo balsas.lt apžvalgininkas Laurynas Dapšys rašinyje „B2g“ patirtis kitų festivalių istoriniame kontekste” lygina įvairius Europos festivalius ir jų kontekste bando apginti, daug diskusijų ir mūsų G. sukėlusį, “B2g” festivalį. Skaitydama autoriaus pastangas kiekvienoje pastraipoje įtikinti, kodėl B2G ne toks jau blogas, net gi įtariu, šį rašinį parašytą kažkieno užsakymu. Nepaisant to, radau ir neblogų minčių.

Delfi.lt pranešime „Lietuvoje debiutuoja naujas „Auros“ ir užsienio choreografo šokio projektas“ informuoja apie šią savaitę Šiauliuose ir Klaipėdoje debiutuosiantį naują šio teatro spektaklį „Interiors“.

Savaitraščio “7 md” teatro apžvalgininkė Rasa Vasinauskaitė rašinyje „Hamletas yra čia“ keliais štrichais apžvelginėja Lietuvos publikai pristatytą Oskaro Koršunovo „Hamletą“.

To pačio savaitraščio žurnalistė Aušra Trakšelytė rašinyje „Kultflux” paviljonas – Vilniaus indikatorius“ kalbina šio projekto iniciatorius apie realizuoto projekto atoveiksmį mūsų visuomenėje.

Savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“ Audra Baranauskaitė kalbina Vilniaus universiteto bibliotekos generalinę direktorę, profesorę, humanitarinių mokslų daktarę, Audronę Glosienę. Apie tai, kuo gera knyga skiriasi nuo prastos, apie vyraujantį materializmą, bedvasį gyvenimą milžiniško knygų bumo laikmečiu ir daug kitų gražių minčių iš, mylinčio knygas, žmogaus lūpų, skaitykite rašinyje „Skaitydamas žmogus yra vienas“.

„Literatūra ir menas“ apžvalgininkė Ingrida Ragelskienė rašinyje „Apie žmones ir truputį apie angelus” apžvelginėja naujausią teatro trupės “Utopija” spektaklį “Dekalogas”.

To pačio savaitraščio apžvalgininkas Lukas Devita, rašinyje „Muzikinė taikos misija ir Johno McLaughlino įtakos“ rašo apie festivalio „Mama Jazz“ renginius.

ore.lt apžvalgininkė Ramunė Rubinaitė rašinyje „Peržengti kultūrinį periferiškumą“ rašo apie projektą „Meno migracija. Peržengiant periferiškumą“, kurio tikslas – rūpintis meno sklaida vadinamuose periferiniuose regionuose, skatinti juos aktualizuoti šiuolaikinį meną ir diskutuoti apie kultūrinį bendradarbiavimą tarp Europos šalių.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.