Kultūros karuselė (lapkričio 29 – gruodžio 5d.)

Jau kurį laiką Lietuvos kultūroje galima stebėti labai įdomius procesus. Kultūra ir menas vis dažniau kaktomuša susiduria su politiniais ir verslo interesais, ir šių kolizijų pasekmės yra sunkiai prognozuojamos. Taip atistiko su kino teatru „Lietuva”, šiuo metu nesiliauja diskusijos del „Fluxus” kolekcijų bei Gugenheimo muziejaus statymo Vilniuje. Apie menininkų protestų akcijas prieš panašius reiškinius (aišku, kaip jose nefigūruos  tokia persona kaip  B. Šarka)  rašo Jurijus Dobriakovas.

Gruodžio 8 d. Paryžiuje planuojamas neeilinis, Lietuvos teatro pripažinimą liudijantis, įvykis – garsiajame Prancūzijos teatre “La Comédie-Française” įvyks premjera Williamo Shakespeare’o “Užsispyrėlės sutramdymo” premjera, kurią režisuoja Oskaras Koršunovas, scenografiją kuria Jūratė Paulėkaitė, muziką – Gintaras Sodeika.

Apie tapybines improvizacijas bei žaismingas akcijas Franko Zappos skevere, kurias organizavo Vilniaus Franko Zappos klubas, švenčiantis 15 metų jubiliejų.

JAV milijardierių Bill’o ir Melind’os Gates’ų (Bilo ir Melindos Geitsų) fondas Lietuvai skiria 37,5 mln. litų paramą projektui „Bibliotekos pažangai“ įgyvendinti. Tikrai gana džiugi naujiena!

Kaunas ne tik teigia, kad jame IRGI smagu gyventi, bet ir pasiryžęs  surasti tik šiam miestui būdingų stebuklų!  VDU Menų instituto ir Politikos mokslų ir diplomatijos instituto studentai kartu su 5 menininkais iš grupės „Laundry“ (Didžioji Britanija) bei studentais iš Varšuvos  įgyvendina projektą „Kauno stebuklai“. Idėja – naujai pažvelgti į Kauną, atrasti ir užfiksuoti neįprastus, netikėtus, dažnai nepastebimus, savitus ir unikalius šio miesto ženklus. 

Šiemet Švedija, o ir daugelis kitų pasaulio šalių, mini įžymios knygų vaikams autorės Astridos Lindgren gimimo 100-ąsias metines. Greta kitų, Astridos Lindgren jubiliejui skirtų renginių Lietuvoje, nuotaikingą, visai šeimai skirtą renginį – specialiai šiai progai sukurto miuziklo premjerą „Kirvirsavero saloj” pristato Nacionalinė filharmonija. O dar sakot, kad Lietuvoje nėra visai šeimai skirtų pramogų..?!

Kauno meno bienalės „Textile 07“ parodos „T07 – Platus požiūris“ atidarymo metu paskelbti ir apdovanoti šiųmetinės bienalės laureatai.

Povilas Vaitkevičius rašinyje  „Fluxus, muzika ir revoliucijos” pristato Jono Meko vizualiųjų menų centre parodą -„Avangardas: nuo futurizmo iki fluxus“.

fb-share-icon

5 komentarai apie “Kultūros karuselė (lapkričio 29 – gruodžio 5d.)

 1. Jonas Mekas realiai niekada nebuvo „gyva legenda”. Faktiškai jis visuomet buvo „išpūstu burbulu” kūrybos atžvilgiu. Jo neabejotina vertė tik archyvavimo ir kolekcionavimo srityje.
  Niekada Lietuvos kritikai neanalizavo jo kino „kūrinių”, nes… nėra ką analizuoti.
  Tačiau per savo sugebėjimą reklamuotis, jis mėgstančių „išorinę pusę” matymu, iki šio skandalo buvo kaip ir kultine asmenybe. Nebandyk suabejoti jo filmų vertingumu – tuoj tokie kaip ore kino apžvalgininkas, buvęs LM aktyviųjų jungčių redaktorius, puldavo į „atlapus” – Kaip drįsti abejoti PAČIU JM…
  O štai Jurgis Mačiūnas su Meku nelygintinas – tai tikrai kūrybinga asmenybė, garsi pasaulyje. Pelnytai laikomas įžymiausiu lietuviu menininku už Lietuvos ribų (teiginiai maždaug 10-ies metų senumo). Dabartiniais laikais turi galimybę šį neoficialų titulą perimti kokie E.Nekrošius ar A.Matelis (jei padarys daugiau, nei TĄ VIENĄ filmą…)
  http://www.tekstai.lt/news/keturned.htm

  Apžvalgoje pasigendama šios savaitės įspūdingų muzikinio gyvenimo reiškinių. Jeigu pavyks su laiku, apie vieną parašysiu.
  O štai apie W.A.Mocarto „Užburtosios fleitos” lietuvišką dekadą Kongresų rūmuose derėjo paminėti. Visi kas pamatė – giria. Turiu galvoje eilinius žiūrovus. O iš profesionalų apžvalgininkų kol kas yra priekaištai TIK Juozui Statkevičiui dėl skonio. Žodžiu, tai, beveik neabejoju, vertas dėmesio dalykas šią savaitę…

 2. Arunai as praeita karta minejau, kad ir kada BUS „Uzburtoji fleita” O kol kas recenziju dar nera, tai ka cia mineti..
  pati tai nebuvau, prasirgau..
  O muzikinius reiskinius apzvelgineja kolega ;) Beje o kas tokio ispudingo vyksta? As tik zinau, kad teatre juoda nykuma.. nieko idomaus, jokiu ispudingu premjeru..

 3. Dekui Arunai, kazkaip niekada nebuciau pagalvojus, kad Lrytas internete duoda visa laikrasti skaityti, o kituose saltiniuose neradau..

 4. Lrytas duoda visą laikraštį nuo penktadienio jeigu paprasčiausiai prisiregistruoji. Be to, jei prašai, siunčia visą laikraštį į e-mailą. Labai patogu matyti santrauką, kokie straipsniai yra šviežiame numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.