Kultūros karuselė (lapkričio 8 – 14d.)

Teatras

Šarūnė Trinkūnaitė aprašinėja įspūdžius iš neseniai įvykusio šiuolaikinės lietuvių dramaturgijos festivalio “Versmė”

Kinas
“Scanorama” pristato  koprodukcijos forumą „Jaunoji kino karta“ bei švedų režisierių Roy Andressoną

Lapkričio 15–22 d. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, Portugalijos ambasada ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga rengia Portugalijos kino dienas.

Kora Ročkienė parengė straipsnį iš lenkų, italų, rusų spaudos atsiliepimų apie neseniai Lietuvos ekranuose pasirodžiusį istorinį filmą „1612“ („1612. Chronika smutnogo vremeni“, Rusija, 2007)

Londone šeštadienį pirmą kartą įvyko lietuviškų filmų naktis, kuri suteikė galimybę ne tik susipažinti su įvairių žanrų ir laikmečių lietuviško kino pavyzdžiais, bet ir padiskutuoti su kino kūrėjais

Muzika
Asta Pakarklytė svarsto apie šių metų “Gaidos 2007” festivalio ideologiją, orientyrų bei aiškios koncepcijos neturėjimą

Po septyniolikos metų laukto sugrįžimo grupės „Antis“ muzikantai pradėjo visą lapkritį truksiančią įrašų sesiją, kurios metu įrašys dainas gruodžio mėnesį prieš pat šv. Kalėdas pasirodysiančiam savo albumui „Ančių dainos“. Pirmoji šio albumo daina „Mes rimti!“ šiandien jau pasiekė radijo stotis.

Ne taip seniai vasarą Kernavėje praūžė roko muzikos festivalis „Baltijos Garsas”. Renginio organizatoriai kviečia roko muzikos gerbėjus ir į rudenį įvyksiančius tų pačių organizatorių koncertus

Kita
Gan įdomus straipsnis apie Europoje menininkų centrais paverčiamas poindustrines erdves. Kaip nenaudojamos geležinkelio stotys, skerdyklos,  pieno kombinatai, seni laivai ar kareivinės gali pasitarnauti menui, miesto infrostrukturai, socialinėms problemoms spręsti. Ir ar galima tikėtis to Lietuvoje, pradėjus panašius projektus su Vilniaus Menų spaustuve, tesiant su Klaipėdos tabako fabrikui, ar „Potiomkinu“ Kauno mėsos kombinate – svarsto Kristina Savickiene savaitraštyje „Literatūra ir menas“

Vilniaus galerijoje „Meno niša“ antradienį atidaryta viena pirmųjų Kauno meno bienalės TEXTILE 07 renginių – Eglės Babilaitės-Sitas paroda „Iš žemės gelmių“.

Pirmadienį uždaru renginiu po rekonstrukcijos duris pravėręs šiuolaikinių scenos menų centras Menų spaustuvė, antradienį pakvietė vilniečius į unikalią premjerą. Tai įspūdingas dviejų kūrėjų – šokėjos Loros Juodkaitės ir džiazo muzikanto perkusininko Tomo Dobrovolskio bendras darbas „Trimatrix. Trys judėjimai“.

„Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ savaitgalį pateikė ketvirtą programos „Kultūra gyvai“ renginį. Mieste buvo įžiebta 17 projektų, kurių autorius vienijo pagrindinė idėja – rudenėjančiam Vilniui suteikti daugiau šviesos. Daugiau skaitykite ir žiūrėkite  čia
Šviesos festivalio foto bei video fragmentai ir iš kitų šaltinių

fb-share-icon

2 komentarai apie “Kultūros karuselė (lapkričio 8 – 14d.)

  1. 100% garantuot negaliu, bet esu tikras, kad tai kažkaip susiję su tuo, kad 2-3 žmonės viso informacijos srauto suvaldyti negali. todėl karts nuo karto prašo kitų pagalbos ir retkarčiais randa laiko pasidžiaugti, kad jos sulaukia. aišku, šią info gal reiktų patalpint prie naujienų, alia jau išlekiu į „scanoramą”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.