Kultūros karuselė (rugsėjo 10-17d.)

Praeitos savaitės kultūrinių įvykių santrauka – kultūromanams tinginiams :)

Valstybinis Jaunimo teatras rugsėjo 20, 21 d. 18 val. pradeda naują 2007–2008 metų sezoną. Žiūrovų laukia premjera – italų režisieriaus Paolo Emilio Landi spektaklis „Triukšmas už kulisų“ pagal šiuolaikinio britų dramaturgo Michaelio Frayno pjesę. Apie tai rašo “7 Meno Dienos“.

„7 Meno Dienų“ teatro skiltyje rasite Ramunės Balevičiūtės straipsnį apie tai, kad savo naujajį teatro sezona rugsėjo 15 ir 16d. premjera pradėjo ir Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Tai tarptautinės menininkų komandos ir Vilniaus mažojo teatro trupės spektaklis pagal vieną paslaptingiausių Williamo Shakespeare’o pjesių „Audra“. Ten rasite informaciją ir apie kitas planuojamas šio sezono premjeras.

Apie tą pačią premjerą „Audra“, rašo ir Jūratė Mičiulienė (perspėju, kad tai ne recenziniai, o tik įvadiniai, pristatomieji straipsniai) laikraštyje „Lietuvos žinios“ straipsnyje „ „ Audra“ pagal švedą bus ramesnė“.

„7 Meno dienų“ korespondentė Goda Dapšytė kalbasi su garsia jauna choreografe Loreta Juodkaite, Lietuvoje pasižymėjusia aukšto lygio choreografiniais spektakliais „Čia ir dabar“ bei „Salamandros sapnas. Su ja apie šviežius iš festivalių parsivežtus įspūdžius, bei repeticijas prie „VEKS – 2009” projekto „Šokis mieste“.

Praūžusį Telšių teatro festivalį, skirtą pirmojo lietuviško spektaklio šimtmečiui pažymėti, apžvelginėja Helmutas Šabasevičius.

Apie šiomis dienomis teatro mylėtojų labiausia laukiamus teatro festivalio “Sirenos” užsienio menininkų spektaklius daugiau info galima rasti „Menų faktūros“ puslapyje.

ŠMC pristato naują tos pačios kartos lietuvių moterų menininkių darbų parodą.

Jau trečią kartą festivaliu “Permainų muzika” Klaipėdos koncertų salė pradeda naują koncertinį sezoną. Rugsėjo 15 – spalio 11-ą bei 24-ą dienomis vyksiančiuose festivalio renginiuose vėl bus ieškoma fundamentalių tikrųjų vertybių atskaitos taškų.

Muzikos naujienų svetainė ww.mountainrock.lt kalbėjosi su šiemet antrą kartą Kernavėje vykusio ir pusantro tūkstančio žmonių pritraukusio festivalio „Baltijos garsas“ vienu iš organizatorių Sodu.

Laikinojoje sostinėje vyksiantis pirmasis Tarptautinis Kauno kino festivalis sieks mieste atgaivinti nekomercinio kino tradicijas.

„Skalvija“ nekomercinio kino mėgėjams šį sezoną žada dar daugiau renginių.

Apie “VEKS 2009” organizuojamą kūrybinę akciją “Haiku Vilniui“ rašo Ieva Pupeikytė.

5 komentarai apie “Kultūros karuselė (rugsėjo 10-17d.)

  1. aciu, jurga.
    beje, maciau bent jau pirma dali „audros“ gen. repeticijos, tai galiu pasakyt, jog nuobodu nebus taip pat, kaip ir i sirdi neistrigs. lengvas neipareigojantis malonumas tikrai aukstesniame nei „urvinis zmogus“ ar „meile pagal grafika“ lygmenyje. nors rezisierius sake, kad mes mateme dar ne toki spektakli, koks turetu but.

  2. ja as ir girdejau, kad nieko labai blatno. Nors Tuminas kazkaip labai jau skambiai ispranasavo, kad vos tai nebus ju teatro geriausias iki siol sukurtas spektaklis ir pan. nu ziuresim..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.