Laimėk knygą: STEVE LOPEZ „Solistas”

Leidykla „Gimtasis žodis” dovanoja muzikalų romaną „Solistas”, kuriame rašytojas ir Los Angeles Times žurnalistas Steve’as Lopezas prisimena dvejus pirmuosius draugystės su Natanieliu Entoniu Ajersu metus. Aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Ajersas buvo tikras smuiko genijus, tačiau susirgo šizofrenija. Liko be namų, bet, stengdamasis atbaidyti demonus, ir toliau griežė smuiku. Lopesas rašė apie jį laikraščiuose. Muzikantui stengėsi padėti ir pats rašytojas, ir skaitytojai. Ajersas palengva sveiko, įgyvendino savo svajones. Muzika padėjo jiedviem susidraugauti. Lopesas pajuto, kad pasikeitė ir jo gyvenimas.

Mano gyvenimas buvo beprotiškas ir siautulingas. Natanielis privertė mane pergalvoti sėkmės ir laimės apibrėžimą. Tai istorija apie žmogų, kuris prarado viską, bet neprarado gyvenimo tikslo. To mes, laikomi laimingais, turėtume jam pavydėti. Natanielį pakeičia muzika. Jis regi ir girdi tai, kas mums nepasiekiama,- rašo knygoje Steve’as Lopezas

Pagal „Solistą“ sukurtas filmas, kuriame vaidina Jamie Foxx ir Robert Downey Jr.

Nemačiau dar nei filmo, neskaičiau nei knygos. Tad ir klausimas būtų toks: kodėl verčiau perskaityti knygą, o ne pažiūrėti filmą? Atsakymus rašykite komentaruose iki 2010-04-14 23:59.

Laimėtojas bus išrinktas burtų keliu ir paviešintas komentaruose.

P.S. Beje, knygų ir kitų prizų mes nepristatinėjame, o maloniai susitarę bandome įteikti palankiausiomis abiems pusėms sąlygomis.

fb-share-icon

9 komentarai apie “Laimėk knygą: STEVE LOPEZ „Solistas”

 1. Knyga už filmą geriau, nes:

  1. Skaitai kada gali ir nori. Nesi prirštas prie laiko, jeigu filmas rodomas per TV.
  2. Skaitai kiek nori, nors ir 1 puslapį per dieną, o filmą reikia žiūrėti visą (retai kas žiūri filmą dalimis).
  3. Skaitai kur nori-lovoje, kelionėje, vonioje. Nesi pririštas prie vietos.
  4. Knyga yra ne tik skaitymo šaltinis, bet ir estetinio vaizo sudedamoji dalis. Ach, kokie jaukūs namai tie, kur lentynose stūkso kalnas knygų.
  5. Knygos dažnai randu įdomių citatų, kurias pasižymėti lengva ir patogu (gali įsiminti tik puslapį), o filmuose-sudėtingiau.
  6. Pasaulyje daug knygų, pagal kurias kuriami filmai, o atvirkštinis variantas labai retas.
  7. Man knygos skaitymas-vienas didžiausių malonumų.

 2. dažniausiai knyga padaro didesnį įspūdį nei filmas.
  o skaityti gali bet kada, filmą pažiūrėti reikia jau susiruošti :)

 3. Filmas – gerai, tačiau g-tšk. filmų dar nedovanoja :) Juokauju :)
  Knyga – dar geriau :)
  Skirtumas tarp knygos ir filmo – kaip diena nuo nakties. Skaitydamas knygą gali suprasti, ką savo knyga norėjo pasakyti knygos autorius. Žiūrėdamas filmą – ką norėjo pasakyti režisierius (kartais net prodiuseriai, jei filmo biudžetas ribotas). Ir tos mintys nebūtinai sutampa.
  Ir dar kai kas. Juk visi turime fantaziją ir skaitydami knygą keliaujam po savo įsivaizduojamus pasaulius, kurie nebūtinai tokie, kokius rodo režisieriai. Dažnai įdomesni. Ar ne? :)

 4. knygą be per didelio pasiruošimo šiuo pavasarišku oru galima paskaityti gamtoje.. na nesakau, kad šiais laikais to negalima padaryti su filmu, bet tai daug problematiškiau ;)

 5. … nes knygos skaitymas priverčia dirbti vaizduotę ir smegenis, iliustruojant galvoje skaitomą epizodą. Žiūrint filmą kartais nereikia net mąstyti ką žiūri, reikia tik klapsėti akytėmis…

 6. Nesu matęs nei vieno filmo, kuris būtų pastatytas pagal knygą ir ją pranokęs. Išvada akivaizdi: mačiau per mažai filmų ;D (bet labiau tikėtina, kad kino juostos tiesiog nepranoksta knygų)

  1. ar matėte OUT OF AFRIKA pagal Karen Blixen romaną?

 7. 1. Pats kuri visus vaizdinius
  2. Tampi knygos herojumi
  3. Lavini tiek verbalinius, tie rašytinius sugebėjimus
  4. Patiriamas didesnis malonumas
  5. Išlieka ilgesnis poveikis
  6. Visur ir visada

 8. Random’as sako – laimi Nr.3,- t.y. audrazmas audrazmas@…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.