Prieš dešimt metų Leila startavo su albumu „Like Weather“ (1998). Pameluosiu, jei teigsiu, kad tada jau ją pastebėjau, išgirdau ir susižavėjau: nerūpėjo man tada jokios sąsajos su Bjork ir pati Bjork. Leila nerūpėjo ir po antrojo – „Courtesy of Choice“ (2000), bet šiemetinis „Blood, Looms and Blooms“ pakėlė pirštus nuo mygtuko „next“.
Įstabiausia tai, kad iranietė Leila Arab pati nedainuoja, o vyriškai imasi tik muzikos kūrimo. Kas čia nuostabaus? paklaustų elektronikai, ir turbūt privardintų ne vieną mot.g. atstovę darančią tą patį: Mira Calix, Ellen Allien, Marusha, dar kažką. O nuostabu tai, kad Leilos muzika ir kviestinių vokalistų įrašas skamba ne ką blogiau negu, o kartais net stipriau, nei tokių grandų kaip Massive Attack. Čia reiktų paminėti ir tai, kad po paskutiniojo Portishead (hm, kaip čia švelniau pavadinus) eksperimento, Leilos „Blood Looms And Blooms“ tapo atgaiva sielai, ausims ir protui.
Jokios komercijos, sudėtingas IDM ir truputis eksperimentinės psichodelikos sluoksnis. Kiekviena kompozicija su skirtinga nuotaika, tačiau jokio atitrūkimo nuo bendro albumo konteksto. Šiurpulingų suicidinių simptomų pasigauni tamsiuose „Mollie“, „Mettle“, „Teases Me“, „Norwegian Wood“ (taip taip, tai neatpažįstamas The Beatles koveris), o „Little Acorns“, „Carplos“, „Lush Dolphins“ pralinksmina savo valiūkišku žaismingumu ir šviesa. Garso poreikis, kad išgirstum visus antraplanius fonus: tango ir maršo motyvas „Daisies, Cats And Spacemen“, vaiduokliškas niūniavimas virstantis į „operos fantomo“ partiją „The Exotics“, elektrinės gitaros šėlsmas „Deflect“. Hipnozę paūminantys vokalai, tarp kurių ir Martina Topley-Bird su Terry Hall.
[youtube ygvGkLaNKiU]
Daisies, Cats and Spacemen (with Roya Arab)
[youtube XmlxfSMIfvQ]
Ur Train (with Luca Santucci)
[youtube Eb5YbasJUec]
Time To Blow (with Terry Hall) (live at Sonar)
Nenoriu piktžodžiauti, bet Leila su „Blood Looms And Blooms“ pakišo po velėna Bjork ir jos „Volta“. Gal pagaliau laikas koncertuose pagrindinei atlikėjai susikeisti vietomis su apšildančiąja.
Paklausyti / pirkt
pw: mp3db
Žinai, kas įdomu su Bjork. Tai, kad net akivaizdžiai blogiausi jos darbai yra nepalyginamai įdomesni už geriausius iš, kad ir tos pačios LEILOS stovyklos. Tu gali juos mėgti, gali ne, gali sakyti, kad tai ne muzika, o balaganas, chaosas ir panašiai, bet Bjork plečia muzikos ribas, kai tuo tarpu kiti tik improvizuoja jose.
Žinau, kad tai galėjo būti labai įdomu ir plėtė horizontus, bent su Medula. O ką plėtė Volta nežinau. Kitas reikalas Bjork išskirtinis vokalas ir jos muzika, prie kurios dirba vis didesnis kiekis prodiuserių, muzikantų, backu ir t.t. (paziurejus albumu credits imu abejoti pacios Bjork indeliu i muzika), kai tuo tarpu Leila praktiskai muzika padaro viena. ir Bjork as labai megstu, net cd nusipirkt galvoju kelinti metai.
offca, dėl Bjork ir prodiuserių, tai čia tas pats, kas sakyti, jog „Microsoft” ar „Apple” vadai yra nieko vertos asmenybės, nes iš tiesų jiems dirba šimtai tūkstančių žmonių. Jeigu tau duotų vadovauti tam šimtui tūkstančių, kiek laiko praeitų iki kompanijų bankroto? :)
JEIGU. Jeigu Leilai duotu tiek žmoniu, kiek laiko reiketu, kad visi pamirstu Bjork?
Tai tu atsiciklink ir suprask, ką noriu pasakyti – jeigu Leila gautų tiek/ tų žmonių ar ji išspaustų tokį rezultatą, kurį išspaudžia Bjork? Jau nekalbant apie tai, kad nebuvo taip, jog Bjork paskelbė „aš esu” ir visi pradėjo belstis į jos duris. Ne, nusipelnė moteriškė. Juoba, pats kalbi apie įspūdingą Leilos draugų sarašą.. Neužmiršau, dar neužmiršau.. Vis dar neužmiršsau Bjork.
Viena draugai, kurie atvyksta kazka idainuoti, kita visa gvardija dirbanti su muzika. kazkaip tamsta skaudziai reaguojate i viska „pozityvaus” Bjork adresu
Manau, kad reaguoju labai adekvačiai – duodi klausyt trečią kisielių nuo „Portishead” ir sakai, kad tai pakišo po velėna Bjork. Paskui sakai, kad jeigu ne Bjork prodiuseriai, tai Leila ją suvalgytų ir pan. Kas toliau? Jeigu rasiu, kur jos interviu, kuriame ji prisipažįsta, kad pati nurodė Timbarlandui, kurį mygtuką, kada ir kaip nuspausti, pasakysi, kad jeigu jai nukapotų rankas ir ji negalėtų mygtukų parodyti, tai ji būtų niekas? O gal Mamontovui nepavyksta išspausti tokių gerų tekstų, kaip Andrew Bird, nes jo studijinis mikrofonas šimtą kartų pigesnis? Kas čia per vertinimai, koks jų pagrindas. Galutinis rezultatas – vienintelis rodiklis, o kad Bjork būdama geriausiųjų lygoje žaidžia su geriausiais žaidėjais, tai ne stebuklas, burtai ar panašiai – bet natūrali įvykių seka.
man Leila „BLaB” galutinis rezultatas perspjauna Bjork „Volta”, kas ir noreta ir buvo pasakyta. Bet kai kazkas nuveme toki aplama (ne apskrita) brieda, kad geriausi Laila darbai yra blogesni ir neidomesni uz blogiausius Bjork, tai ka cia ir pasakyti daugiau.
As ir neginciju, kad Bjork sviecia is aukstai, kad nusipelne to, ko turi, bet ji nenustebino su savo galimybemis isleidusi „Volta”, o Leila nustebino ir priverte suklusti.
O kuo ji tave čia nustebino?
savo kilme
Pritarčiau Pauliui. Kiek besuku aš tą Leilą, iki Bjork jai toloka.
Ypač lyginant su „Volta”, šis albumas yra labiau žmogui, jo jausmams, emocijoms. Bet jeigu tu ir Leila dirbat skirtingais dažniais, tai tada vargiai ką čia rasi nauja ar vertinga. Čia kaip ir su offcos aprašyta Sophie Zelmani – paprasta kaip trys kapeikos, bet mane veikia. Nors ir vėl reikia pripažinti, kad nieko ten naujo, įdomaus nėra ir net nelabai norisi su kuo lyginti.
kiti metai g.aletu buti „tolerancijos” :)
paklausiau as ta leila. pirmas ispudis – oho, idomu. antro kol kas nebuvo.
del bjork – persudei, offca, bet sita palyginima priimu kaip sudominimo priemone.
del zelmani – teisingai, pauliau, ten nieko nera; turetu but niolikiniu akustiniu mergaiciu heroje, nors ir tai jai garbe.
o kas čia ko netoleruoja? :)
priemone buvo gera, net pR teikesi paklausyt :V
tik klipus, nors jokios mandros technikos aprašyme nepanaudojai, tad buvo aišku, ko galima iš šios vėlinių dvasios tikėtis.
nu saunuolis, taip pat gali Medula klausyti is jutubo, atsiskleidzia tikrasis grozis :D
sako žmogus 99% filmų žiūrintis per kompą :)
per telika is dvd, o ne per kompa. ale tau must cia tas pats bus :roll:
a, nu tai jo, aš irgi per youtube iš cd (+)
šita diskusija yra tikra smaguma. primena senus laikus. gera kartais sugrįžt į pažįstamą vietą. tęskit vaikinai! :D