Lengvai išprotėjus: Lykke Li – „Youth Novels” [2008].

Yra albumų, kurių sprogstamasis užtaisas sprogsta tik po daugybės spardymų į daviklį. Žinau, skamba kvailai, bet aš tai dariau gerą savaitę – kol prisižaidžiau.

Šios istorijos kaltininkė – Lykke Li. Iš gėdos nuleidžiu galvą ir pripažįstu, jog ši ne tokia jau ir daili, bet artistiška charizma patraukli mergina yra iš Švedijos – šalies, kurios albumų apžvalgoms G. skiria tiek vietos, kad jau galėtų sukurti atskirą subkategoriją. Pasiteisinimas tik vienas – ji verta to.

Jeigu kažkam frazės „Next big thing”, „Band to watch” ir „hype” yra žodžiai sukeliantys atstūmimo reakciją, tuomet Lykke Li jie turėtų palikti nuošalyje. Tik šiais metais debiutinį albumą „Youth Novels” (tiesa, pernai buvo „Little Bit EP”) išleidus meniškai išprotėjusi atlikėja taip jau buvo išvadinta abipus Atlanto. Ir?..

Užmeskit akį į „I’m Good, I’m Gone” (neprašau žiūrėti versijos filmuotos tualete, nes tai jau būtų pernelyg gerai pirmam kartui):

[youtube OJHdT1j6hH8]

Taip, ji debiutantė, bet greta jos trinasi visas Švedijos žvaigždynas: Robyn, Adam & Bebban (Shout Out Louds), Daniel (The Concretes). Čia greta to fakto, jog albumą prodiusavo Björn Yttling iš „Peter Bjorn and John”. Klipus ne su studijiniu garsu čia dedu neatsitiktinai – ne gi manot, kad tiek pagalbininku Lykke Li pritrauktų, jeigu jos gyvi šou nebūtų sukeliantis pasirodyminį orgazmą? Jeigu reiktų išskirti pagrindinį švedaitės bruožą, tai tikrai būtų ne profesionalumas – greičiau jau spontaniškumas, išraiškos laisvė, artistiškumas, keistumas, skandinaviškas Yann Tiersen’iškumas. Dar kartą žvilgtelkit aukščiau esantį popsišką „I’m Good, I’m Gone” ir sukluskit ties 2.49 – čia kas: Cave’as, garso takelis mistiniam (siaubo) filmui ar tas pats popsas? Ne, būtent tai ir yra Lykke Li (Gyvai).

Ir labiausiai šioje keistybėje stebina tai, kiek nedaug reikia, kad būtum kitoks, originalus, įdomus. Gali apsistatyti tradicine grupe (bosas, el. gitara, mušamieji, klavišiniai) ir skambėt kaip milijonas grupių iki tavęs arba verkti dėl to, kad tavo skambesio unikalumui trūksta Rinkevičiaus vadovaujamo simfoninio orkestro, bet žvilgtelkit į „Dance. Dance. Dance”:

[youtube miKoQ3QvdeA]

Pasirodo ant „White Stripes” boso galima užmauti ne tik garažinį rokelį, bet ir visiškai kitokios emocijos bei spalvos skraistę – nerūpestingą, naivią, vaivorykštinę, pasiutusią. Veikiantys asmenys – trys vienetai.

Galiausiai jau minėtas „Little Bit” atliktas „Take Away Show” stilistikoje (oficiali versija – čia). Vaikiškas pianinas, akustinė gitara ir Lykke Li apsikarsčiusi įvairiais akustiniais perkusiniais instrumentais:

[youtube se4ZyybnCxU]

„Hands down, I’m too proud for love… I think I’m a little bit, little bit, a little bit in love with you , only if you’re a little bit, little bit, little bit in love with me” – taip skamba jaunatviškos novėlės, kai tau 21-i ir… Jeigu tai tiesa, keistai gražiausius gyvenimo metus aš būsiu kažkur praleidęs.

www.myspace.com/lykkeli
www.lykkeli.com

fb-share-icon

32 komentarai apie “Lengvai išprotėjus: Lykke Li – „Youth Novels” [2008].

  1. nuostabi, šarminga atlikėja, ačiū už pažintį:)

  2. labai labai patinka. aną savaitę strigau kelioms valandoms jos maispeise :-)

  3. pigeon holing, pigeon holing, daug budvardziu ir isplestiniu pazyminiu, o apie pacia muzika? pravda ore visa tai.

  4. pasiklausiau, bet nepirksiu:)

    Pa, kažkur matytas tas miniatiūrinis fortepijoniukas:)

  5. meskos katedroj, apie tai, kas tau įdomu, gausiai kalbama muzikos akademijoje. ketvirtinės, aštuntinės, preciziška styginio instrumento valdymo technika, etc. – nagrinėti pop muzika tokiais standartais – mažių mažiausiai kvaila ir savitiksliška. kiekviena meno rūšis turi kelis profesionalius vertintojus ir milijonus paprastų gerbėjų. ne kartą čia esame minėję, kad į profesionalus netaikome (jie nėra mūsų tikslas), o jeigu mudviejų emocinės stygos nedera, tai nėra vien tik blogai – kitą kart pamatęs, jog tekstas priklauso pR, galėsit ramia sąžine jį ignoruoti ir tuo metu nuveikti kažką naudingesnio.

    Daina, spėju :) Atspėjau?

    Mi, ar tik ne mano svajonėse?

  6. Būtent Lykke Li nuo ano maispeisinio strigimo kartu su perleidžiamu „Moon Safari” ir dar vienu albumu mano cart’e hmv, tik algos laukia ;-)

  7. jo, moon safari ir man reiktų. aišku, kiek nusivyliau, kad perleistame variante nėra papildomos „all i need” versijos, bet vienas pirmųjų mano originalių kompaktų, taip nusitrynęs, kad.. beje, ar tikrinai kainas http://www.music-wow.com? ten yra galutinės kainos su atsiuntimu. retai kur gausi pigiau.

  8. siuskis, nepirk ir taip tik paskatinsi jau nebesustabdoma evoliucija, kuri veda i nemokama muzika.

    Paulius, mano komentaras buvo tik ironiskas priminimas, kad tu esi is ore ir pravdos rato, tavo vadinama grafomanija. geriau rasytum apie kina.

  9. jaučiu fetišą albumų viršelių kvapui ;-)) orepravda, beje, nerealus terminas, haha

  10. man irgi – albumas neegzistuoja, kol jo neturiu rankoj. na, dar kol klausai tai.. bet tik nueini nuo pc pulto ir jis lyg išnyksta. pamenu, kai teko dirbti „bomboj”, į parduotuvę užėjo moteriškė, kuriai besirenkant vienas iš darbuotojų paklausė: gal galiu kuo padėti? į ką ji nuoširdžiai atsakė, jog albumus perka pagal viršelį ir jai, pvz, patiko albumas „x”, o, tada jums turėtų patikti ir „xy” tarė pardavėjas į ką pirkėja atsakė: ačiū, šį jau turiu :)

    meskos katedroj, gal jūs neperskaitot, ką aš parašau, bet laikau tai normalia „problema” – visiems neįtiksi. kol turiu daugiau info, kad iš mano grafomaniškų rašliavų galima susidaryti info apie ką aš rašau negu ne, tol nesiplaksiu ir muzikos teorijos kursų nelankysiu. o kinas.. apie muziką aš rašau, kaip rašau, todėl, kad taip noriu, o apie kiną – taip, kaip leidžia žinios. o leidžia kol kas ne tiek ir daug.

  11. man jos balsas labai panašus į katie melua. ir pastarosios nenaudai, manau lykke li ji daug graziau panaudoja.

  12. nuostabus dalykas yra atkapstyti tokiu „sviezenu”, kurios limpa lenda i ausi ir nepalieka ramybeje, kol ju dar neperklausai n-kartu.

    grafomaniskos rasliavos ar kas tai bebutu, bet pauliaus pasirinkimai stebuklingai atitinka mano ausies uzgaidas ir pageidavimus. o tai ir svarbiausia. laukiu sekancios „rasliavos”.

  13. aga – labai mielas atradimas, aciu. artimiausiu metu nusimato pasisveciavimas josios erdvej beigi issamesne pazintis.
    bet kaip mane uzknisa tokie „ne tokia jau ir daili” pristatymai – tarsi nuo to priklausytu muzikos kokybe.. juk apie muzika mes cia, a?

  14. kiek as tave bekritikuociau, tiek pat kartu turbut ir nutyliu, nes tenka sutikt. ka tik skaciau komentarus Dienos Duonoj salia intervo su Parsoniu ir kartais atrode, kad tavo sakinius as pats rasiau. sveiko proto trukumu taves neapkaltinsi. bet vis tiek tu ore pravda. ir tai paskutinis kartas siais metais, kai as internete sakau ka nors pozityvaus. ble, kaip nepatogu.

  15. Sure, cia (G.) marketinginiu atzvilgiu reiketu kokio(-s) nors blogiecio(-es). Tai…M.K. pasilik, uzsuk dazniau. Uzvedi sveikas diskusijas, pasisaipai taip kokainiskai, visada smagu tavo komentaru laukti. Nepradink. Hugz.

  16. Misiukonis, tai cia g-taskas yra patogus kaip „meskos katedroj” gaivalo marketingine priemone. Ir nedrisk manes siet su kokainu, as amfetamininis darbo zmogus, sunkiais atchodais uzdirbu sau duona.

  17. Oki, tuomet turime sinergija (marketingine prasme).

  18. Lykke li, labai gražiai dainuoja. Super, pavaro.!

  19. nezinau ziauriai gera dainininke, nuorudens pradzios susidomejau… tai………………….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.