LEON SOMOV & JAZZU „Updated” [Silence, 2009]

Mano gyvenime pagaliau vėl nutiko kelis mėnesius nebūtas įvykis – kad ir kaip neigiamai vertinu Jazzu  sužvaigždėjimą, visgi nusipirkau lietuvių atlikėjų Leon Somov & Jazzu albumą “Updated”. Žinoma, pirma buvo “torentinės” versijos perklausa, po kurios pasakiau “gerai, man tinka”. Ne, nebuvo didelės euforijos, tačiau albumas kokybiškas ir svarbiausia – klausomas nuo pradžios iki galo.

Didelių pasikeitimų nuo „Offline EP“ (2007)  nepastebima, šiek tiek mažiau kompiuterinių eksperimentų su vokalu, daugiau dainavimo, visa kita išliko tokiame pačiame  lygyje.

Aštuoni kūriniai plius tris remiksai neprailgsta, gražiai susilieja į vientisą lengvos elektronikos masę. Lengvumą neša Jazzu (Justė Arlauskaitė) vokalas. Jos patirtis „Pieno lazeriuose“ velkasi iš Jazzu paskos: dainavimo maniera ir kompiuterizuotas vokalo tembras dažnai primena Giedrės Kilčiauskienės daržą su Roisin Murphy sodinukais, žinoma, yra ir pačios pasodintų gaidų. Šviesus Jazzu vokalas, įmurkdytas į tamsoką elektroninės muzikinį audinį, klausosi įdomiai. Nebanalus elektroninis mišinys, sudarytas iš gilaus tamsaus perkusinio pagrindo, paskaninto krūva semplų ir akustinių instrumentų, keistai kontrastuoja su švelniu vokalu. Sudėtinga albumą priskirti vienam stiliui. Bendra nuotaika svyruoja kažkur tarp lounge-chillout-ambient-downtempo, skirta popietės ar vakaro ramumui.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=LZsWhODVoLg&feature=player_embedded
You‘re My Life

Visgi vietomis išlenda kolektyvo noras aštriais tembrais įkasti klausytojui ir neleisti per daug atsipalaiduoti („Poem To Myself“ – man įdomiausias albumo kūrinys); akustiniu fonu svaigina „Song About Love“, kuriame Jazzu vokalas atsiskleidžia visame gražume; o lietuviškoji „Tik pasilik“ šiais, lietuviškai atliekamos geros muzikos deficito laikais, žavi puikia aranžuote ir dainingu tekstu. „Updated“ parodo, kad duetas turi potencialo, nebijo eksperimentuoti ir dar nustebins netikėtame amplua.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=eW44GzZXQMo&feature=player_embedded
Journey

Iš vienos pusės džiugu, kad Lietuvos elektronika ir vokalas plečia savo gretas ne tik gimtinėje, bet ir už jos ribų. Iš kitos pusės liūdna, kad „Updated“ nėra visiškai lietuviškas albumas, kaip pavyzdžiui buvo Driezhas „Tolumoje“.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=4s_K0YcV3Ho
Tik pasilik

p.s. Taip pat nelinksma, kad pirmajame materialiame dueto įraše nėra žaviojo „Mano“ iš „Offline EP“, galėjo bent bonusu įmest. Visgi manykim, kad kažkada sulauksime kokiame „best of’e”.

http://www.myspace.com/leonsomov

http://www.myspace.com/jjazzu

fb-share-icon

5 komentarai apie “LEON SOMOV & JAZZU „Updated” [Silence, 2009]

  1. šiaip faini jie, vieni geriausių lietuviškoje muzikoje sakyčiau. bet va šito albumo formulė „Aštuoni kūriniai plius tris remiksai” (Offline EP buvo 7 kūriniai be jokių remiksų!), bijau, skamba, kaip biški chalturytė, a? ;)

  2. Kažkodėl klausydama šio projekto, jaučiu vidinį norą jam priešintis — lyg ir viskas kokybiška, ir dera, ir skamba, bet nekabina, nors tu ką. Apskaičiuotas profesionalumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.