Liudas Mockūnas + styginių kvartetas „Chordos“ [sausio 21 d., Havana Club, Vilnius].

liudas-mockunas Rytoj, trečiadienį, Vilniuje, klube „Havana Social Club” vyks išskirtinis dviejų skirtingų muzikos žanrų koncertas – scenoje susitiks džiazo muzikos grandas saksofonistas Liudas Mockūnas bei šiuolaikinės muzikos atlikėjai – styginių kvartetas „Chordos”.

Džiazo ir šiuolaikinės muzikos gerbėjai koncerte galės mėgautis vieno iš aktyviausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų – kompozitoriaus Arvydo Malcio kūriniu „Saxchord”, kurį specialiai šiam projektui užsakė styginių kvartetas „Chordos”, bei Liudo Mockūno kompozicijomis. Pastarųjų metu visi kvarteto „Chordos” muzikantai, kurių tarpe ir puikiai džiazo megėjams pažįstamas smuikininkas Vytautas Mikeliūnas, vedami saksofono virtuozo, scenoje improvizuos gyvai.

Šis projektas – dviejų scenos partnerių, bendradarbiaujančių daug metų ir surengusių koncertus ne tik įvairiose Lietuvos miestuose, bet ir pristačiusių šį projekta Turkijoje, bandymas parodyti akademinės ir džiazo muzikos sąsajas šiuolaikinio atlikimo kontekste.

Pasak projekto autoriaus Liudo Mockūno, džiazas tiesiogai siejamas su improvizacija, tačiau jame egzistuoja ir forma, ir struktūra, ir motyvinis vystymas, savo ruožtu, šiuolaikinė muzika – iš anksto užrašyta tiksli atlikimo idėja – nestokoja laisvės bei improvizacijos elementų. Šiuos panašumus, o gal skirtumus, ir bandys scenoje atskleisti muzikantai, savo įprastinės veiklos srityse einantys ne tradiciniu keliu, o eksperimentuodami, ieškodami naujų išraiškos formų.

1997 m. susikūręs styginių kvartetas „Chordos” užsienio melomanams pristato naujausią lietuvišką muziką ir geriausius šiuolaikinės muzikos pavyzdžius lietuvių klausytojams. Saksofonistas Liudas Mockūnas 2006 m. pelnė „Vilnius Jazz” prizą už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai ir 2008 m. „Birštonas Jazz” prizą už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Koncerto, kurį pristato Lietuvos džiazo federacija, pradžia – 20 val.

fb-share-icon

2 komentarai apie “Liudas Mockūnas + styginių kvartetas „Chordos“ [sausio 21 d., Havana Club, Vilnius].

  1. o kodel as kai kuriu sioje apatineje blogo dalyje esanciu irasu negaunu rss?

  2. G. yra kelios nureikšmintos kategorijos ir viena iš jų yra anonsai. Nors čia minim tik tuos renginius, kurie patiems yra įdomūs į bendrą RSS naujienų srautą jie nepatenka (nesu tikras dėl prenumeratų e-paštu), nes tėra pranešimų spaudai copy-paste. Nesinori tokiais dalykais teršti prenumeratorių dėžutės, nes gali būti, jog šią info jie jau iš ko nors gavo (ji laisvai prieinama).

    Kita vertus, tai puiki proga kartais neapsiriboti G. skaitymu iš RSS skaitytuvų ir kartais užeiti į patį G. :) Jeigu tai nevilioja, o vis tik norisi atskirai gauti informaciją apie renginius (didžioji jos dalis bet kuriuo atveju patenka į savaitės renginių temą, kuri patenka ir į RSS), reiks papildomai užsiprenumeruoti http://www.g-taskas.lt/category/anonsas/feed/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.