LOST IN THE TREES – A Church That Fits Our Needs [2012]

Amerikiečių kolektyvas Lost In The Trees ir anksčiau grojo visai neprastai. Tiesa tų įrašų neturi jie daug, ir tą patį ilgagrojį debiutinį „All Alone in an Empty House” (2008) kritikai puolė liaupsinti tik praėjus porai metų po išleidimo, kai grupės lyderis, pusiau žydas Ari Picker, po motinos mirties jau kūrė tai, ką pasaulis išgirdo šiemet.

„A Church That Fits Our Needs” nepabėgo nuo ankstesnės klasikinės muzikos ir indie folk/rock sintezės, tačiau atsiskleidė visai kitokiomis spalvomis. Albumas talpina savyje labai daug, ir iš kokios pusės bepažvelgsi, priekaištų sunku rasti. Muzika lyg paimta iš brandaus kompozitoriaus miuziklo varijuoja nuo akustinės gitaros lengvų perkusijų (primenančių Fredrik) fone iki didžiulio simfoninio orkestro su violončelėmis, varpeliais, barškučiais, smuikais, arfa, fortepijonu ir mušamaisiais, elektroniniais efektais, kurie talentingo dirigento padedami sukuria klausytojui didžiulį emocinį furorą.

httpv://www.youtube.com/watch?v=k3l29e8-lU8

Ari’o falsetas kiek per daug primenantis Radiohead didžiąją dalį skamba verksmingai ir desperatiškai, bet kai jis, pvz, „Garden” kulminacijoje atsiskleidžia visa jėga, tai norisi nusiplėšti drabužius, išrauti širdį ir pateikti ant lėkštutės. Savų pliusų priduoda ir moteriški pritariamieji balsai, tai sekantys lopšinę („Red”), tai imantys aukštas operines natas („This Dead Bird Is Beautiful”).

httpv://www.youtube.com/watch?v=6lab1MWhugo

„A Church That Fits Our Needs” – jau įsirašė į metų geriausių albumų sąrašus, Pickeris sukūrė tikrai įspūdingą studijinį paminklą motinai ir yra vertas visų liaupsių (ypač tų, kurios sako, jog po tokio įrašo paprasčiau pereiti prie klasikinės muzikos, kuri jaunų klausytojų ausyse skamba vis rečiau).

httpv://www.youtube.com/watch?v=S9_Omda117o

(live)

http://www.facebook.com/lostinthetrees

http://www.lostinthetrees.com

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.