MARCO BENEVENTO “Invisible Baby” [Hyena, 2008]

Jis atrodo vyresnis už Jose James, kitos spalvos ir nedainuoja. Užtat baigė Berklio muzikos koledžą ir groja „kliapu”! Taip, linkstame į jazz šiais indie-everything laikais, tačiau ar tikrai? Marco Benevento masažuoja įvairius klavišinius, skleidžiančius ne vien tradicinį džiazą primenančius garsus (neapsigaukite). Tarkim, albumo atidarymas „Bus Ride” tikrai nėra lengvas pasivėžinėjimas, nors ir prasideda tarsi tasai turistinis geltonas atidengtas autobusas, tik paskui pakimba ant storų troleibuso ūsų, jau nekalbant apie kitas metamorfozines stygas. „Record Book” labiau primena banguojantį dienoraštį – nuo štilio iki smarkesnių pretenzijų. Paprastai ir mielai. Be abejo, iš šių kompozicijų sunku nuspėti, kad vėliau teks įsivelti į „Atari” – eksperimentinį, labiau pašėlusį žaidimą, kuriame ryškesni nuotaikų kaitaliojimai ir įdomesnis mušamųjų vaidmuo. Kiek juokingiau skamba siūlymas kiekvieną rytą pabusti ir keltis su „The Real Morning Party” gabalu, be baimės pypsinčiu tokią beveik „happy birthday” atvirutės nepolifoninę melodiją, žadinančią rankas ir kojas:

[youtube GSbBhXoExmw]

Bet palaukit, to nebus daugiau. Grįžkim truputį į džiazą, kuris pakinkuos jūsų galvomis ir pabarbens pirštais. „If You Keep On Asking Me” itin primena kažkokį girdėtą motyvą, tarsi garso takelio ištrauką, ir pasidaro kiek apmaudu, o tuo pačiu ir taip maloniai lengva, kad galima nuspėt melodiją, tačiau nustokit klausinėję – dabar juk taip ramiai gražu. Ir taip bus iki pat albumo pabaigos, aštunta kompozicija padėsiančia tašką. Sakinyje, bet ne istorijoje. O iš naujo išklausyta ji bus kitokia. Artimesnė širdžiai be tų nesąmoningų iliuzijų apie troleibusus, „happy birthday” ar dienoraščius.

www.marcobenevento.com

fb-share-icon

12 komentarų apie “MARCO BENEVENTO “Invisible Baby” [Hyena, 2008]

  1. gaila tik, kad normalios youtube neradau. t.y. sita normali, bet visa likusi muzika yra labai kitokia ir daug mielesne.

  2. Ech, kaip nekenciu katinuku… Net norint perklausyti dainas, rapidshare parodo daug katinuku, besiglaustanciu aplinkui koda. Baisu.
    O muzika tai gera :)

  3. Vienas didžiausių ir maloniausių mano atradimų kaži kokis tas benevito su savo labai svajingomis „piano“ kompozicijomis. Labiausiai įstrigęs gabaliukas „You must be a lion“. Dėkui G. už smagius atradimus.

  4. nonamex, cia tu reflektuoji, kad 2 men. negali atsiklausyt, ar tik dabar prisikasei iki netiketo gerio?

  5. dabar galiu drasiai sakyt, kad jau gerus puse metu negaliu atsiklausyti sio albumo :)

  6. yra naujas albumas, bet kol kas niekur nerandu. jei kas turi – gal pasidalinkit

  7. Atgalinis pranešimas: Nepabostanti muzika at Benamio blogas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.