MARIA USBECK – AMPARO [2016]

Prieš pasukdama solo keliu Maria Usbeck buvo niujorkiečių grupės Selebrities balsas ir klavišai. Iš pradžių grupė grojo neįmantrų sintezatorinį new wave, kurį vėliau, prieš išsiskirstydama, kiek pagražino lėtesnio tempo romantizmo atspalviais ir įrašė visai klausomą albumą „Lovely Things”.

Tačiau debiutinis solinis Maria Usbeck albumas „Amparo” ausyse įsitvirtina daug lengviau negu Selebrities garsai. Ne vienoje Lotynų Amerikos šalyje gyvenusi Maria grįžta prie šaknų ir tai, kas arčiau širdies – ispanų kalbos. Taip, „Amparo” tekstai skleidžiasi ispaniškai, bet tai nekliūva net nesuprantant nė vieno žodžio. Pati Maria pripažįsta, jog taip jai daug natūraliau ir laisviau pavyksta reikšti emocijas ir atskleisti save. Ir tai jaučiasi. Soliniame įraše ji daug gyvesnė, natūralesnė ir jaučiasi, jog gyvena savame kailyje.

„Amparo” – gražus, melodingas, lengvas, gaivus, vasariškas albumas. Tiek vokaline, tiek muzikine prasmėmis. Įrašas vientisai teka tavimi, įsilieja su visu gyvumu, kurį kuria tiek akustiniai, tiek sintezatoriniai instrumentai. Lėto ritmo bosanovišką nuotaiką kartais sudrumsčia fleita, angeliška arfa ar netikėtai atklydęs saksofonas, tad tas išorinis lengvumas iš tiesų slepia įdomų ir subtiliai suregztą muzikinį audinį, kurį norisi nešioti ne vieną dieną ir naktį. Prisimatuokite.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.