„Meistrų“ programoje – vardai ir filmai, kuriems nereikia reklamos

Festivalio „Kino pavasaris“ programa „Meistrai“ žiūrovus kasmet supažindina su naujausiais visame pasaulyje pripažintų režisierių darbais. Nereikia būti kino gurmanu, kad atpažintum tokius kino genijus kaip nuolatinius „Kino pavasario“ svečius – Kim Ki-duką ir Michaelą Winterbottomą, o taip pat Romaną Polanskį, Larsą von Trierą, Takashi Miike, Joelį ir Ethaną Coenus.

Šiemet žiūrovų pamėgtoje festivalio programoje – net aštuoniolika naujausių pasaulinio garso režisierių filmų. Nuo kovo 20 dienos šias juostas „Kino pavasario“ lankytojai galės išvysti Vilniaus ir Kauno kinoteatruose.

Kim Ki-duko juosta – tik stiprių nervų žiūrovams

Puikiai plačiajai visuomenei pažįstamas Pietų Korėjos režisierius Kim Ki-dukas pristato pačią kontroversiškiausią savo darbą „Mobiuso juosta“, rekomenduojamą tik stiprių nervų žiūrovams. Daugelis ankstesnių režisieriaus filmų platintojų neišdrįso pirkti naujausio kūrinio. Per pasaulinę premjerą Venecijos kino festivalyje filmo vaizdai supykino kai kuriuos žiūrovus. Pietų Korėjos cenzoriai griežtai pareikalavo sutrumpinti filmą bent 5 minutėmis ir įspėjo, kad filmo turinys – ypač smurtinis, bauginantis ir žalingas paaugliams.

Režisierius Quentinas Tarantino Pietų Korėjos kino genijų Bongą Joon-ho vadina Azijos Spielbergu. Šiemet pristatomas jo, ko gero, ambicingiausias kūrinys – futuristinis trileris „Sniego traukinys“. Šis filmas sulaukė didžiulio dėmesio savoje šalyje, jo premjera įvyko Busano kino festivalyje. „Sniego traukinys“ ypatingas ir tuo, kad jį prodiusuoja puikiai Lietuvos žiūrovui pažįstamas Park Chan-wook‘as.

„Meistrų“ programoje pristatomi du režisieriaus Tsai Ming-liango (Malaizija, Taivanas) filmai. 2013 m. Venecijos kino festivalyje didžiuoju žiuri prizu apdovanotas režisierius pareiškė, kad „Benamiai šunys“ – paskutinis jo filmas, tačiau po penkių mėnesių sulaužė savo pažadą, nes 2013 m. Berlyno kino festivalio programoje „Panorama“ buvo parodytas naujas jo darbas „Kelionė į Vakarus“.

Japonų režisierius Takashi Miike – išskirtinis vardas „Meistrų“ repertuare, kadangi šis žmogus yra vadinamas pačiu darbščiausiu filmų kūrėju šiuolaikiniame kine. Per metus jis spėja sukurti po tris filmus, todėl kasmet yra itin geidžiamas visuose prestižiniuose festivaliuose.

Šešios „Oskaro“ nominacijos ir aktorius Šarūnas Bartas

Melancholiška amerikiečių režisierio Alexanderio Payne‘o komedija „Nebraska“ visai neseniai laimėjusi publikos simpatijų prizą Roterdamo kino festivalyje, yra nominuota net šešiems „Oskarams“. Maža to, pagrindinio vaidmens atlikėjas Bruce‘as Dernas tapo geriausiu Kanų kino festivalio aktoriumi.

Tarp aštuoniolikos filmų autorių išsiskiria vienintelė dailiosios lyties atstovė – prancūzė Claire Denis. Jos filmą „Niekšai“ įkvėpė sekso skandalai, su kuriais susiję turtingi ir įtakingi Prancūzijos vyrai. Šiame filme epizodinį vaidmenį suvaidino ir lietuvis – režisierius Šarūnas Bartas.

Vienas įdomiausių „Kino pavasario“ filmų – „Filomena“, tai reali, tačiau neįtikėtina istorija apie moterį, dėjusią visas pastangas, kad surastų prieš penkiasdešimt metų į vienuolyną atiduotą sūnų.

Danų režisierius Larsas von Trieras žiūrovams pristato keturių valandų reginį – poetinę ir gaivališką dramą „Nimfomanė“ apie erotinį moters gyvenimą nuo gimimo iki penkiasdešimtmečio. Skandalinga reklamine kompanija jau spėjusį išgarsėti filmą specialiame naktiniame seanse „Kino pavasario“ žiūrovai išvys pirmieji Lietuvoje. Tai bus unikali galimybė išvysti abi filmo dalis iš karto.

Programos repertuare – ir daugiau kino gurmanams pažįstamų aktorių: Justinas Timberlake‘as, Johnas Goodmanas, Carey Mulligan ir „Oskarui“ bei „Auksiniam gaubliui“ nominuotas Oscaras Isaacas („Groja Liuvinas Deivisas“), Shia LaBeouf‘as, Christianas Slateris, Charlotte Gainsbourg ir Uma Thurman („Nimfomanė“), Mattas Damonas, Tilda Swinton („Zero teorema“).

 Filmas „Nimfomanė“

httpv://www.youtube.com/watch?v=V5YekQnGSIs

Filmas „Mobiuso juosta“
httpv://www.youtube.com/watch?v=gG4kaGZah1M

Filmas „Sniego traukinys“
httpv://www.youtube.com/watch?v=r6UmqNuMdY4

Filmas „Filomena“
httpv://www.youtube.com/watch?v=4DBPqcp6Hc4

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.