MIGLĖ ANUŠAUSKAITĖ „I have no teeth“

Semiotikos studentė Miglė Anušauskaitė, atrodo, mėgsta pašmaikštauti – pavadinusi savąjį tinklaraštį „I have no teeth“, jame talpina komiksus, kuriuos kuria pati. Naujais Miglės darbais kas savaitę gali mėgautis ir „Šiaurės Atėnų“ skaitytojai, o neseniai išleista Miglės komiksų knygelė, pavadinimu, žinoma, „I have no teeth“. Vos 100 vienetų tiražu išleistas komiksų rinkinys suvartojamas žaibiškai – ją perskaityti užteko beveik pusvalandžio, tačiau gera nuotaika garantuojama ilgam – Miglės komiksuose žybteli humoro (kartais priartėjančio prie juodojo) blyksniai, atidžiai žvelgiama į sociumą ir jaunus žmones jame. Ir visa tai telpa keliuose piešiniuose.

Miglės komikso objektu gali tapti praktiškai bet kas. Dažniausiai Miglė piešia (kaip įtariu) savąjį alter ego – jauną merginą, mėgstančią daug skaityti, kartais – kiek neurotišką, tačiau situacijos, į kurias pakliūna komikso herojė, yra taiklus ir aštrus žvilgsnis į kasdienines situacijas, ironizuojami stereotipai, nevengiama ir gan aštriai pajuokauti (pavyzdžiui, komikse „Eccentric clothing“).

Be to, Miglės komiksuose mėgsta svečiuotis ir itin keisti padarai, pavyzdžiui, parazitai (komikse „WTF, nature – parasites?“) arba kaukolės („Skull facts“). Miglė savuosius komiksų herojus randa ir tarp istorinių asmenybių („Tycho Brache“) ar įžymybių („Johnny Depp“). Tad džiugina ir maloniai stebina taip atkakliai neišsenkanti Miglės vaizduotė, gebėjimas į kasdienius reiškinius pažvelgti naujai. Tačiau jos komiksai (galbūt tai žanrinė ypatybė) skirti jaunimui – kaži, ar vyresnė karta suprastų kai kuriuos komiksus, kurių suvokimas reikalauja konteksto išmanymo.

Tad jei komiksai vis dar asocijuojasi tik su didžiaakiais herojais iš japoniškų „manga“ ar superherojais iš amerikietiškų komiksų, Miglės Anušauskaitės piešiniai gali maloniai nustebinti aktualumu ir kartu – raiškos paprastumu. Belieka laukti naujų ir, galbūt, netgi viltis, kad autorė kada nors užsimanys sukurti grafinį romaną.

fb-share-icon

4 komentarai apie “MIGLĖ ANUŠAUSKAITĖ „I have no teeth“

  1. Indre, o kur galima rasti šituos komiksus spausdintu formatu? nes tiražas matau, kad labai mažas..

    1. Jurga, aš pirkau iš pačios MIglės- tiesiog parašiau jai į FB ir susitarėm, manau, ji dar jų turi. O šiaip yra knygyne „Eureka” Vilniuj:)

    1. Man irgi, aš jau kuris laikas „seku” Miglę FB ir skaitau jos tinklaraštį ir man labai patinka;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.