[mini-series:] THE NIGHT MANAGER (2016)

„The Night Manager” – šešių dalių televizinis kūrinys pirmiausia dėmesį patraukė trimis pavardėmis: Susanne Bier (režisierė – visų serijų, ne tik įvadinės(!), gyva šnipų literatūros legenda John’as le Carré, pagal kurio romaną susukta „The Night Manager” istorija, ir daktaras Hausas, t.y. Hugh’as Laurie, atliekantis pagrindinio blogiuko vaidmenį.

Reta kompanija, kurią po peržiūros jau norisi papildyti ir Tomu Hiddleston’u, kuriam jau pranašaujamas naujojo Džeimso Bondo vaidmuo. Ir, sakyčiau, ne be pagrindo – „The Night Manager” Tomas įrodė, jog geba būti charizmatiškas slaptasis agentas. Juolab, kad jo vaidmuo šiame filme, kaip ir pats filmas priminė, geriausius bondiados momentus, tik kad šįkart viskas buvo padalinta į šešis vakarus, bet net tokiu atveju, tai yra daug stipresnis filmas, nei paskutinysis 007 serijos žiūralas”Spectre”. Gal laikas Džeimso Bondo vairą perduoti į moteriškas rankas?

„The Night Manager” siužetas užsisuka Kaire, kur prabangaus viešbučio naktinės pamainos administratorius įsivelia į kriminalinę meilės ir mirties istoriją, kurios priežastis pasirodo besąs nelegalus tarptautinis ginklų kontrabandininkas. Taip prasideda viešbučio darbuotojo kaip šnipo karjera, kupina fizinio skausmo, pinigų, naujų meilių, žmogžudysčių ir kelionių po kontrabandinių ginklų pasaulį su vienu didžiausių nusikaltėlių.

Tenka pripažinti, jog sukurti ypatingą šnipų trilerį bus vis sunkiau. Gi vis tiek viskas sukasi apie tą standartinę formulę, kurioje prieš pasaulio blogį laimi žavusis slaptasis agentas. „The Night Manager” kūrėjai tai supranta ir rato iš naujo neišradinėja, tiesiog pasinaudoja ta šešių valandų galimybe parodyti viską kuo išsamiau, logiškiau, dramatiškiau ir tai pasiteisina. Filmas nepalieka jokių klaustukų, neužpildytų spragų, neturi jokio gumos tempimo jausmo (kaip kokiame „Homeland”) ir demonstruoja kaip serialui fantastišką kokybę visose srityse: tiek vizualume, tiek specialiųjų efektų pateikime (ta scena, su naujo ginklo pristatymu velniškai įspūdinga), tiek aktorių vaidyboje (tiesa, čia Hugh Laurie vis dar sunkiai sekasi pabėgti nuo savo hausiško personažo), tiek gebėjime užgniaužti kvapą žiūrovui, tiek įtikinamu siužetu.

Tikrai ypatingas trileris, kuris dar labiau artina televiziją prie kino – „The Night Manager” norisi žiūrėti kino teatre.

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[mini-series:] THE NIGHT MANAGER (2016)

  1. Paskutiniu metu nauji serialai ima važiuoti žemyn. Šis buvo maloni išimtis, nors čia toks labiau kelių dalių filmas, nei serialas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.