MINISTRY OF ECHOLOGY – WANDERER [2016]

Po sėkmingo starto Lietuvos regio žadintojai Ministry of Echology metų pradžioje pateikia antrąjį studijinį blyną – albumą „Wanderer”. Debiutinis „Notes & Quotes” nebuvo pats klausomiausias regio įrašas, netaps tokiu ir „Wanderer”, o gaila., nes gyvai grojantis kolektyvas skamba labai labai regiškai ir smagiai.

„Ministrai” kiek pasimokė iš ankstesniųjų klaidų – tapo konkretesni. Naujajame albume pateikė tik septynias kompozicijas, be jokių dub version, be aštuonminučių nieko nesakančių eksperimentavimų, be lietuviško žodžio.

„Wanderer” atidaro linksmybes žadanti įžanga „Inna Vilnius City”, tačiau spartesnio tempo ir intrigos likusiuose kūriniuose pasigendu.

MoE nedemonstruoja jokių modernybių, jie lyg specialiai bando sukurpti keliasdešimties metų senumo skambesį, gyvą, paprastą, kur labiau groja idėja, nei muzika. Tačiau MoE pradėjo groti tik prieš kelerius metus, o tapti kultiniu ir šį tą reiškiančiu be laiko patikrinimo nėra lengva. Tam reikia kažko unikalaus. Ko MoE stokoja. Grupė ant scenos atrodo puikiai, išjudina klausytojus, turi reikiamą energetiką, tačiau viso to studijiniame įraše nėra.

Muzika kaip ir „Notes & Quotes” vis dar per daug švari, tuštoka, o per gyvą pasirodymą to nesijaučia. Gi kolektyvas susideda iš dešimties asmenų, o albume, atrodo, kad girdžiu ne daugiau keturių-penkių. Ne vieną kartą pagalvojau, jog mieliau klausyčiau koncertinį albumo įrašą. Gal būtent to, kad ir dirbtino, „minios efekto” čia trūksta. Dabar toks jausmas, kad grupė iš natų sugrojo studijoje ir su medžiaga nebandė eksperimentuoti, nebandė padaryti jos skanesnės, nes skirtas laikas studijoje buvo labai ribotas.

Šis tas ypatingesno ir kitoniškesnio, lyg nedrąsus pabėgimas nuo jau išminto takelio, girdėti tik „Away from home” antroje pusėje, kur įsijungusi intensyvesnė elektrinė gitara pateikia visai kitokį, daug įdomesnį ir tankesnį muzikos audinį. Deja, daugiau įdomumų albume rasti sunku.

„Notes & Quotes” dar džiugino keliomis lietuviškomis eilutėmis, o „Wanderer” to nebeturi. Tai dar vienas riebus minusas, skandinantis MoE pasaulinio regio jūroje, kurioje tiek visokiausių atmainų ir bandymų sudominti klausytoją, jog pastebėti MoE nėra lengva.

Vienok, „Wanderer” yra dainingas, lengvas, neskubrus ir neįkyrus įrašas, kuris neieškant muzikinių įmantrybių gali būti klausomas ir mylimas. Ne gėda jį dovanoti ir kokiam užsieniečiui, nes saviveikla neatsiduoda. Tad tikiu, kad savo klausytoją „Wanderer” suras. Jei ne prie kompaktinio disko grotuvo, tai bent gyvuose pasirodymuose.

Peace.

ps. Yra žinių, kad albumas bus išleistas vinile – tikėtina, jog traškesiai „Wanderer”‘ui gali duoti papildomo šarmo.
fb-share-icon

Vienas komentaras apie “MINISTRY OF ECHOLOGY – WANDERER [2016]

  1. Sutinku praktiškai su visa albumo apžvalga.
    Gyvi pasirodymai daug geriau skamba, nei studijinis įrašas.
    Galbūt kada nors sulauksim ir koncertinio albumo (kaip pvz. LRT Opus).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.