Muzika naktiniams pasivažinėjimams: Chromatics – „Night Drive“ [2007, Italians Do It Better].

chromaticspng.png Jeigu (per klaidą) teko skaityti nors vieną „Chromatics“ albumo apžvalgą, visos kitos atrodys kaip lengvas, o gal net ryškus plagijatas – vaizdiniai ir atmosfera, kurią perduoda „Night Drive“, yra tiek universalūs, kiek išgirdus žodį medus, mintyse pasirodo bitės, saldumas ir geltona spalva. Tai ir įspūdžiai apie jį panašūs. Kone identiškai geri, kas mano atveju virsta vienu geriausių 2007 metų albumu.

Kai vasaros pradžioje po pasaulį pradėjo keliauti titulinė albumo daina „Night Drive“, prieš persiunčiant ją toliau belikdavo pridėti banalią frazę – tai geriausia muzika naktiniams pasivažinėjimams. Prieš gerą mėnesį pasirodžius albumui, naktinio pasivažinėjimo gėris prasitęsė iki valandos. Vagiu kažkur matytą „Night Drive“ stiliaus pavadinimą – disco noir – ir rekomenduoju jį išbandyti dar šį savaitgalį.

„…Night Drive“ kitoje viršelio pusėje dar įvardintas, kaip „IV (Original motion Picture Soundtrack)“, prasideda kažkur tolumoje kunkuliuojančiais sintezatoriaus ritmais, besiskirstančiais žmonėmis, automobilio raktelių skambesiu ir merginos skambučiu vaikinui: Klausau /Labas, čia aš / Labas, mažute, kas vyksta?/ Aš sėdžiu automobilyje šiuo metu / Kaip vakaras? / Gerai, DJ’ai buvo allright /O, tai gerai. Norėtum užsukti? / Jo, aš būsiu po kokios valandos – važiuoju pasivažinėt.

Tai, kas vyksta toliau, išvažiavus į „Night Drive“ nepanašu į „Sleeping In my car“ ar „Backseat Of Your Cadillac“. Melancholiškas, ilgesingas Ruth Radelet vokalas nuolat pasiklysta 80’s stilistikos sintezatorių ir ritmų minioje – o galvoje tik raudonos/ žalios/ mėlynos šviesos, veidrodiniai gaubliai, ištuštėjęs klubas ir prieš kurį laiką nutrūkęs naktinis klubinis gyvenimas. „Night Drive“ – tai lyg kita spalvotos disko aikštelės pusė – tai, kas lieka/sugrįžta DJ’ui susidėjus plokštelės, o tau – naktį keliaujant atgal į savo gyvenimą.

http://myspace.com/chromaticsmusics

13 komentarų apie “Muzika naktiniams pasivažinėjimams: Chromatics – „Night Drive“ [2007, Italians Do It Better].

 1. beje, albume kartais galima išgirsti labai į temą įsipaišančios e.gitaros, bet neradau kur apie tai įterpti tekste :)

 2. Taip, tai yra kažkas nuostabaus šitoje keistoje žiemoje. Ačiū, Pauliau. Imu.

  p.s. pridedu, kad šita muzika graži kaip ir ši, taip pat tinkama naktiniams paryčių pasivažinėjimams:

  RADIO DEPT.

  http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=182955090

  (jei nesimiega, pusę keturių ryte važiuoji į mielas savo miesto vietas, stabteli, parūkai (nerekomenduoju), sugalvoji gražią žinią brangiam draugui, kad atsikėlęs ryte ją rastų, išsiunti ją ir važiuoji toliau… Antakalniu, Jeruzale, Žvėrynu, kur tik nori…grįžti ir geri šiltą arbatą).

  (pamokyk mane protingai elgtis su nuorodomis ir/arba pataisyk mano komentarą)

 3. Muzika pasivazinejimams (sakyciau, moteriskiems) – Joanna Newsom. Vaziuojasi kazkaip….romantiskiau:)

 4. tavo vairavimo stiliu mes zinom :P beje, chromatics’u pamegejams gali patikt ir glass candy „b/e/a/t/b/o/x“. ta pati leidybine Italians Do It Better, tas pats primityvumas, tik noir’o maziau, daugiau old school isdykumo. anyway, bent miskas padekos.

 5. „glass candy“ skirias dar ir tuo, kad jie tiesiog eksplotuoja minimą stilistiką. idėjos pas juos gerokai mažiau.
  ir dar.. nežinau ar čia visiems taip sekasi, bet man kartu su „chromatics“ „glass candy“ atėjo kaip bonus cd.

 6. Idomu,
  kazkada skaiciau sio albumo review, tai ten buvo teigiama, jog sis albumas yra ne pasivazinejimui, bet naktiniu klubinejimu prisiminimams :) Muzika, kuri tinkamiausia klausyti kita diena po paselusios nakties, tipo visai kaip Burial-Untrue :) Aisku, IMO tai tik parodo muzikos gėrį, kuomet kiekvienas joje randa tai, ko jam reikia. Per daug nesu klausesis Chromatics, bet va ju kurini „In the city“ labai vertinu.

 7. HUSKI.

  Pasiklausykit, kad vien tik Chromatics nebūtų „geriausiu albumu“

  http://www.myspace.com/huskimusic

  p.s. nustebau dėl Chromatics albumo pakuotės. HMV ji pardavinejama kaip pora lapeliu sukistu i paprasta celofanini lankstinuka. Kitaip tariant, keturiolika svaru uz celofanine pakuote, i kuria ieina atvirukas, kompaktinis diskas ir…celofanas. Home and hand made:) Bet…verta tureti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.