Muzikinės pažintys: Magda Piskorczyk (Lenkija).

wokalistka_polska.jpg

Su didele pagarba bei dar didesniu malonumu ir džiugesiu pristatau jums bliuzo dainininkę Magda Piskorczyk – originalaus, reto balso tembro atlikėją iš kaimyninės Lenkijos. Puikus atradimas melomanams.

„Twój Bliuzas” Magda Piskorczyk jau keturis kartus (2003, 2004 ir 2006 metais) paskelbė geriausia bliuzo vokaliste Lenkijoje. Du kartus ji tapo svarbiausio tarptautinio IBC bliuzo konkurso Memfyje pusfinalininke.

Magdos muzika – tai bliuzo, gospel, soul, džiazo, roko standartų bei įvairiausių laisvų, autentiškų improvizacijų mišrainė. Įkvėpta visko, kas jau sukurta, ji kuria savo žanrus, stilių. Magdos žemas balsas, kartais gal per sunkus ir persunktas ‘juodumo’, puikiai įsilieja į ritmą ir įtraukia klausytojus. Klausytojus užburia jos humoras, ironija (autoironija), teatras scenoje. Iš stebėtų vaizdo įrašų iš kart matosi, kad žmogus puikiai bendrauja su publika, priversdamas dainuoti, švilpti, rėkti, ploti.

[youtube Db7LEbRYazU]

Magda per savo muzikavimo karjerą scenoje pasirodė kartu su tokiais garsiais bliuzo atlikėjais kaip: Bob Margolin, Deborah Coleman, Bob Brozman (Bob Brozman po koncerto su Magda Dobrofest Trnava 2005, pasakė: „Ji yra didelė ateitis muzikai. Ji yra didis muzikantas pasižymintis puikiu susigrojimu – pajutimu ir gera intuicija”).

Gospel muzika, po bliuzo, Magdai yra mėgstamiausias stilius. Ji vertina daugelį gospel muzikos atlikėjų, bet labiausiai mėgsta Mahalia Jackson. 2007 metų pradžioje ji net buvo paruošusi koncertinę programą, kurioje atliko Mahalia Jackson dainas naujai. Kaip ypatingas svečias šiame projekte dalyvavo Wojciech Karolak – labiausiai gerbiamas Hammond vargonų virtuozas Lenkijoje.

[youtube tMMw7GMT-zw]

Išleidusi kol kas tik vieną oficialų albumą (net nekeista, kad jį galima įsigyti amazon.com), ji sugebėjo užkariauti daugelio žmonių simpatijas. Albumas „Blues Travelling” buvo pristatytas 2005 metų spalio mėnesį per didžiausią atvirą bliuzo festivalį „Rawa Blues”. Jį Magda įrašė su savo draugais (Karolina Koriat, Arkadiusz Osenkowski, Adam Wojdak, Piotr Zegadło, Michał Kielak, Marcin Gojawiczyński) bei ypatingu svečiu Michail Urbaniak (smuikas Miles Davis albume „Tulu”). Albume viso 16 dainų – įvairių bliuzo standartų, variacijų. Kiekviena kompozicija turi savo skonį ir kelią į klausytoją. Jeigu atvirai – albumo iš pirmo karto neperkandau. Tekdavo išjungt ir pamiršt ją keliom valandom, kad atsigaučiau nuo tokio muzikos gūsio į veidą.

[youtube wt3fGZIzOsc]

Tarp kitų dainų albume rasime perdarytą Tom Waits‘o dainą „Temptation”, kurią Magda šiek tiek ‘palengvino’, pakeitė, bet ji tikrai padarys įspūdį net ir ištikimiausiems Waits‘o gerbėjams – atlikėja gauna didelį pliusą už teisingą interpretaciją. „Blues Travelling” taip pat išgirsime gospel‘o dainą „I Want Jesus To Walk With Me”, kuri išlaiko religinį dainos pobūdį ir muzikos tradiciją. Verta paminėti ir kitas albumo dainas: „Help Me”, kuri lyg nutiesia klausytojui kelią į „Blues Travelling” albumą (koks kontraboso ir smuiko įsijungimas!), natūraliai įrašytu rankų plojimu; užvedanti ir į muzikos ritmo šokį įliejanti „Keep Yor Lamp Trimmed And Burning” ir „Lovely Avenue” – savo bliuzišku saksofono seksualumu nurengsianti bet kurią įmantriai ‘apsirengusią’ ausį.

Mp3: Cry Me a River
Mp3: I’m Down In The Dumps
Mp3: Miss Celie’s Blues
Mp3: Get Back

http://www.magdapiskorczyk.com
http://www.myspace.com/magdapiskorczyk

fb-share-icon

7 komentarai apie “Muzikinės pažintys: Magda Piskorczyk (Lenkija).

  1. Net jeigu nebus kantrybės per daug domėtis šia persona, žvilgtelkit į klipą nr.2 ;) Afygiet. Ir dar.. Kovą išleidžiamas jos naujas, Live albumas.

  2. ką reiškia tik vieną oficialų albumą? ar „Make Your Spirit Fly” 2002 m. buvo neoficialus?
    jo, kovo menesį žadamas naujas cd „Magda Live”

  3. Taaaaip, teta nebloga. Be to, labai dziugu, kad atsigreziam i kaimynus ir randam bei pristatom ju perliukus. Gal kada prisiruosiu ir pats pristatyt „netiketu” lenkisku vardu. Taip pat domina Rusijos kitokios elektronikos scena.

  4. teko pabuvot viena 2007 vasaros nakti viename Varsuvos kabaku – sunku patiket kad cia ta pati, tik is plauku ir balso atpazinau… tikrai buvo ko paklausyt… o as ir nezinojau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.