Muzikos festivalis interest’o8 (gegužės 20-31 d.)

Neįsivaizduoju, kaip pasiseks šiam pirmą kartą organizuojamam ir apie save ne rėkiančiam, bet kalbančiam festivaliui (tai lemia ir dalyvaujantys atlikėjai ir „formatas” – „klausantiems širdimi”), bet pradžią būčiau linkęs įvardinti, kaip daug žadančią.

Tiesa, organizatoriai sudarydami programą akivaizdžiai racionaliai apsidraudė, dėl ko, viena vertus, visiems į visus koncertus eiti neverta, kita vertus – galima rasti bent vieną, kuris sudomis.

Pavyzdžiui, festivalį atidarantys suomiai „Rajaton” akivaizdžiai žiūroviški/klausytojiški – profesionalių „akapelininkų” pasirodymų Lietuvoje būta, būta gan populiarių, o į „Rajaton” ypatingą dėmesį turėtų atkreipti dainininkės Enya gerbėjai – sielai, širdžiai skirtų kompozicijų pagrinde daug world muzikos (video/audio ieškokit įrašo antroje dalyje).

Prie tokių populiaresnių, matyt, būtų galima priskirti ir paskutinę akimirką į festivalio traukinį įšokusį džiazmeną Igor Butman ir Jurgos Šeduikytės bei Petro Geniušo projektą (panašu, kad šio bus galima šiek tiek paragauti per spaudos konferenciją, tad daugiau įspūdžių bus dar šią savaitę). Iš kiek kitos „operos”, bet akivaizdžiai pop žanro – italai „Gabin”. Jų „Doo uap, doo uap, doo uap”, esu tikras, yra tekę girdėti net jeigu nežinojote, kad tai jie. Trumpai – neįsivaizduoju kaip jie skambės Vilniaus universiteto Didžiąjame kieme (ten vyks visi festivalio renginiai), bet tiems, kas prijaučia „Touch And Go”, „De-phazz” ir kitiems dance/ jazz/ lounge/ chill out garsams, turėtų būti įdomu.

Ir, galiausiai, Jacky Terrasson, kuris savu laiku laimėjo „Theloniuos Monk International Piano” (jeigu nė neįtariat kas tai, tikėtina, kad ir koncertas ne jums), dabar įsirašinėja prestižinėje džiazo leidybinėje kompanijoje „Blue Note”, o „Allmusic” jo praeitų metų darbą įvardina kaip bene geriausią karjeroje. Jeigu reiktų rekomenduot vieną festivalio koncertą, tai būtų Jacky Terrasson – pasižiūrėkit klipą žemiau ir įsitikinsit patys.

Šioje paskutinėje kategorijoje ir Etienne Mbappe, stebint kurio klipus, akivaizdu, kad galima laukti įspūdingų improvizacijų bosine gitara ir supopsinto džiazo – kas ten žino su kokia programa jis šį kartą atvažiuos. Tiesą sakant, kai peržiūriu savo CD kolekciją, tai prisimenu, kad visi bandymai džiazą miksuoti su Afrikos ritmais, perkusija išvirsta į labai klausomus ir išjudinančius kūrinius. Na, žiūrėkit patys:

RAJATON (acappella) Suomija
Gegužės 20 d. (antradienis)

[youtube oghj7y4hluU]

Tas pats repeticijoje skamba TAIP.

Daugiau: www.interest.lt/rajaton
Oficialus tinklalapis: www.rajaton.org
MySpace: www.myspace.com/rajaton

Jacky Terrasson (fortepionas) JAV
Gegužės 23 d. (penktadienis)

[youtube FYbfRZnY0mg]

Daugiau: www.interest.lt/jackyterrasson
Oficialus tinklalapis: jackyterrasson.com
MySpace: www.myspace.com/jackyterrasson

GABIN (fussion džiazas) Italija
Gegužės 26 d. (pirmadienis)

[youtube EIxHNbIlOHk]

Gyvai tai gali atrodyti TAIP.

Daugiau: www.interest.lt/gabin
Oficialus tinklalapis: www.gabinonline.com

Etienne Mbappe (world muzika) Kamerūnas
Gegužės 28 d. (trečiadienis)

[youtube 78x2M9BMl34]

Gyvai tai gali atrodyti TAIP.

Jurga Šeduikytė ir Petras Geniušas
Gegužės 30 d. (sekmadienis)

Daugiau: www.interest.lt/jurgageniusas
Oficialus tinklalapis: www.jurgamusic.com
MySpace: www.myspace.com/jurgamusic

Igor Butman (instrumentinė muzika) Rusija
Gegužės 31 d. (pirmadienis)

[youtube OjXXo3oUDXk]

Daugiau: http://www.interest.lt/igorbutman
Oficialus tinklalapis: www.igorbutman.com
MySpace: www.myspace.com/igorbutman

www.interest.lt

_ _ _ _ _

Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, etc.). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

fb-share-icon

14 komentarų apie “Muzikos festivalis interest’o8 (gegužės 20-31 d.)

  1. Aš čia gal ir nelabai į temą bet į Lietuvą atvyksta „Return to forever”, kurie atsikūrė po ~25metų ir Lietuvoje pradės savo koncertinį turą. Bėgsiu lėksiu.

  2. info iš http://www.interest.lt: Tik gegužės 9 d. Europos dienos proga bilietai į festivalį 50 proc. pigiau!.

    Jeigu ir po tokios info nenueisit į Jacky Terrasson (pigiausias bilietas – 27 lt), kaltinkit patys save :)

    Iš organizatorių per spaudos konferenciją nieko naujo neišgirdau. Didžiapilvė Jurga ir Petras Geniušas pakalbėjo apie savo projektą – jame ir solinės Jurgos dainos ir tai ką ji teatrui sukūrė su Giedrium Puskunigiu ir tiesiog Geniušo solo atliekama klasika, ir jo pasigrojimai su Jurgos grupe. Turėtų būt mažių mažiausiai įdomu. Tiesa, yra žinių, kad šis pasirodymas bus įrašinėjamas ir kada nors išvys dienos šviesą, bet kas ten žino – gal ir neišvys :)

  3. gal ir nemažesnė, bet klausimas su kokia programa jis čia vilniuje, jeigu su panašia, kaip įdėtame klipe iš youtube, tuomet atsiprašau.. atidarymui ponių laimėje. tikiuosi, kad ne..

  4. Tikiu, kad su panašia kaip 2004 m Vilniuje…

    Youtube pavyzdyje jis koncertuoja su supersvečiais – geriausiu akordeonistu ir vibrofonistu. Todėl ir toks repertuaras.Vilniuje jų nebus – užteko pernai Vilniuje pamatyti tą akordeonininką Richard Galiano, kad suprastum kokia kompanija tuomet Rusijoje buvo surinkta.

  5. nežinau kokia situacija su bilietais, bet interest.lt rašoma, kad 17-19 d. (šeštadienį-pirmadienį) bilietai su -40% nuolaida. beje, jeigu kas (kaip antai aš) turi baimių dėl galimo oro, turėkit omeny, kad lietaus atveju koncertas kraustytusi į Šv. Jonų bažnyčią.

  6. Vakar mačiau tik turbūt kokį trečdalį Etienne Mbappe pasirodymo, tad nesiimu net mėginti aprašinėti, bet.. Manęs jis neprakalbino :( Per pirmąsias dainas pasimėgavau tik vieną kartą pasitaikiusiu prasigrojimu be vokalistės (būgnai, bosas, gitara) – ten jie gerai pasitaškė.
    Svarbiausia, kad lietuviai negailėjo katučių – ypač, kai vokalistė kraipė klubus. Ir kuo labiau kraipė, tuo labiau lietuviai plojo. Smagumėlis!

  7. ne, ir jurga koncertuos penktadienį, o ne sekmadienį. nebatsimenu kodėl čia įsivėlė ši klaida. gal kopijuojant, gal ne to mėnesio kalendorių vartant.

  8. Igor Butman kvartetas užtikrino įspūdį, jog stipriausia festivalio puse liko grynojo jazzo atstovai. Rusijos muzikantai improvizavo (arba sugrojo atidirbtas improvizacijas) visai ne mažiau šauniai nei amwerikietis Jacky Terrasson. Įdomu, jog abu virtuozai (puikūsIgorio Gutman padėjėjai vis dėlto laipteliu blankesni nei lyderis, nors šis jiems leidžia itin daug reikštis) pademonstravo viwenodą džazinį mąstymą – jų pasažai buvo nuo nerealaus tempo iki sodrios romantikos. Ir abu rėmėsi žinomais standartais. Ypač daug malonumo suteikė Gutmano aranžuotės, kada jis laisvai „varijavo” daugybe Nu pogodi ir Bremeno muzikantu temomis. (Tik po koncerto susimąstai, kiek iškilių melodijų būta tuose klasikiniuose multikuose!)юSimboli6kiausia tai, kad abu koncertus sujung4 finalinė D.Ellingtono Karavanas tema (jos būta Na, palauk garso takelyke). Ir nebuvusiems rusų koncerte nereikėtų manyti, kad buvo instrumentinės pažįstamų melodijų varijacijos. Ne. Improvizacijos tokios, kad o-ho-ho! Supranti, kodėl prieš ketvertą metų koncertavusiam tenoro virtuozui tokias liaupses mėtė svetainės jazz.scene.lt lankytojai.
    Lietuva džazo saksafonininkų kraštas. Tačiau tik Liudas Mockūnas galėtų bent priartėti pagal technines galimybes ir ypač paliekamą įspūdį klausytojams prie Igorio Butmano. Bet ir tam lietuviui stipriai padeda artimi rock muzikai Danijos jazzo muzikantai. Perkratau mintyse mūsų virtuozus – nuo Petro V. iki J.Maksimovičiaus (nekalbu apie tokius, kaip visai į avangardizmo liūną įklimpusį Čekasiną) – ne taip sakso jie nevaldo… Ir įdomiausia, kad Rusijos virtuozo povyza labai primena klasikinius rusiškų komedijų herojus, vaidinamus garsaus komiko Pugovkino. Rodosi kolūkio pirmininko ar brigadininko stotas. O koks virtuozas!
    Kaip minėjau, galingai padėjo ir peršlapusiam nuo prakaito maestro ko pagalbininkai (pianistas su tradiciniu Interest PETROF fortepijonu, klasikine maniera kontrabosą bumpsinantis, bet nemažai ir pasolavęs, taip pat panašus į rusiškų komedijų nebykėlį, bei menkesnis už Morgunovą skustagalvis būgnininkas). Muzikoje netikėkime išvaizda…
    Ovacijos sudarė sąlygas publikai papildomai įsijausti ir į, kaip ir dera kvartetui, originalią Summertime parafrazę…

  9. „Rusijos muzikantai improvizavo (arba sugrojo atidirbtas improvizacijas)” – na, matau, ne man vienam pasirodė, kad reikalas gerai atidirbtas. Bendrai šio vakaro koncertą būčiau linkęs pavadinti „brangiu džiazu”, turėdamas omeny, kam tokia muzika turėtų būti grojama. Negali šiems džiazmenams prikišti profesionalumo, bet įkišęs nosį į interest.lt iš netobulai nuoširdaus paprastutės Eglės Sirvydytės koncerto, taip ir nesuebėjau persiorientuoti į šią atidirbtą tobulybę, žiūrovus veikiantį artistinį muzikavimą (aš suprantu, kad Butmanas stengiasi, bet atkalus savo partiją visą minutę atsigręžus į publiką demonstruoti, kaip jis nuvargo ir kaip jam dabar kone smilkiniai plyšta – atsiprašau..) bei nuolat (!) brūžinamus nors viena ausim girdėtus motyvus. Formulė, kaip papirkti žiūrovą, akivaizdu, atrasta. Bet ir vėl.. Ne koncertas buvo blogas, bet mano būsena iš kurios nesugebėjau išlipti.

  10. Dauguma koncertų yra „atidirbti” – ir Terrassono, ir Jurgos, ir Mockūno. Išskyrus tuos atvejus, kada susimeta kaip Jurga-Geniušas, Gutman-Galliano (kaip klipe). Nematei, kaip rajoninio centro inteligento aprangos maestro nusimetė švarką – pečiai ir nugara buvo permirkus nuo prakaito. Markstytis jis pradėjo jau po poros gabalų – stebėjausi kodėl tie atstovai iš gero kolūkio nepasiėmė su savimi rankšluoščio ar servetėlių. Igoris nuolat pabrėždavo, kad groja kūrinius iš naujausio CD „Linksmi paveikslėliai”, kuris buvo platinamas kiemelyje. Pradėjo koncertą tuo, kad pasidžiaugė, jog per dvi ekskursijos po Vilnių valandas sužinoję kvarteto nariai daug datų ir faktų apie mūsų sostinę ir pabrėžė, jog dėl to „programos nekeis”…
    Taigi, kad gabalai kruopščiai surepetuoti, nebuvo abejonių. Išskyrus vieną atvejį, kada pianistas ryškiai ženklu nutraukė būgnininką ir ėmėsi soluoti skirtingos ritmikos intarpą…
    Eglės pagrindinė teigiamybė – DIDŽIULĖ perspektyva. Tame fone, kad kokia Orlova buvusią perspektyvą jau smagiai didele dalimi realizavo ir tampa subrendusia atlikėja.
    Kartu teko išlėkti iš Eglės koncerto su vienu iš mp3 firmos vadu – abu išreiškėme viens kitam savo susižavėjimą koncertu. Žinoma, tie organizaciniai nesklandumai daro jos meną mėgėjišku, bet matydamas visa tai negali nesidžiaugri jog Lietuvos intelektualioje lengvojoje (neapsiverčia liežuvis sakyti čia žodžio pop) muzikoje yra prasikalę tokie daigeliai. Įdomiausia, kad lyderiauja merginos. Kur vyrukai?
    Manau, jog įvertinus Eglės vokalą ir meninį mąstymą, labai greit turėsime iškilią scenos asmenybę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.