[namų kino teatras:] A HIJACKING / KAPRINGEN (rež. Tobias Lindholm, 2012)

Tobias Lindholm vis tvirčiau leidžia šaknis danų kinematografijoje ir greta scenarijų rašymo T. Vinterberg’ui („Submarino”, „Medžioklė”) pateikia jau antrąjį savo režisuotą filmą. Pirmas buvo „R” (2010) – kieta kriminalinė drama, kurią galėjome pamatyti kažkuriame Lietuvos kino festivalyje, ir kuris buvo režisuotas kartu su Michael Noer.

„A Hijacking” („Užgrobimas”) – jau pilnai solinis Lindholmo darbas, Danijoje sulaukęs aukštesnių kritikų įvertinimų nei kostiuminis Oskarui nominuotas „Karališkas romanas”. 

Sudėtinga gretinti pastarąjį filmą su „A Hijacking”, nors abu panašūs tuo, kad eskaluoja tikrais įvykiais paremtas istorijas. Tiesa, „A Hijacking” mena ne tokius senus laikus – filmas paremtas 2008-ųjų nutikimu, kai vienos Danijos kompanijos laivą užgrobė Somalio piratai. 15 milijonų dolerių už laivą ir jūrininkų gyvybes – toks piratų noras, tačiau kompanija nori išsisukti su daug mažesne suma…

Ir tada prasideda ne koks holivudinis bajavykas su išlaisvinimo operacija, kai blogiukai ištaškomi į gabalus, ne, tada prasideda kiek nuobodokos telefoninės derybos, kurias lygiagrečiai keičia vaizdai iš užgrobtojo laivo. Savotiškas psichologinis trileris, leidžiantis pabuvoti abiejose barikadų pusėse: galima pažvelgti į derybininkų su piratais virtuvę, galima bandyti įsijausti į pagrobtųjų kailį. Tačiau galima ir pasigesti žiūrovams prikaustyti skirtų kabliukų (tų, skerdžiamų ožkyčių neskaitau). Gerai, kad trūkumus atperka visumos atmosfera – ji tiesiog pulsuoja nuoširdumu, realumu. Savo žavesio prideda dokumentiška pasakojimo pateikimo stilistika, tik tų pagrobimo dienų nereikėjo skaičiuoti, nes baisiai neįtikėtina atrodė piratų kantrybė. Nepriekaištinga aktorių vaidyba leidžia suvokti, kad kompanijos, praradusios laivą, vadovui, ne ką lengviau, nei juodaodžių banditų įkalintiems jūrininkams. Lindholmas pagirtinai visas pusantros valandos geba prikaustyti prie situacijos kontrastų – tai matome verslininkus, sudarančius milijoninius sandėrius, tai paprastus žmones, gyvenančius viltimi pamatyti savo artimuosius.

Rimtas filmas rimtam žiūrovui.

httpv://www.youtube.com/watch?v=eKePoqaeokk

fb-share-icon

2 komentarai apie “[namų kino teatras:] A HIJACKING / KAPRINGEN (rež. Tobias Lindholm, 2012)

  1. Lygiagrečiai su Venecijos k/f lyderiais – P.T.Anderson MOKYTOJU bei K.K.DUK Pieta vertintas filmas mūsiškėje SCANORAMOJE buvo apdovanotas tik naktiniais seansais bei profesionalių kritikų aiškiai atsainiu požiūriu į UŽGROBIMĄ.

    Manau, priežastis – Scanoramos pūtimasis, kad atstovauja tik arthausiniam kinui. O be reikalo! Puspilnėse salėse naktinėtojai buvo apdovanoti profesionaliu, psichologiškai tvirtu ir intriguojančiu reginiu.

  2. Va, matyt, todėl ir prasprūdo net tas faktas, kad buvo rodytas pas mus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.