[namų kino teatras:] JEFF, WHO LIVES AT HOME (rež. Jay Duplass, Mark Duplass, 2011)

Follow the signs, and you will uncover your destiny.     (Jeff)

Mažytė pertraukėlė nuo „Scanoramos” rimtų filmų nunešė prie holivudinės brolių Duplass’ių („The Puffy Chair”, „Cyrus”) komiškos dramos „Jeff, Who Lives at Home” (Džefas, gyvenantis namuose), kuri, tiesą sakant, visai tiktų ir solidžiam festivaliui.

Juosta apie vieną dviejų brolių ir jų motinos dieną. Broliai tikri, bet absoliučiai skirtingai žvelgia į pasaulį: Džefas (vaidina Jason’as Segel’as („Velniop tą Sarą Maršal”, „Kaip aš susipažinau su jūsų mama“) – nevykėlis, lėtų apsukų, vis dar gyvenantis motinos namuose, Patas (vaidina Ed’as Helms’as iš abiejų „Hangover’ių”) – sėkmingai dirbantis, apsukrus ir guvus vyras su žmona gyvenantis atskirai nuosavame name. Abiejų diena prasideda ypatingai: Džefas, pažiūrėjęs Shyamalano „Ženklus” ir sulaukęs keisto skambučio, nusprendžia, kad „Kevinas” yra jam siųstas ženklas, Patas tuo tarpu žmonai pristato savo pirkinį – naujutėlį „Porsche”, nupirktą už naujam namui taupytus pinigus, o senyvo amžiaus vieniša brolių motina (rimtoji Susan Sarandon) ofise gauna žinutę nuo nepažįstamo gerbėjo.

Taip užsisuka komiškų nutikimų virtinė, ir kiek kvailokai prasidėjęs filmas greitai įsibėgėja ir kuo toliau, tuo darosi įdomiau. Scenarijus turi nemažai standartinių situacijų, tačiau kūrėjai geba viską įstatyti į savito braižo rėmus, kuriuose siužetinėms miniatiūroms neleidžia nusiristi iki pigaus absurdo, jumoro „žemiau bambos” lygio, o ir komizmas čia žygiuoja viena koja su dramatiškais išrišimais ir gyvenimiškomis emocijomis. Galima sakyti, Duplass’iai ne tik teikia pramogą, bet ir vysto personažų charakterius, verčia žiūrovą ne tik bukai spoksoti į ekraną, bet ir verčia susimąstyti apie amžinąsias vertybes. Gal kažką net įkvėps spontaniškiems poelgiams dabar ir čia.

Tai ne komedija, per kurią žvengiama susirietus, tačiau gera emocija, nuotaika ir šypsena lydės visą filmą, o po jo tikrai liks šviesus ir šiltas jausmas.

ps. Beje, būtinai turite pažiūrėti, jeigu nežinote atsakymo į klausimą, kuri diena pasaulio istorijoje yra pati nuostabiausia.

httpv://youtu.be/K1LgNpZu1fM

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[namų kino teatras:] JEFF, WHO LIVES AT HOME (rež. Jay Duplass, Mark Duplass, 2011)

  1. Cyrus irgi fainas. Netgi fainiausias situ broliuku kurinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.