[namų kino teatras:] MISTAKEN FOR STRANGERS (rež. Tom Berninger, 2013)

You are fucking amazing!!! Muzikantų nuvalkioti žodžiai, taip lengvai išjudinantys gerbėjus šįkart sklido ne nuo scenos. Jei gerai pamenu, Mattas per The National pasirodymą tokių žodžių nevartojo. Ir filme „Mistaken for Strangers” jų nebuvo. Tuos žodžius ne kartą nuo sofos leidau aš, kai susirietęs žiūrėjau šitą nerealybę.

Nebežinau, ko tikėjausi ir ko ne, bet tikrai ne tokios šyzos. Ne tokios dokumentinės šyzos apie rimtą amerikiečių grupę The National, kurią sudaro du broliai Dressneriai, du broliai Devendorfai ir pagrindinis veikėjas Mattas Berningeris. Pastarasis taip pat turi brolį, jaunėlį Tomą, kurį pakvietė su kamera fiksuoti The National gyvenimą turo po Europą metu. Ir Tomas iš širdies ėmėsi darbo, kurio rezultatas negali palikti abejingų.

Žinot, seniai taip bežvengiau. O per dokumentinį filmą, įtariu, niekada. Nebent, kai pirmą kartą žiūrėjau interviu su Sabu. Bet ten tik akimirkos spindulys. „Mistaken for Strangers” yra valandos ir keliolikos minučių išsikalinėjimas iš perdėm rimtų The National vaikinų.

„Mistaken for Strangers” taip pat yra Tomo Berningerio juosta apie Tomą Berningerį, Berningerių šeimos sunkų vaiką, kuriam nesiseka išgarsėti, kuris mėgsta alkoholį (nors, anot brolio, svaigalams jis alergiškas), kuris, nežinia juokais ar rimtai, grupės vyrams pasakoja, kad jeigu Mattas žūtų, tai jis „Lynyrd Skynyrd” pavyzdžiu galėtų užimti lyderio vietą, kuris nuo pat vaikystės viską numesdavo iki galo neužbaigęs. Toks ir jo filmas – štrichinis, palaidas, lakstančia rankoje skaitmenine kamera, kuri filmuoja tada, kai nereikia, kuri įamžina ir žiūrovui pateikia tai, kas paprastai būna iškerpama ir dedama nebent į asmeninį archyvą. Taip galėjo nutikti ir šiuo atveju, jei ne Tomas, kuris roko grupės užkulisius suvokia kaip smagių laiką su vakarėliais, svaigalais ir merginomis. O čia: I’ve been on tour for like eight months. Nothing’s fucking happened until some television stars on TV show that I watch…

Todėl Tomas imasi daryti asmeninį šou, kuriame durnina visus be išimties The National narius (kaip durnina, reikės patiems pažiūrėti) ir kuria nepakartojamą realybės šou, kuriame netrūksta nei informacijos apie jį patį, apie Mattą, apie jųdviejų santykius, jaunystės dienas. Apie kitus „nacionalistus” ir patį kolektyvą kaip reiškinį informacijos kiek šykštoka, tačiau visi broliai turi filme savo 15 minučių šlovės, kuri be sveiko humoro gali būti ir nesuvokiama. Nors į viešumą išėjęs „Mistaken for Strangers” toks, koks yra, rodo, kad melancholišką nuotaiką skleidžianti The National penkeriukei su humoru viskas gerai.

Žodžiu garantuoju, kad šita originali, iki ašarų juokinga, kupina pozityvo juosta nenuvils ne tik The National gerbėjų.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1HqRuLgx0Q8

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[namų kino teatras:] MISTAKEN FOR STRANGERS (rež. Tom Berninger, 2013)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.