Namų kino teatras: Perfect Sense (rež. David Mackenzie) [2011]

Vienu sakiniu: Kiek reikia prarasti, kad atrastum, kas yra brangiausia?

Citata: – How would you feel about heading home?
– We’ve just fall asleep.
– I have a tought time sleeping with someone else in a bed.

Kažkodėl (nors gal tai ir kvailas klausimas sau) kino platintojai Lietuvoje nusprendė, kad jeigu iš paskutiniųjų filmų su Ewan McGregor ir yra kas, ką norėtų pamatyti žiūrovai Lietuvoje, tai nebent tik Steven Soderbergh trilerį „Haywire”. Tad tiek „Beginners”, tiek „Perfect Sense” teks žiūrėti namuose. Žiemą gal ir gerai – tokie šilti filmai sušildys tikrai ne vieną.

Dievinu Thomas Vinterberg filmą „Festen”. Man jis iki šiol vienas geriausių ir, tikėtina, kad būtent jis yra viena (iš daugelio) priežasčių, kodėl buvau nepaveiktas Lars Von Trier „Melancholijos”. Jeigu jau kur buvo šeimyninė drama (ir situacijos apsivertimas), tai buvo „Šventėje”. „Melancholijoje” voliojosi nebent pyrago likučiai. Bet „to make long story short”… Kitas puikus filmas iš Thomas Vinterberg rankų, (mano galvoje jis jau kultinis), „It’s All About Love”, tiek kino kritikų, tiek daugumos imdb lankytojų buvo įvertintas itin kritiškai. Taip, taip, paversti meilę, tiksliau jos nebuvimą, atšąlančio klimato priežastimi galėjo atrodyti ir kvailoka. O man patiko.

David Mackenzie darbas pasitinkamas kur kas palankesniais įvertinimais, bet panašumų juostos turi (jeigu patiks „Perfect Sense”, būtinai užmeskit akį ir į „It’s All About Love”). Aukščiau paminėta citata, kurią Evan McGragor herojus lovoje ištaria rudaplaukei gražuolei gali atrodyti kaip filmo nelogiškumas („nu kur jau tu tokiai pasakysi?”), bet tai lygiai tokia pati hiperbolizacija, kaip ir viso filmo pagrindas – plintantis nežinomas virusas, kuris po truputį pasiglemžia mūsų pojūčius: kvapo, skonio, klausos, regos… Istorija tarytum cituoja Kübler-Ross penkias reakcijas į (žinią apie) mirtį – nuo neigimo iki susitaikymo. Filmo kontekste žiūrovas yra tarytum išpindėjusi būtybe nesugebanti įvertinti to, ką turi. Pradedant mylimais žmonėmis (kad ir tais, kurie guli greta) ir baigiant uoslės, klausos dovana bei tuo, ko iš mūsų negalima atimti – sąmoningumo, proto. Mes tai priimam, kaip duotybę („visi tai turi”) neįvertindami to nei iš principo, nei kontekste, jog vis tik ne visi. Ir kiek mums reikia prarasti, kad išmoktume pamoką bei atrastume tai, kas brangiausia? Niekada ne vėlu – žmogui daug nereikia. Jis prisitaikys, išmoks. Svarbiausia yra išmokti įvertinti, kas iš tiesų yra brangiausia.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=iexMJrBzZtA&hd=1

fb-share-icon

2 komentarai apie “Namų kino teatras: Perfect Sense (rež. David Mackenzie) [2011]

  1. Kaip keista :) visi pamineti filmai sitam poste buvo labai super!

  2. Citata, kuri paminėta pradžioje, Evanas Mcgregoras pasake ne Evai Green. ne ta aktorė.. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.