Vienu sakiniu: Pirmi vieno geriausių F-1 piloto žingsniai ir… paskutiniai.
Tikiu, kad „Sundance” publika (o tai nėra F-1 gerbėjų šalis) „Senna” kaip geriausią dokumentinį filmą įvertino už jo turinį, o ne už seniai užsimezgusį (ir, deja, jau nutrūkusį) ryšį su legendiniu sportininku. Jau ir 1994 metais, kai San Marino Grand Prix metu užgeso brazilo gyvybė, Rusijos kanalas transliavo pašėlusiu greičiu lakstančių automobilių varžybas. Iki šiol akyse stovi tiek avarijos akimirkos, tiek aš pats tėvų kambaryje stebintis nuolaužų krūvas. Tad nenuostabu, jog yra baimė būti subjektyviam. Per daug subjektyviam.
Režisierius Asif Kapadia Ayrton Senna kelią F-1 pasakoja be kalbančių galvų – faktiškai vien tik iš archyvinės medžiagos. Vienintelė dažnai ekraną uzurpuojanti galva – paties Ayrton Senna’os. Ir jau tik ant ant viršaus, lyg prisiminimai, skamba jo buvusių komandos partnerių ir varžovų, komandos vadybininkų balsai. Lyg iš ten bei iš tada, tų laikų, kai buvo jis. Tai buvo asmenybė. Ambicinga, sportu serganti asmenybė. Gal todėl ir filmas, nors jame matai, kad moterys lenktynininko gyvenime užėmė ne paskutinę vietą, yra apie sportą. Bet ar gali pykti, jeigu neprailgsta?
Kai buvusių ir esamų F-1 lenktyninkų klausė kas yra geriausias visų laikų pilotas, nugalėjo Ayrton Senna palikęs už savęs Michael Schumacher ir Juan Manuel Fangio. Įdomu, kokie bus rezultatai po dešimties metų, kai užmarštin nueis ir top trejetuke esantis Michael Schumacher. Kartais tenka užmesti akį į labai emocingą bei šališką F-1 gerbėjų puslapį (http://www.f-1.lt/), kur matai, kad kaltinimus, kurie pilami dabartiniams pilotams (Schumacher, Hamilton, etc.) gali lygiai taip pat pritaikyti Ayrton Senna’i, tačiau… Blogi dalykai, pralaimėjimai, kontraversiški sprendimai užsimiršta ir išlieka tik pergalės bei palikimas, kurį palieka išeinantieji. Šia prasme Ayrton Senna paliko labai daug. Jo mirtis pasiglemžė vieną geriausių visų laikų lenktyninkų, tačiau tuo pačiu, tikėtina, išgelbėjo tuziną kitų pilotų gyvybių – po incidentų San Marino Grand Prix (lenktynių savaitgalio metu, treniruočių metu ten žuvo austrų pilotas Ratzenberger; kalbama, kad po Ayrton Senna’os žūties jo bolide buvo rasta Austrijos vėliava, kurią, tikėtina, jis norėjo išskleisti po varžybų, kaip pagarbos ženklą žuvusiam pilotui) jau paties Ayrton Senna’os inicijuoti saugumo reikalavimų pakeitimai įgavo naują pagreitį ir nuo 1994 šioje sporto šakoje mirtinų incidentų era baigėsi.
106 minutės apie sportą, talentingą pilotą ir savo tikslo siekiantį žmogų.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=ilWd7XVeVtE
siųsiuos. bus malonu prisimint Ayrtoną.
tik, Pauliau, nesutinku su vienu – M.Šumacheris nenueis užmarštin. nesimpatizuoju jam, bet manau, kad jo vardas į F-1 istoriją įrašytas didelėmis raidėmis.
Užmarštin ta prasme, kad išeis iš aktualijų lauko. Anie du, matai, jau istoriniai didvyriai, kurių blogi darbeliai pasimiršo, o Michaelis vis dar tas, kuris agresyvus, kažką tyčią išstūmė iš trasos, etc. Paskui pykčiai praeis, liks tik pergalės, lenkimai ir, žiū, gal net bus numero uno identiškuose rinkimuose.
Mau, reikės būtinai pažiūrėt.
Susimaišo galvoje istorijos niuansai – būčiau lažinęs, jog austras Ratzenbergas žuvo vėliau nei Senna. Ogi pasirodo – per tų pačių varžybų kvalifikaciją, dieną anksčiau…
mačiau dar prieš metus ir ne 106 min, o extended 162 min. versiją. labai gerai susukta, nors tas Sennos dievulio aukštinimas man baisiai neskaniai virškinosi, juolab tokios baigties fone.
Mačiau šį, vertas dėmesio filmas ir net tiem kas nesidomi formule-1. Tiek siužetas, tiek režysųra mane sužavėjo.
Siūlau pažiūrėti
Vertas demesio filmas